Mieszkanie dla singla
REKLAMA
REKLAMA
Wnętrze mieszkania dla singla musi zaskakiwać, inspirować, wzbudzać zachwyt innych. Zwykle single mają ściśle sprecyzowane potrzeby i upodobania, nie boją się oryginalnych, nietuzinkowych rozwiązań, a wręcz dążą do osiągnięcia zaskakującego efektu. Przykładem może być mieszkanie w klimacie klubowym, ze ścianami obitymi materiałem i awangardowym oświetleniem zmieniającym kolory. Inne są także priorytety. Kosztem zmniejszenia kuchni stanąć może duży podświetlony bar z miejscem na kolekcję alkoholi. Mieszkanie mężczyzny singla wypełnione jest elektroniką i gadżetami. Płaski 55” telewizor lub rzutnik z pełnowymiarowym ekranem wysuwającym się spod sufitu podwieszanego. Sprzęt audio i głośniki zajmujące większą część pokoju. W przypadku kobiety singla gadżetami mogą być designerskie krzesła lub garderoba wypełniona butami. Upodobania są różne i zamiast sprzętu audio lub mebli mogą to być liczne elementy kolekcjonerskie jak np. rzeźby, grafiki, obrazy itp.
REKLAMA
Zobacz także: Podłogi: ekologiczne i estetyczne
REKLAMA
Mieszkając w pojedynkę, nie ma potrzeby dzielenia przestrzeni mieszkalnej na standardowe pomieszczenia. Częstym rozwiązaniem są mieszkania typu „studio”, co oznacza zwykle brak typowego podziału. Wszystkie funkcje znajdują się w jednej, otwartej przestrzeni. Bez względu na to czy jest to 50 czy 100 metrów kwadratowych powierzchni. Sypialnia to łóżko oddzielone ażurową przesuwną ścianą lub regałem od części wypoczynkowej, która otwarta jest na kuchnię. Kuchnia niewielka, kompaktowa, w której zamiast tradycyjnych górnych szafek, mogą znaleźć się półki wypełnione książkami.
Łazienkę od całej tej przestrzeni oddzielać będzie tafla szkła z możliwością zasunięcia jej żaluzją lub zasłoną. Nic także nie stoi na przeszkodzie, aby wanna znalazła się w środku salonu! Ponieważ wszystko znajduje się w jednej przestrzeni, meble i wszelkie zabudowy mają formę dekoracyjną i zaskakującą. Np. tradycyjne uchwyty zastąpione ciekawym elementem rzeźbiarskim, a front szafy wygląda jak lustro w zdobionej ramie lub też całkowicie zlicowany ze ścianą staje się niewidoczny. Dzięki tym efektom osoby z zewnątrz nie mają wglądu w rzeczy osobiste.
Zobacz także: Nowe kolekcje firmy Matkowski
Podsumowując, mieszkania singli charakteryzują się odważnymi kształtami, kolorami, awangardowymi rozwiązaniami, często spowite aurą luksusu a jednocześnie wygodne i funkcjonalne.
Barbara Godawska, Patrycja Dmowska
Studio Architektury Wnętrz Premiere Design
REKLAMA
REKLAMA