REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Ekologiczna kąpiel pod prysznicem

Subskrybuj nas na Youtube
Kąpiele pod prysznicem w wersji ekologicznej przestały być niecodziennym zjawiskiem. Fot. Oras
Kąpiele pod prysznicem w wersji ekologicznej przestały być niecodziennym zjawiskiem. Fot. Oras
Oras
Oras

REKLAMA

REKLAMA

Ekologiczna kąpiel pod prysznicem jest w zasięgu ręki każdego z nas. Kąpiele pod prysznicem w wersji ekologicznej przestały być niecodziennym zjawiskiem. Dlaczego warto rozważyć takie rozwiązanie?

Wiele osób, na co dzień, chętniej korzysta z szybkiego prysznica niż kąpieli w wannie. Kąpiel w strumieniach to najlepszy relaks, po męczącym dniu w pracy pozwala szybko się zregenerować. Wśród dostępnych na rynku baterii i paneli prysznicowych można znaleźć rozwiązanie podnoszące komfort kąpieli, a jednocześnie oszczędzające wodę. To 100% przyjemności i mniejsze rachunki.

REKLAMA

Kąpiele pod natryskiem są niezwykle praktyczne. Wiele osób nie wyobraża sobie łazienki bez kabiny prysznicowej i przedkłada ją nad tradycyjną wannę. Używając natrysku podczas naszej codziennej toalety możemy też sporo zaoszczędzić. Do umycia się w ten sposób potrzeba średnio 2/3 wody mniej, niż gdy napełniamy całą wannę.

Zobacz także: Deszczownica – sposób na domowe SPA

Korzystanie z natrysku ma również inne zalety. Kąpiąc się pod prysznicem możemy w łatwy sposób zregenerować siły i zyskać potrzebne po ciężkim dniu orzeźwienie. W strugach wody łatwo jest po prostu odpocząć. Kierując odpowiednio wodę na nasze ciało możemy wykonać odprężający hydro-masaż. Taki zabieg wzmacnia serce, poprawia przemianę materii i korzystnie wpływa na ukrwienie skóry oraz jej kondycję.

Różnorodne deszczownice

Szczególną przyjemność pod prysznicem mogą zapewnić nam różnego rodzaju deszczownice. Te nowoczesne urządzenia zyskują coraz większą popularność. Kąpiąc się pod strugami perlącej się wody możemy na chwilę poczuć się jak w tropikalnym lesie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Sprzęty łazienkowe: co wybrać?

Każdy z modeli ma dodatkowe, podnoszące komfort funkcje. W modelu połączonym z klasycznym natryskiem możemy przełączyć się w czasie kąpieli na funkcję umożliwiającą zrobienie ujędrniającego masażu.  Z kolei zestaw z samą deszczownicą ma wygodną, ułożoną na wysokości kranu, dodatkową wylewkę. Dzięki temu napełnienie naczynia czy wiaderka jest niezmiernie proste. 


Baterie termostatyczne

Często zdarza się, że stoimy przed prysznicem czekając, aż popłynie woda o odpowiedniej temperaturze. Czasami podczas samej kąpieli woda nieoczekiwanie staje się za zimna lub za gorąca. Wszyscy, którzy chcą uniknąć podobnych problemów powinni swój prysznic wyposażyć w baterie termostatyczne lub presostatyczne. Nie ma w nich dwóch niezależnych pokręteł regulujących dopływ zimnej i ciepłej wody. W zamian za to wyposażone są w regulator temperatury i zawór umożliwiający odcięcie dopływu wody. Korzystając z baterii termostatycznych możemy być pewni, że płynąca woda nie będzie nas zaskakiwać swoją temperaturą. Baterie presostatyczne są natomiast odporne na zmiany ciśnienia, dzięki czemu utrzymują stałą temperaturę, niezależnie od zmian ciśnienia wody.

Zobacz także: Deszczownica – nowoczesne rozwiązanie w łazience

Ekoprzycisk

Jak wiemy prysznic jest dużo bardziej ekologiczny niż kąpiel w wannie. Ale nie oznacza to, że
w kabinie prysznicowej nie możemy być jeszcze bardziej eko! Dzięki ekoprzyciskowi oszczędzamy wodę i domowy budżet w bardzo wygodny sposób. Ma to niebagatelne znaczenie w przypadku kilkuosobowych rodzin, gdzie rachunki za wodę mogą stanowić dużą część comiesięcznych wydatków. Aby zmniejszyć zużycie wody o ok. 50% wystarczy jedynie delikatnie nacisnąć przełącznik znajdujący się w słuchawce. Powoduje to, iż z prysznica płynie delikatniejszy strumień. Takie rozwiązanie funkcjonalne nie wpływa na komfort zwykłej kąpieli. Jeśli chcemy spłukać dużą ilość piany z mydła lub z szamponu wystarczy ponownie kliknąć być wrócić do silniejszego strumienia.

Bezdotykowe panele prysznicowe

Bezdotykowe prysznice przestają być powoli domeną łazienek basenowych i ośrodków SPA. Coraz częściej pojawiają się także
w domach prywatnych. Łatwe w montażu panele instaluje się zamiast tradycyjnych zestawów ze słuchawką. Woda uruchamia jest w nich automatycznie po zbliżeniu ciała do sensora i płynie tak długo, jak pozostaje się pod prysznicem. Panel bezdotykowy to nie tylko ekologia, ale też komfort kąpieli – z prysznica od razu płynie woda o ustalonej temperaturze bez konieczności długiej regulacji i marznięcia w oczekiwaniu na ciepłą wodę.

Zobacz także: Jak zaaranżować wannę i prysznic w jednej, małej łazience?

Baterie podtynkowe

Urządzając łazienkę warto rozważyć zamontowanie podtynkowych zestawów prysznicowych. Ukrywając w ścianie instalacje hydrauliczne pozostawiamy widoczne jedynie elementy zdobiące wnętrze.

Źródło: materiały prasowe

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

REKLAMA

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

REKLAMA

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Mieszkanie w Hiszpanii na kredyt. Co proponują hiszpańskie banki?

Hiszpańskie banki proponują obcokrajowcom, w tym Polakom, kredyty hipoteczne na konkurencyjnych warunkach. Finansowanie jest możliwe do 70 proc. wartości nieruchomości dla nierezydentów, czyli osób, które nie mieszkają na stałe w Hiszpanii. – Obecnie kredyty są też niższej oprocentowane niż w Polsce, co przekłada się na mniejsze miesięczne raty – mówi Robert Reiski, współwłaściciel agencji nieruchomości By-Bright.

REKLAMA