REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Ekologiczna kąpiel pod prysznicem

Kąpiele pod prysznicem w wersji ekologicznej przestały być niecodziennym zjawiskiem. Fot. Oras
Kąpiele pod prysznicem w wersji ekologicznej przestały być niecodziennym zjawiskiem. Fot. Oras
Oras
Oras

REKLAMA

REKLAMA

Ekologiczna kąpiel pod prysznicem jest w zasięgu ręki każdego z nas. Kąpiele pod prysznicem w wersji ekologicznej przestały być niecodziennym zjawiskiem. Dlaczego warto rozważyć takie rozwiązanie?

Wiele osób, na co dzień, chętniej korzysta z szybkiego prysznica niż kąpieli w wannie. Kąpiel w strumieniach to najlepszy relaks, po męczącym dniu w pracy pozwala szybko się zregenerować. Wśród dostępnych na rynku baterii i paneli prysznicowych można znaleźć rozwiązanie podnoszące komfort kąpieli, a jednocześnie oszczędzające wodę. To 100% przyjemności i mniejsze rachunki.

REKLAMA

Kąpiele pod natryskiem są niezwykle praktyczne. Wiele osób nie wyobraża sobie łazienki bez kabiny prysznicowej i przedkłada ją nad tradycyjną wannę. Używając natrysku podczas naszej codziennej toalety możemy też sporo zaoszczędzić. Do umycia się w ten sposób potrzeba średnio 2/3 wody mniej, niż gdy napełniamy całą wannę.

Zobacz także: Deszczownica – sposób na domowe SPA

Korzystanie z natrysku ma również inne zalety. Kąpiąc się pod prysznicem możemy w łatwy sposób zregenerować siły i zyskać potrzebne po ciężkim dniu orzeźwienie. W strugach wody łatwo jest po prostu odpocząć. Kierując odpowiednio wodę na nasze ciało możemy wykonać odprężający hydro-masaż. Taki zabieg wzmacnia serce, poprawia przemianę materii i korzystnie wpływa na ukrwienie skóry oraz jej kondycję.

Różnorodne deszczownice

Szczególną przyjemność pod prysznicem mogą zapewnić nam różnego rodzaju deszczownice. Te nowoczesne urządzenia zyskują coraz większą popularność. Kąpiąc się pod strugami perlącej się wody możemy na chwilę poczuć się jak w tropikalnym lesie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Sprzęty łazienkowe: co wybrać?

Każdy z modeli ma dodatkowe, podnoszące komfort funkcje. W modelu połączonym z klasycznym natryskiem możemy przełączyć się w czasie kąpieli na funkcję umożliwiającą zrobienie ujędrniającego masażu.  Z kolei zestaw z samą deszczownicą ma wygodną, ułożoną na wysokości kranu, dodatkową wylewkę. Dzięki temu napełnienie naczynia czy wiaderka jest niezmiernie proste. 


Baterie termostatyczne

Często zdarza się, że stoimy przed prysznicem czekając, aż popłynie woda o odpowiedniej temperaturze. Czasami podczas samej kąpieli woda nieoczekiwanie staje się za zimna lub za gorąca. Wszyscy, którzy chcą uniknąć podobnych problemów powinni swój prysznic wyposażyć w baterie termostatyczne lub presostatyczne. Nie ma w nich dwóch niezależnych pokręteł regulujących dopływ zimnej i ciepłej wody. W zamian za to wyposażone są w regulator temperatury i zawór umożliwiający odcięcie dopływu wody. Korzystając z baterii termostatycznych możemy być pewni, że płynąca woda nie będzie nas zaskakiwać swoją temperaturą. Baterie presostatyczne są natomiast odporne na zmiany ciśnienia, dzięki czemu utrzymują stałą temperaturę, niezależnie od zmian ciśnienia wody.

Zobacz także: Deszczownica – nowoczesne rozwiązanie w łazience

Ekoprzycisk

Jak wiemy prysznic jest dużo bardziej ekologiczny niż kąpiel w wannie. Ale nie oznacza to, że
w kabinie prysznicowej nie możemy być jeszcze bardziej eko! Dzięki ekoprzyciskowi oszczędzamy wodę i domowy budżet w bardzo wygodny sposób. Ma to niebagatelne znaczenie w przypadku kilkuosobowych rodzin, gdzie rachunki za wodę mogą stanowić dużą część comiesięcznych wydatków. Aby zmniejszyć zużycie wody o ok. 50% wystarczy jedynie delikatnie nacisnąć przełącznik znajdujący się w słuchawce. Powoduje to, iż z prysznica płynie delikatniejszy strumień. Takie rozwiązanie funkcjonalne nie wpływa na komfort zwykłej kąpieli. Jeśli chcemy spłukać dużą ilość piany z mydła lub z szamponu wystarczy ponownie kliknąć być wrócić do silniejszego strumienia.

Bezdotykowe panele prysznicowe

Bezdotykowe prysznice przestają być powoli domeną łazienek basenowych i ośrodków SPA. Coraz częściej pojawiają się także
w domach prywatnych. Łatwe w montażu panele instaluje się zamiast tradycyjnych zestawów ze słuchawką. Woda uruchamia jest w nich automatycznie po zbliżeniu ciała do sensora i płynie tak długo, jak pozostaje się pod prysznicem. Panel bezdotykowy to nie tylko ekologia, ale też komfort kąpieli – z prysznica od razu płynie woda o ustalonej temperaturze bez konieczności długiej regulacji i marznięcia w oczekiwaniu na ciepłą wodę.

Zobacz także: Jak zaaranżować wannę i prysznic w jednej, małej łazience?

Baterie podtynkowe

Urządzając łazienkę warto rozważyć zamontowanie podtynkowych zestawów prysznicowych. Ukrywając w ścianie instalacje hydrauliczne pozostawiamy widoczne jedynie elementy zdobiące wnętrze.

Źródło: materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA