REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Styl skandynawski: kuchnia

Styl skandynawski w kuchni stał się bardzo popularny, wręcz można zaryzykować stwierdzenie, że jest obecnie najczęściej wybieranym stylem. Fot. dekoria.pl
Styl skandynawski w kuchni stał się bardzo popularny, wręcz można zaryzykować stwierdzenie, że jest obecnie najczęściej wybieranym stylem. Fot. dekoria.pl

REKLAMA

REKLAMA

Styl skandynawski w kuchni stał się bardzo popularny, wręcz można zaryzykować stwierdzenie, że jest obecnie najczęściej wybieranym stylem. Styl skandynawski w kuchni łączy przede wszystkim minimalizm i funkcjonalność. Można powiedzieć, że styl skandynawski w kuchni to uwzględnienie ergonomicznych rozwiązań.

Nowoczesne kuchnie w skandynawskim stylu cieszą się coraz większą popularnością. Prostota i oszczędność formy, a także brak zbędnych i nieużytecznych detali, stanowi przeciwwagę dla kuchni spotykanych na południu Europy. Funkcjonalność, a zarazem nowoczesna wizja w dekoracji wnętrz sprawiły, że dotychczas pomijana kuchnia stała się miejscem designerskim i modnym. Doskonałym wykończeniem wnętrz urządzonych w skandynawskim stylu będą ozdobne materiały.

REKLAMA

Zobacz także: Jak udekorować okno w kuchni?

REKLAMA

Styl skandynawski w kuchni jest nieskomplikowany, nastawiony jest na minimalizm, bez przepychu. Z założenia ma być bardziej funkcjonalny i ergonomiczny, niż efektowny.  Dobrze sprawdza się zarówno w małych, jak i dużych w pomieszczeniach, optycznie powiększy przestrzeń, a zarazem zagospodaruje ją w nowoczesnym wydaniu.

Styl skandynawski w kuchni jest niezwykle ekologiczny, bazuje na naturalnych produktach, dlatego najczęściej spotykanym materiałem w aranżacji będzie drewno kryte jasnymi farbami. Minimalistyczny styl skandynawski w kuchni pełny jest subtelnych dodatków w jasnym kolorze. Często spotykanym elementem są akcenty w jaskrawych odcieniach, które mają kontrastować z wszechobecną bielą.

Zobacz także: Jak sprawdzają się kolorowe tekstylia w kuchni?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Do wnętrza kuchni w stylu skandynawskim będą pasowały szlachetne tkaniny o delikatnym kwiatowym wzorze wykonanym błyszczącą nitką subtelnie ozdobią wnętrze. Niezwykle miękkie materiały będą się dobrze układać wykorzystane jako sukienki na krzesła, rolety czy obrusy. Ważne, by kuchnia była bardzo dobrze oświetlona. Jeśli posiadamy okna, przez które wpada duża ilość słońca, możemy wykorzystać światło dzienne. W przeciwnym razie lampy, zarówno stojące, jak i wiszące, odpowiednio oświetlą pomieszczenie. Wyrafinowana prostota i nowoczesny design, charakterystyczny dla stylu skandynawskiego, sprawią, że kuchnia stanie się równie stylowa, jak salon czy sypialnia. Ciekawie urządzona, zyska miano domowego powodu do dumy!

Źródło: materiały prasowe dekoria.pl

Styl skandynawski w kuchni łączy przede wszystkim minimalizm i funkcjonalność. Fot. dekoria.pl
Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kiedy jest równonoc wiosenna 2025

Kiedy jest równonoc wiosenna w 2025 r.? Czy każdego roku jest w tym samym terminie? Czy zmiana czasu na letni jest wcześniej czy później niż równonoc wiosenna?

Nowe mieszkanie od dewelopera za pół aktualnej ceny metra kwadratowego: są i będzie ich coraz więcej – jeden warunek

Kompromis jest łatwy do spełnienia. Zamiast płacić 20 tys. zł za metr kwadratowy na warszawskiej woli, można kupić nowiutkie mieszkanie w Błoniu po 8 tys. zł za metr. Podobnie jest za rogatkami innych metropolii, a deweloperzy zaczynają tam budować nowe osiedla na potęgę.

Gdzie w UE najszybciej rosną ceny mieszkań? W Polsce!

Gdzie w UE najszybciej rosną ceny mieszkań? To właśnie Polska odnotowała jeden z najwyższych wzrostów cen mieszkań w Unii Europejskiej – w III kwartale 2024 roku wyniósł on ponad 14 proc. r./r. Skąd takie ceny?

Co teraz pyli? Marzec 2025

Co teraz pyli? Marzec 2025 r. to początek silnego pylenia trzech pospolitych roślin. Zakład Modelowania Atmosfery i Klimatu w Instytucie Ochrony Środowiska – Państwowym Instytucie Badawczym podaje kalendarz pylenia. Sprawdź, co teraz pyli.

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych 2025 - prognozy

W 2024 ceny materiałów budowlanych zaczęły hamować, ale wszystko wskazuje na to, że w tym roku sektor budowlany czeka ożywienie. Czy można się spodziewać podwyżek cen?

Branża budowlana czeka na lepsze czasy, ale statystyki GUNB nie pozostawiają złudzeń

Rok 2024 przyniósł wzrost liczby pozwoleń na budowę, ale to zasługa głównie firm deweloperskich i inwestorów indywidualnych budujących domy jednorodzinne. W budownictwie innym niż mieszkalne pozwoleń było mniej – wynika z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego (GUNB). Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że w ręku inwestorów jest wiele niewykorzystanych pozwoleń, które uzyskali w poprzednich latach.

Dwa pokoje od dewelopera - ile trzeba zapłacić?

Ile trzeba mieć na dwa pokoje od dewelopera? Jakie są ceny w największych miastach? Czy dużo wzrosły? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Czy WIBOR jest zgodny z prawem? [POLEMIKA]

Artykuł jest polemiką Związku Banków Polskich do artykułów, które ukazały się na naszych łamach, linki do nich podajemy poniżej.

WIBOR, jako wskaźnik referencyjny, jest zgodny z przepisami prawa, zarówno unijnymi, jak i krajowymi. Jego rzetelność została potwierdzona przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). Orzecznictwo dotyczące kredytów walutowych nie ma zastosowanie do kredytów w złotych. Bank wypełniał i nadal wypełnia wszystkie obowiązki informacyjne wobec swoich klientów. Nie ma uzasadnienia dla kreowania w orzecznictwie dodatkowych obowiązków informacyjnych, nieistniejących w chwili zawarcia umowy.

REKLAMA

Właściciel czy darmowa siła robocza? Nieodpłatna praca przy najmie mieszkań, o której nikt nie mówi

Właściciele mieszkań na wynajem często mają opinię tych, którzy tylko inkasują czynsz i cieszą się łatwym dochodem. W rzeczywistości jednak najem generuje spore koszty, o których rzadko się mówi. Czy rzeczywiście bycie wynajmującym to taki złoty interes?

Pierwsze klucze – teraz pójdą w górę ceny mniej atrakcyjnych i gorzej sprzedających się mieszkań. Tak uważają eksperci

Poprzedni program rządowy – Kredyt zero procent, wywindował rynkowe ceny nowych mieszkań kupowanych wprost od deweloperów. Nowy – Pierwsze klucze ma wykluczyć popełnienie tego błędu. Tymczasem eksperci wskazują, że teraz do absurdalnych rozmiarów w górę pójdą ceny starych mało atrakcyjnych mieszkań.

REKLAMA