REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wykorzystać nietypowe siedziska w domu?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Gabriela Szuba
Zewsząd zaskakują nas oferty nietypowych modeli siedzisk – często zupełnie nie przypominających formą mebli do siedzenia. Fot. Fotel Kare Design, www.czerwonamaszyna.pl, 4359 zł
Zewsząd zaskakują nas oferty nietypowych modeli siedzisk – często zupełnie nie przypominających formą mebli do siedzenia. Fot. Fotel Kare Design, www.czerwonamaszyna.pl, 4359 zł

REKLAMA

REKLAMA

Już za nami jest era krzeseł, foteli i innych siedzisk w standardowym kształcie czy rozmiarze. Zewsząd zaskakują nas oferty nietypowych modeli siedzisk – często zupełnie nie przypominających formą mebli do siedzenia. W wielu mieszkaniach tego typu gadżet jest wykładnią stylu – na podstawie kształtu, materiału i koloru, można bowiem określić z czym identyfikuje się właściciel.

Fantazyjne siedziska

Krzesła, fotele czy pufy, są nieodzowną częścią każdego domu. Siedziska, pozwalają nam wygodnie wypocząć. Można je znaleźć w każdym wnętrzu – nawet w łazience. Bez nich, pomieszczenie byłoby zupełnie niefunkcjonalne. Wiele czynności wymaga od nas, bowiem pozycji siedzącej. Era zwykłych krzeseł jest już za nami. Obecnie oferta sklepów meblowych pełna jest nietypowych siedzisk. Różnobarwne modele o wymyślnych kształtach cieszą się dużą popularnością. Ich zaletą jest uniwersalność. Pomimo żywych barw i jasno sprecyzowanej funkcji – pasują do większości wnętrz. Bez problemu można znaleźć pufę w kształcie bryły. Będzie ona ozdobą dla minimalistycznego wnętrza lub wystroju opartego na geometrii. Plastikowe fotele są domeną wnętrza w stylu pop-art. W obecnych czasach nie ma ograniczeń, co do wykorzystania danego materiału.

REKLAMA

Zobacz także: Dzięki czemu nasz salon stanie się nowoczesny?

Zrób to sam

Moda na przetwarzanie mebli i nadawanie im innego przeznaczenia, pokazuje, że wiele niepozornych przedmiotów może służyć za nietypowe siedzisko. Przykładem może być stara walizka lub kufer po babci, które po odpowiednich przeróbkach i obiciu, stają się nietypowym siedziskiem. Wiele z tych rzeczy, możemy zrobić sami. Tak, jak siedzisko w wykuszu okiennym. Budowa takiej ławki opiera się na zbiciu drewnianej skrzyni i podparciu jej od środka stelażem. Niewiele pracy trzeba włożyć w uszycie luźnej pufy. Odpowiednią miękkość uzyskamy, wkładając do środka gąbkę kupioną w sklepie z tego typu asortymentem.

Zobacz także: Fotele z kultowego serialu

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA