REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Ekologiczna kąpiel pod prysznicem

Kąpiele pod prysznicem w wersji ekologicznej przestały być niecodziennym zjawiskiem. Fot. Oras
Kąpiele pod prysznicem w wersji ekologicznej przestały być niecodziennym zjawiskiem. Fot. Oras
Oras
Oras

REKLAMA

REKLAMA

Ekologiczna kąpiel pod prysznicem jest w zasięgu ręki każdego z nas. Kąpiele pod prysznicem w wersji ekologicznej przestały być niecodziennym zjawiskiem. Dlaczego warto rozważyć takie rozwiązanie?

Wiele osób, na co dzień, chętniej korzysta z szybkiego prysznica niż kąpieli w wannie. Kąpiel w strumieniach to najlepszy relaks, po męczącym dniu w pracy pozwala szybko się zregenerować. Wśród dostępnych na rynku baterii i paneli prysznicowych można znaleźć rozwiązanie podnoszące komfort kąpieli, a jednocześnie oszczędzające wodę. To 100% przyjemności i mniejsze rachunki.

REKLAMA

Kąpiele pod natryskiem są niezwykle praktyczne. Wiele osób nie wyobraża sobie łazienki bez kabiny prysznicowej i przedkłada ją nad tradycyjną wannę. Używając natrysku podczas naszej codziennej toalety możemy też sporo zaoszczędzić. Do umycia się w ten sposób potrzeba średnio 2/3 wody mniej, niż gdy napełniamy całą wannę.

Zobacz także: Deszczownica – sposób na domowe SPA

Korzystanie z natrysku ma również inne zalety. Kąpiąc się pod prysznicem możemy w łatwy sposób zregenerować siły i zyskać potrzebne po ciężkim dniu orzeźwienie. W strugach wody łatwo jest po prostu odpocząć. Kierując odpowiednio wodę na nasze ciało możemy wykonać odprężający hydro-masaż. Taki zabieg wzmacnia serce, poprawia przemianę materii i korzystnie wpływa na ukrwienie skóry oraz jej kondycję.

Różnorodne deszczownice

Szczególną przyjemność pod prysznicem mogą zapewnić nam różnego rodzaju deszczownice. Te nowoczesne urządzenia zyskują coraz większą popularność. Kąpiąc się pod strugami perlącej się wody możemy na chwilę poczuć się jak w tropikalnym lesie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Sprzęty łazienkowe: co wybrać?

Każdy z modeli ma dodatkowe, podnoszące komfort funkcje. W modelu połączonym z klasycznym natryskiem możemy przełączyć się w czasie kąpieli na funkcję umożliwiającą zrobienie ujędrniającego masażu.  Z kolei zestaw z samą deszczownicą ma wygodną, ułożoną na wysokości kranu, dodatkową wylewkę. Dzięki temu napełnienie naczynia czy wiaderka jest niezmiernie proste. 


Baterie termostatyczne

Często zdarza się, że stoimy przed prysznicem czekając, aż popłynie woda o odpowiedniej temperaturze. Czasami podczas samej kąpieli woda nieoczekiwanie staje się za zimna lub za gorąca. Wszyscy, którzy chcą uniknąć podobnych problemów powinni swój prysznic wyposażyć w baterie termostatyczne lub presostatyczne. Nie ma w nich dwóch niezależnych pokręteł regulujących dopływ zimnej i ciepłej wody. W zamian za to wyposażone są w regulator temperatury i zawór umożliwiający odcięcie dopływu wody. Korzystając z baterii termostatycznych możemy być pewni, że płynąca woda nie będzie nas zaskakiwać swoją temperaturą. Baterie presostatyczne są natomiast odporne na zmiany ciśnienia, dzięki czemu utrzymują stałą temperaturę, niezależnie od zmian ciśnienia wody.

Zobacz także: Deszczownica – nowoczesne rozwiązanie w łazience

Ekoprzycisk

Jak wiemy prysznic jest dużo bardziej ekologiczny niż kąpiel w wannie. Ale nie oznacza to, że
w kabinie prysznicowej nie możemy być jeszcze bardziej eko! Dzięki ekoprzyciskowi oszczędzamy wodę i domowy budżet w bardzo wygodny sposób. Ma to niebagatelne znaczenie w przypadku kilkuosobowych rodzin, gdzie rachunki za wodę mogą stanowić dużą część comiesięcznych wydatków. Aby zmniejszyć zużycie wody o ok. 50% wystarczy jedynie delikatnie nacisnąć przełącznik znajdujący się w słuchawce. Powoduje to, iż z prysznica płynie delikatniejszy strumień. Takie rozwiązanie funkcjonalne nie wpływa na komfort zwykłej kąpieli. Jeśli chcemy spłukać dużą ilość piany z mydła lub z szamponu wystarczy ponownie kliknąć być wrócić do silniejszego strumienia.

Bezdotykowe panele prysznicowe

Bezdotykowe prysznice przestają być powoli domeną łazienek basenowych i ośrodków SPA. Coraz częściej pojawiają się także
w domach prywatnych. Łatwe w montażu panele instaluje się zamiast tradycyjnych zestawów ze słuchawką. Woda uruchamia jest w nich automatycznie po zbliżeniu ciała do sensora i płynie tak długo, jak pozostaje się pod prysznicem. Panel bezdotykowy to nie tylko ekologia, ale też komfort kąpieli – z prysznica od razu płynie woda o ustalonej temperaturze bez konieczności długiej regulacji i marznięcia w oczekiwaniu na ciepłą wodę.

Zobacz także: Jak zaaranżować wannę i prysznic w jednej, małej łazience?

Baterie podtynkowe

Urządzając łazienkę warto rozważyć zamontowanie podtynkowych zestawów prysznicowych. Ukrywając w ścianie instalacje hydrauliczne pozostawiamy widoczne jedynie elementy zdobiące wnętrze.

Źródło: materiały prasowe

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

REKLAMA

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

REKLAMA

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

REKLAMA