REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak stworzyć mieszkanie bezpieczne dla dziecka?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Magdalena Górska
Najwięcej wypadków z udziałem dzieci przytrafia się w domu, zadaniem rodziców jest stworzenie mieszkania bezpiecznego dla dziecka. Fot. dekoria.pl
Najwięcej wypadków z udziałem dzieci przytrafia się w domu, zadaniem rodziców jest stworzenie mieszkania bezpiecznego dla dziecka. Fot. dekoria.pl

REKLAMA

REKLAMA

Najwięcej wypadków z udziałem dzieci przytrafia się w domu, zadaniem rodziców jest stworzenie mieszkania bezpiecznego dla dziecka. Dlatego też powinniśmy dołożyć szczególnej staranności, aby urządzając mieszkanie zadbać o bezpieczeństwo naszego dziecka.

Aby wiedzieć, co najbardziej interesuje naszego malucha, najlepiej usiąść na podłodze. Dzięki temu zobaczymy, w jaki sposób widzi świat małe dziecko. Z tej perspektywy natychmiast dostrzeżemy kable, elektryczne gniazdka i inne niebezpieczne przedmioty, o których istnieniu na co dzień zapominamy, a które mogą się okazać zagrożeniem. Warto także zwrócić uwagę, czy nasze dziecko ma potencjalnie szansę wspiąć się na sprzęty, z których grozi upadek.

REKLAMA

Zobacz także: Meble w pokoju dziecka

Bezpieczeństwo

Aby zapewnić bezpieczeństwo naszemu ciekawskiemu maluchowi zamknijmy na klucz okna oraz balkonowe drzwi. Pamiętajmy również o zablokowaniu zaślepkami gniazdek elektrycznych i zabezpieczeniu wszystkich kabli. Wysokie meble warto przymocować do ścian. Przed poślizgnięciem uchroni nasze dziecko mata antypoślizgowa zamontowana pod dywanem, ale także i w łazience. Zrezygnujmy z lamp stojących na korzyść kinkietów. Usuńmy także z zasięgu małych rączek wszelkie sznurki od zasłon lub rolet. W ten sposób sprawimy, że nasz dom stanie się dla jego małego mieszkańca całkowicie bezpieczny.

Pokój dziecięcy

Ze szczególną starannością należy podejść do urządzania pokoju dziecięcego, należy uwzględnić przy tym wszelkie zasady bezpieczeństwa. Piętrowe łóżko, chociaż bardzo dla młodego człowieka atrakcyjne, nie zawsze będzie dobrym wyborem. O ile w dzień chodzenie po drabince nie sprawia mu trudności, o tyle w nocy, zaspany, może z niej spaść. Dlatego to rozwiązanie dobre jest jedynie dla dziecka w wieku szkolnym. Pamiętać należy także, aby reszta wyposażenia pokoju dziecka była dla niego przyjazna. Maluch powinien z łatwością sięgnąć do szuflady z kredkami, pudełka z zabawkami czy do lampki nocnej.

Zobacz także: Pokoje dziecięce - GALERIA

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wygląd naszego mieszkania jest bardzo ważny, dlatego tyle serca wkładamy w aranżowanie jest wnętrza. Pamiętajmy jednak, że mając małe dziecko powinniśmy przede wszystkim myśleć o jego bezpieczeństwie.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nieruchomość w Hiszpanii: kiedy korzystniejszy jest zakup na osobę prywatną, a kiedy na firmę, wyjaśniają eksperci

Zakup nieruchomości w Hiszpanii, zwłaszcza w celach inwestycyjnych wymaga dokładnej analizy nie tylko prawnej i podatkowej, ale i biznesowej. Warto więc sięgnąć po opinie ekspertów, którzy przedstawią plusy i minusy możliwych do zastosowania w praktyce rozwiązań.

Mieszkanie w kurorcie: najdrożej jest w Zakopanem, ale lista miejscowości z mieszkaniami dla bogatych jest długa

Zakopane najdroższą miejscowością wypoczynkową w Polsce. Ile zatem trzeba zapłacić za lokum z rynku pierwotnego w górach, nad morzem oraz nad jeziorami Warmii i Mazur? Czy stać na to średniozamożnego Polaka. Gdzie kupować letnie mieszkanie dla siebie, a gdzie w celach inwestycyjnych?

Kto kupuje mieszkania w połowie 2025 roku i jak płaci? Kredyt nadal za drogi – klienci płacą częściej gotówką

Jaka grupa nabywców jest obecnie najaktywniejsza na rynku nowych mieszkań? Czy wysoki koszt kredytu i brak rządowego programu wsparcia kupujących sprawia, że dominują nabywcy inwestycyjni i gotówkowi? Jakie projekty najczęściej wybierane są przez inwestorów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Własne mieszkanie bez zaciągania na całe życie kredytu hipotecznego: czy to jest możliwe i jaki jest na to sposób

Budownictwo społeczne to nie wybór z konieczności, a z rozsądku. Dla wielu ludzi to jedyna droga do niezależności mieszkaniowej – nie przez kredyt czy dziedziczenie, ale przez system, który stawia na stabilizację i powszechną dostępność.

REKLAMA

Reforma planowania i zagospodarowania przestrzennego. Decyzja o warunkach zabudowy na starych zasadach tylko do końca roku

Nadchodzą duże zmiany w zakresie wydawania decyzji o warunkach zabudowy. Gminy będą mogły zablokować inwestycje. Celem zmian - zapobieganie chaotycznej suburbanizacji i dewastacji przestrzeni.

Zaraz po obniżce stóp procentowych, rekordowa liczba zapytań o kredyty hipoteczne

Doradcy kredytowi: konsumenci ruszyli po kredyty mieszkaniowe. Po obniżce stóp procentowych przyszła fala zapytań o zdolność kredytową i dostępność mieszkań. Wcześniej wysokie stopy procentowe, a w konsekwencji wysokie oprocentowanie kredtów mieszkaniowych , hamowały popyt na kredyty i w konsekwencji oddalały decyzje o zakupie mieszkania.

Ceny materiałów budowlanych coraz bardziej stabilne, zachęcają do remontów i budowy nowych domów

Zapowiadana kolejna fala podwyżek cen materiałów budowlanych nie nadchodzi. Głównie dlatego, że spodziewany boom w budownictwie odsuwa się w czasie. Ceny materiałów budowlanych są więc stabilne a nawet notują niewielki spadek. To oznacza, że wciąż jest dobry czas na remonty lub rozpoczęcie budowy nowego domu.

Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

REKLAMA

To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA