REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Więcej światła: przeszklenia wewnętrzne

Przeszklenia wewnętrzne stają się coraz bardziej popularne, oprócz efektu estetycznego zapewniają też większą ilość światła. Fot. Villa Glass Studio
Przeszklenia wewnętrzne stają się coraz bardziej popularne, oprócz efektu estetycznego zapewniają też większą ilość światła. Fot. Villa Glass Studio
Villa Glass Studio
Villa Glass Studio

REKLAMA

REKLAMA

Przeszklenia wewnętrzne sprawią, że do naszego mieszkania dotrze więcej światła. Przeszklenia wewnętrzne stają się coraz bardziej popularne, oprócz efektu estetycznego zapewniają też większą ilość światła.

Przeszklenia to standardowy sposób na naturalne rozjaśnienie wnętrza. Możliwości jakie drzemią w tym tradycyjnym materiale sprawiają, że znajduje on szerokie zastosowanie w coraz większej liczbie miejsc i konfiguracji.

REKLAMA

Światło w kuchni

Dostępność naturalnego światła w mieszkaniu jest szczególnie istotna w przypadku miejsc takich jak kuchnia, gdzie spędzamy dużo czasu wykonując codzienne obowiązki. Na brak wystarczającej ilości promieni słonecznych mogą narzekać zwłaszcza mieszkańcy budynków powstałych w latach 60–tych ubiegłego wieku, których charakterystycznym elementem są właśnie ciemne i ciasne kuchnie. Chcąc dziś je rozjaśnić, nie trzeba koniecznie powiększać okna, lecz można skorzystać ze światła dostępnego w sąsiednich pomieszczeniach.

Zobacz także: Dekoracje ręcznie robione

REKLAMA

– Najprostszym sposobem na  oświetlenie małych i ponurych wnętrz jest instalacja szklanych drzwi – mówi Marek Malik z Villa Glass Studio, który tworzy aranżacje ze szkła – Można też zadbać o szersze połączenie poszczególnych przestrzeni w mieszkaniu, wstawiając w miejsce ściany działowej przezroczystą lub kolorową taflę szkła.

Nowoczesna technologia wykonania takich konstrukcji sprawia, że są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Możliwość wyboru barw i wzorów pozwala nam decydować o stopniu przepuszczalności światła czy obrazów. Dlatego szklane drzwi doskonale się dziś sprawdzają także w łazienkach, które na ogół nie posiadają okien. Można je  urozmaicić o kafelki, a nawet armaturę ze szkła, uzyskując dodatkowo światło odbite  od lamp.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Poszczególne pomieszczenia

Szklane drzwi dawno już przestały kojarzyć się z banalnym wzornictwem umieszczonym  w mało estetycznej, białej ramie. Dziś można dowolnie dostosowywać ich wygląd do całości aranżacji. Rozjaśniając poszczególne pomieszczenia, komponują się jednocześnie z pozostałymi elementami wyposażenia, które także mogą być wykonane ze szkła (stoły, szafy, biurka). Coraz częściej spotyka się również bardziej ekstrawaganckie konstrukcje, jak szklane schody czy podłogi. Wymagają one oczywiście większej ingerencji w kwestie konstrukcyjne domu oraz odpowiednich zasobów portfela. Jednak uzyskany efekt wizualny oraz możliwość bezpiecznego chodzenia po szkle sprawia, że jest to bardzo atrakcyjny sposób na niebanalne zagospodarowanie  przestrzeni. Dlatego stopniowo, nie tylko w domach prywatnych, pojawiają się coraz bardziej wymyślne i rozbudowane rozwiązania w postaci podświetlonej podłogi czy nawet strumienia wody puszczonego pod jej powierzchnią.

Zobacz także: Ceramika użytkowa - GALERIA

Promienie słoneczne

Nie trzeba jednak sięgać po najbardziej skomplikowane metody rozświetlenia mieszkania. Przede wszystkim zadbajmy o wpuszczenie promieni słonecznych do wnętrza. W domach jednorodzinnych może temu służyć obszerne wejście z ogrodu czy tarasu. W blokach muszą wystarczyć okna i drzwi balkonowe. Ważne jest, by wygląd każdej szklanej powierzchni był dostosowany do jej przeznaczenia. W przypadku okien warto więc pozostawić tradycyjną przezroczystą szybę. Dużo większe możliwości pojawiają się już w samym wnętrzu, gdzie wszelkie konstrukcje mogą przybierać dowolny wyraz estetyczny, a nawet artystyczny. Odpowiednio dobrane elementy wyposażenia sprawią, że pomieszczenia staną się jaśniejsze, nabiorą więcej życia
i będą wyglądały na większe. Szerokie możliwości wykorzystania szkła sprawiają, że jest dziś ono nie tylko dekoracją, lecz także użytecznym elementem wyposażenia wnętrz.

Źródło: materiały prasowe

Przeszklenia wewnętrzne sprawią, że do naszego mieszkania dotrze więcej światła. Fot. Villa Glass Studio
Villa Glass Studio
Villa Glass Studio
Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Podsumowanie rynku nieruchomości: Ile mieszkań sprzedali deweloperzy w 2024 roku?

Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży w 2024 r.? Czy sytuacja na rynku miała odzwierciedlenie w popycie na mieszkania?

Mieszkanie pod inwestycję w 2025. Jak wybrać najlepiej?

Wygląda na to, że rynek nieruchomości powoli wkracza w fazę stabilizacji. Czy to oznacza, że inwestycje poczynione w tym roku będą bardziej opłacalne? Jakie mieszkanie wybrać, by skorzystać najbardziej?

Kto teraz może liczyć na pomoc w spłacie rat kredytu hipotecznego. Wakacje kredytowe w 2025 roku

Wakacje kredytowe, które w minionych latach pozwalały na zawieszenie spłaty rat kreddytu hipotecznego w 2025 roku już nie są dostępne. Przynajmniej w takiej powszechnej formie. Nie oznacza to jednak, że osoby mające kłopot z terminową spłatą kredytów mieszkaniowych są całkowicie bez wsparcia

Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

REKLAMA

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

REKLAMA

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

REKLAMA