Biała zabudowa kuchenna
REKLAMA
REKLAMA
Biała zabudowa kuchenna z czarnym kamiennym blatem, taflą szkła na ścianie oraz chromowanymi dodatkami będzie stanowiła mocny punkt współczesnego mieszkania i jego stylistyczną bazę, do której możemy dobrać całą gamę rozwiązań wnętrzarskich.
REKLAMA
Możemy wzmocnić jej charakter białej zabudowy kuchennej poprzez dodanie zdecydowanego koloru, ale tylko jednego, aby zachować styl. Może to być nasycony kolor wiśni lub soczysta limonka. Kolor możemy zaakcentować również w barwie ściany, w tafli błyszczącego lakierowanego szkła nad blatem lub w postaci półek i dodatków.
Zobacz także: Kuchnia w kolorze białym: GALERIA
Biała kuchnia doskonale sprawdzi się w stylu vintage. Możemy tutaj dobrać odpowiednie uchwyty do szafek, stylowy sprzęt agd i naczynia w designie retro z 20. wieku. Biały kolor zabudowy rozjaśnia wnętrze, daje nam poczucie świeżości i umożliwia nam zmiany w aranżacji części dziennej lub kuchennej.
Zobacz także: Jak stworzyć jasną, efektowną kuchnię?
REKLAMA
Jeżeli zbyt duża ilość białego przytłacza nas, możemy zastosować go jedynie w części zabudowy. Przykładowo dolny pas szafek możemy zaplanować biały, a górę w dowolnie innym kolorze lub wykończeniu, np. fornir, szkło, laminat. Również w kuchniach w stylu klasycznym lub tradycyjnym stosujemy białe lub kremowe szafki, z drzwiczkami z opaską lub odpowiednio wyfrezowanymi. W wersji tej doskonale prezentują się przeszklone witrynkowe szafki na szkło, angielskie filiżanki i drewniany blat kuchenny. Dobierzmy jeszcze kraciaste serwetki i roletę w oknie, i cieszmy się nasza kuchnią w stylu country.
Pamiętajmy, biel jest ponadczasowa i uniwersalna, weźmy to pod uwagę planując nasze kuchnie i nie dajmy przytłoczyć się nadmiarowi kolorów. Dzięki temu wnętrze wydawać się będzie przestronniejsze i nie zmęczy nas szybko swoim wyglądem.
REKLAMA
REKLAMA