REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Mieszkanie dla singla

 Premiere Design
Architektura Wnętrz
Mieszkanie dla singla może wyglądać inaczej niż tradycyjne mieszkania, możemy sobie pozwolić na więcej. Fot. Art De Vivre
Mieszkanie dla singla może wyglądać inaczej niż tradycyjne mieszkania, możemy sobie pozwolić na więcej. Fot. Art De Vivre

REKLAMA

REKLAMA

Mieszkanie dla singla to powierzchnia zaaranżowana nietypowo. Mieszkanie dla singla może wyglądać inaczej niż tradycyjne mieszkania, możemy sobie pozwolić na więcej. Singiel to przede wszystkim nie osoba samotna. Często wyzwolona, świadoma swoich potrzeb, prowadząca otwarty na świat i ludzi, kosmopolityczny tryb życia. Może sobie pozwolić na odważne rozwiązania a czasem nawet szaleństwo, które jest odzwierciedleniem osobowości i mocnych cech charakteru.

Wnętrze mieszkania dla singla musi zaskakiwać, inspirować, wzbudzać zachwyt innych. Zwykle single mają ściśle sprecyzowane potrzeby i upodobania, nie boją się oryginalnych, nietuzinkowych rozwiązań, a wręcz dążą do osiągnięcia zaskakującego efektu. Przykładem może być mieszkanie w klimacie klubowym, ze ścianami obitymi materiałem i awangardowym oświetleniem zmieniającym kolory. Inne są także priorytety. Kosztem zmniejszenia kuchni stanąć może duży podświetlony bar z miejscem na kolekcję alkoholi. Mieszkanie mężczyzny singla wypełnione jest elektroniką i gadżetami. Płaski 55” telewizor lub rzutnik z pełnowymiarowym ekranem wysuwającym się spod sufitu podwieszanego. Sprzęt audio i głośniki zajmujące większą część pokoju. W przypadku kobiety singla gadżetami mogą być designerskie krzesła lub garderoba wypełniona butami. Upodobania są różne i zamiast sprzętu audio lub mebli mogą to być liczne elementy kolekcjonerskie jak np. rzeźby, grafiki, obrazy itp.

REKLAMA

Zobacz także: Podłogi: ekologiczne i estetyczne

REKLAMA

Mieszkając w pojedynkę, nie ma potrzeby dzielenia przestrzeni mieszkalnej na standardowe pomieszczenia. Częstym rozwiązaniem są mieszkania typu „studio”, co oznacza zwykle brak typowego podziału. Wszystkie funkcje znajdują się w jednej, otwartej przestrzeni. Bez względu na to czy jest to 50 czy 100 metrów kwadratowych powierzchni. Sypialnia to łóżko oddzielone ażurową przesuwną ścianą lub regałem od części wypoczynkowej, która otwarta jest na kuchnię. Kuchnia niewielka, kompaktowa, w której zamiast tradycyjnych górnych szafek, mogą znaleźć się półki wypełnione książkami.

Łazienkę od całej tej przestrzeni oddzielać będzie tafla szkła z możliwością zasunięcia jej żaluzją lub zasłoną. Nic także nie stoi na przeszkodzie, aby wanna znalazła się w środku salonu! Ponieważ wszystko znajduje się w jednej przestrzeni, meble i wszelkie zabudowy mają formę dekoracyjną i zaskakującą. Np. tradycyjne uchwyty zastąpione ciekawym elementem rzeźbiarskim, a front szafy wygląda jak lustro w zdobionej ramie lub też całkowicie zlicowany ze ścianą staje się niewidoczny. Dzięki tym efektom osoby z zewnątrz nie mają wglądu w rzeczy osobiste. 

Zobacz także: Nowe kolekcje firmy Matkowski

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podsumowując, mieszkania singli charakteryzują się odważnymi kształtami, kolorami, awangardowymi rozwiązaniami, często spowite aurą luksusu a jednocześnie wygodne i funkcjonalne.

Barbara Godawska, Patrycja Dmowska

Studio Architektury Wnętrz Premiere Design

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

REKLAMA

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

REKLAMA

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

REKLAMA