REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wszystko o designerskich dodatkach w kuchni

Martyna Żebrowska
O charakterze naszej kuchni przesądzają często dodatki. Na co warto postawić aby osiągnąć ciekawy efekt? Fot. PURMO
O charakterze naszej kuchni przesądzają często dodatki. Na co warto postawić aby osiągnąć ciekawy efekt? Fot. PURMO

REKLAMA

REKLAMA

Designerskie dodatki i modne akcesoria kuchenne przesądzają o charakterze wnętrza. Designerskie dodatki do kuchni są coraz wymyślniejsze przez co często mamy problem, które mamy wybrać i jak je potem ze sobą zestawić. W tym artykule znajdziesz wskazówki, zarówno jak dopasować designerskie akcesoria do kuchni, jak i połączyć je w niepowtarzalne zestawy.

Urządzając kuchnię myślimy przede wszystkim o tym, aby była funkcjonalna. Jednak jeżeli chcemy odpowiednio podkreślić jej wyjątkowość nie wystarczą właściwie dopasowane i funkcjonalne meble. Jeżeli poświęcimy trochę czasu aranżacji kuchni i zwrócimy uwagę na dobranie do niej oryginalnych dodatków, to wygląd naszej kuchni może zachwycić i uzyskamy niesamowity końcowy efekt.

REKLAMA

Przeczytaj:

Jakie akcesoria przydadzą się w kuchni?

Każda kuchnia wymaga odpowiedniej oprawy. Wystrój kuchni powinien być dopasowany do jej charakteru. Jeżeli decydujemy się na kuchnię w konkretnym stylu, powinniśmy dobrać do niej pasujące dodatki, które podkreślą ten styl. Pamiętajmy, że elementem wystroju kuchni mogą być nie tylko typowo dekoracyjne elementy, ale również przedmioty pełniące funkcje użytkowe. Istotnym elementem jest świadomy dobór nawet najdrobniejszych dodatków takich jak maselniczka, cukiernica, maty na stół czy oryginalne pojemniki na przyprawy. Takie akcesoria mogą być zarówno funkcjonalne, estetyczne, jak i designerskie.

Przeczytaj:

Lniany obrus ozdobą stołu

Dodatki do kuchni inspirowane miastem

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jako element wystroju może być wykorzystane niemalże wszystko. Wystarczy dobry pomysł i trochę zapału, a do tej pory szpecąca rura gazowa zamieni się w designerski element. W podkreśleniu wystroju wnętrza, pomogą nam również tradycyjne elementy takie jak dekoracja okien, zegary, kalendarze, obrazy. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby zachować umiar. Jeśli np. obrus jest bogato zdobiony, wówczas firanki bądź zasłony powinny być raczej gładkie i jednokolorowe. Dobrym rozwiązaniem jest również przymocowanie ciekawych rolet zamiast wieszania typowych firanek.

Przeczytaj:

Jak udekorować okno w kuchni?

Pamiętajmy, że dodatki jakie wybieramy muszą współgrać z całością wnętrza. Możemy bawić się różnymi stylami, łączyć kolory i wzory oraz różne materiały, jednak trzeba uważać, żeby zachować harmonię. Zanim cokolwiek kupimy, zastanówmy się, jaki styl i charakter wnętrza chcemy uzyskać.

Przeczytaj:

Jak sprawdzają się kolorowe tekstylia w kuchni?

Jak wykorzystać srebrne dodatki w kuchni?

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

Ceny mieszkań w marcu 2025 r. w największych miastach w Polsce [rynek wtórny]. W których dzielnicach jest taniej, a w których drożej?

Ile kosztują mieszkania używane (tzw. rynek wtórny) w marcu 2025 r. w największych miastach Polski? W których dzielnicach tych miast jest taniej, a w których drożej? Przedstawiamy raport przygotowany przez ekspertów Rankomat.pl i Rentier.io, który obejmuje dzielnice Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Łodzi, Poznania, Katowic, Gdańska i Gdyni. Aktualne stawki to mediany cen ofertowych i dotyczą okresu między grudniem 2024 a lutym 2025 roku. Ceny te zostały zestawione z okresem poprzednim listopad 2024 - styczeń 2025 roku.

REKLAMA

To już pewne, będzie wyższa premia za oszczędzanie na koncie mieszkaniowym, ile wyniesie

We wtorek 18.03.2025 r. rząd zdecydował o korzystniejszych niż do tej pory formach wspierania osób kupujących pierwsze mieszkanie. Pakiet korzystnych z mian dotyczy między innymi oszczędzania na Koncie Mieszkaniowym, które jest wstępem do kolejne wsparcia przy zakupie mieszkania.

Takich okazji długo nie będzie: jeśli kupować mieszkanie, to właśnie teraz, na rynku wtórnym

Coraz więcej okazji na kupno mieszkania do niższej niż rynkowa cenie. Ale tylko na rynku wtórnym i właśnie teraz. Czas na okazje szybko się skończy, a ceny używanych mieszkań znów dorównają tym u deweloperów.

REKLAMA