Dzięki czemu nasz salon stanie się nowoczesny?
REKLAMA
REKLAMA
Salon, zwany też pokojem dziennym albo gościnnym, to centrum życia towarzyskiego w niemal każdym mieszkaniu. Zwykle wyposażony jest w kilka stałych elementów – fotele lub krzesła, stolik, telewizor. Jak go nieco unowocześnić? Podpowiadamy poniżej.
REKLAMA
Standardowe rozwiązanie
Niski stół na wzór holenderski, skórzana kanapa, ciężkie fotele plus płaski telewizor zawieszony na ścianie, to popularna dziś aranżacja nowoczesnych salonów. W pokojach o większej powierzchni można pozwolić sobie również na wstawienie rodzinnego stołu. Jednak raz ustawione meble najczęściej tkwią w tym zestawieniu przez długi okres. Ponadto pozostawione w jednym miejscu krzesło lub stół może niekorzystnie wpływać na wykładzinę, dywan czy parkiet. Brak światła prowadzi bowiem do przebarwień na podłodze. Często też sprzęty zostawiają po sobie ślad w postaci odciśniętych elementów.
Zobacz także: Jak wybrać oryginalną sofę do salonu?
Zmiany w salonie
REKLAMA
Jak każda moda i ta wnętrzarska, ewoluuje wraz z potrzebami użytkowników. Aby pokój uczynić bardziej komfortowym, producenci mebli proponują do nowoczesnego salonu meble na kółkach. Początkowo były projektowane głównie dla pomieszczeń biurowych, jednak dziś stają się salonowym hitem. Dlaczego?
– Fotele na kółkach są doskonałym rozwiązaniem dla ludzi, którzy cenią sobie wygodę oraz są otwarci na zmiany – mówi Jerzy Czechowicz dyrektor firmy Jadik, producenta ręcznie wykonywanych krzeseł, foteli i stołów.
Zobacz także: Jak fotele o kulistych kształtach sprawdzą się w salonie?
Urządzenie nowoczesnego salonu w oparciu o krzesła i fotele na kółkach to wyjątkowo praktyczne rozwiązanie. Mobilne meble pozawalają na większą swobodę w aranżacji wnętrz. Ich przesuwanie i zestawianie w nowych kombinacjach staje się czynnością prostą i przyjemną. W ten sposób każdy z nas może realizować swoje dekoratorskie ambicje bez straty czasu i sił. Ponadto takie modele to także wygoda podczas sprzątania. Można je przesuwać z większą swobodą niż te „tradycyjne”, dzięki czemu ochronimy nasze podłogi przed nadmiernym zniszczeniem i co najważniejsze, nie narazimy kręgosłupa na dźwiganie ciężkich mebli.
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA