REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Na co warto zwrócić uwagę w czasie urządzania pokoju dziecięcego?

Martyna Bogacka
Przed Tobą urządzanie pokoju dziecięcego, ale nie do końca wiesz na co zwrócić uwagę? Pamiętaj, że pokój dziecięcy rządzi się zupełnie innymi prawami niż pozostałe pomieszczenia w domu, trzeba mieć to na uwadze w czasie jego urządzania.
Przed Tobą urządzanie pokoju dziecięcego, ale nie do końca wiesz na co zwrócić uwagę? Pamiętaj, że pokój dziecięcy rządzi się zupełnie innymi prawami niż pozostałe pomieszczenia w domu, trzeba mieć to na uwadze w czasie jego urządzania.
Shutterstock
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Przed Tobą urządzanie pokoju dziecięcego, ale nie do końca wiesz na co zwrócić uwagę? Pamiętaj, że pokój dziecięcy rządzi się zupełnie innymi prawami niż pozostałe pomieszczenia w domu, trzeba mieć to na uwadze w czasie jego urządzania. Tych kilkanaście metrów kwadratowych łączy w sobie wiele funkcji. Jest sypialnią i placem zabaw, miejscem do nauki i odpoczynku.

Na początku Twojemu dziecku nie potrzeba wiele. Wystarczą trzy zupełnie proste rzeczy, takie jak miejsce do spania, do przewijania i przechowywania rzeczy. Trudności pojawiają się wraz z momentem, w którym dziecko staje się coraz bardziej samodzielne, wtedy w czasie urządzania pokoju musimy zwrócić uwagę na więcej rzeczy. Zamiast rozważać w nieskończoność kolor tapety czy zasłon, zajmijmy się tym, co jest naprawdę ważne. Oto kilka wskazówek:

REKLAMA

- Po pierwsze w czasie urządzania pokoju zwróć uwagę na materiały, z jakich zrobione są przedmioty do pokoju dziecięcego. Zarówno meble, jak i inne akcesoria nie mogą zawierać substancji szkodliwych dla zdrowia dziecka.

Zobacz także: Jak wybrać łóżeczko dla niemowlaka?

- Gdy dziecko zaczyna odkrywać świat nie pyta nikogo o pozwolenie. By być spokojnym i nie zakłócać dziecięcych eksploracji urządźmy pokój w taki sposób, żeby zabezpieczyć wszystkie rogi i kanty mebli. Najlepiej do pokoju dziecka wybrać meble i przedmioty o zaokrąglonych kształtach.

- Wszystkie większe meble, szafy i komody, muszą być stabilne i solidnie wykonane. Lekkie ażurowe mebelki zarezerwujmy dla starszych dzieci, które nie przewrócą ich w trakcie zabaw.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jakie schody wybrać gdy mamy małe dziecko?

- Urządzając pokój dla dziecka szczególną uwagę zwróćmy na podłogę. Unikajmy podłóg pokrytych płytkami, lepszym wyborem będą panele lub wykładzina dywanowa. Decydując się na to ostatnie, pamiętajmy, aby wykładzina nie miała zbyt długiego włosia – grube i puszyste dywany wydają się bardzo przyjemne, ale są siedliskiem roztoczy.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile kosztuje miejsce w akademiku a ile trzeba zapłacić za wynajęcie mieszkania? Rok akademicki 2024/2025

W bieżącym roku na studiującą młodzież czeka ok. 115 tys. miejsc w akademikach. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach akademickich ich dostępność jest największa oraz z jakim wydatkiem muszą się liczyć studentki i studenci, którym uda się zdobyć takie zakwaterowanie. 

Ile trzeba zapłacić za miejsce w akademiku? A gdzie student najtaniej wynajmie mieszkanie?

W całym kraju są tylko 443 akademiki uczelniane, które mogą przyjąć zaledwie ok. 115 tys. W praktyce jeszcze mniej, bo stan niektórych pokojów pozostawia wiele do życzenia. Reszta żaków musi szukać mieszkania na wynajem. Jakie są ceny w poszczególnych miastach? 

Oszczędności na nowych osiedlach. Jakie rozwiązania pomagają zaoszczędzić na energii czy wodzie?

Nowe osiedla są coraz bardziej innowacyjne, coraz częściej deweloperzy stawiają również na ekologię. A co z rozwiązaniami pozwalającymi mieszkańcom na oszczędności, np. energii albo wody? Jak duże kwoty można zaczadzić? 

Jest stanowisko MF – koniec wakacji kredytowych w 2025 r. Kto może skorzystać ze wsparcia jeszcze w 2024 r.?

Zgodnie z najnowszym stanowiskiem resortu finansów – wakacje kredytowe nie będą kontynuowane w 2025 r. Kto zatem, po raz ostatni, może skorzystać ze wsparcia w postaci zawieszenia spłaty dwóch rat kredytu hipotecznego (tzw. wakacji kredytowych) w okresie od 1 września do 31 grudnia 2024 r. oraz na jakie wsparcie mogą, w przyszłym roku, liczyć kredytobiorcy?

REKLAMA

Kredyt 0 proc. pod dużym znakiem zapytania po przyjęciu projektu budżetu państwa na rok 2025 – czy osoby, które chcą zakupić własne mieszkanie, mogą jeszcze liczyć na kredyt z niskim oprocentowaniem?

Po przyjęciu przez Radę Ministrów w dniu 28 sierpnia 2024 r. projektu budżetu państwa na rok 2025 nastała burza wokół kredytu 0 proc. Czy jednak nie będzie kredytu z niskim oprocentowaniem na zakup pierwszego mieszkania? Jakie są aktualne, główne założenia kredytu 0 proc.?

Relacja zarobków do ceny mieszkania w 2024 r. W którym mieście w Polsce jest najkorzystniejsza?

Im więcej zarabiasz, tym łatwiej kupić mieszkanie? Niekoniecznie. Choć w Warszawie wynagrodzenia należą do tych najwyższych, to w ślad za  nimi idą bardzo drogie mieszkania. Ważny zatem jest stosunek zarobków do cen nieruchomości. W jakich miastach wypada on najkorzystniej? Gdzie znajdziemy najbardziej okazałą ofertę mieszkań? W jakich miastach można kupić na kredyt największe lokum? Eksperci portalu RynekPierwotny.pl postanowili to sprawdzić. 

Teraz więcej okazji by kupić tanio mieszkanie, nawet za pół ceny rynkowej. Jest jeden warunek, a nawet dwa, korzystaj bo nie potrwa to długo

Na rynku mieszkaniowym nastał pat. Trudniej dostępne kredyty, wysokie ceny, oferty uszczuplone przez Bezpieczny Kredyt 2%. W efekcie w większości miast ceny z rynku pierwotnego zostały dogonione przez oferty mieszkań z drugiej ręki. Wbrew pozorom to stwarza więcej okazji do kupna po atrakcyjnej cenie.

Czy to już standard czy wciąż luksus? Jakie są nowe mieszkania od deweloperów?

Rynek nieruchomości zmienia się dynamicznie. Coś co kiedyś było luksusem, dziś staje się standardem. Przedstawiciele czołowych firm deweloperskich mówią o tym, jakie udogodnienia oferują obecnie w segmencie popularnym oraz premium. Sondę przygotował portal RynekPierwotny.pl.

REKLAMA

To już prawdziwy krach na rynku kredytów hipotecznych. Szykuje się zapaść w budownictwie mieszkaniowym

Dane bankowe nie pozostawiają złudzeń. Banki udzieliły w drugim kwartale br. o prawie 30 proc. mniej kredytów hipotecznych niż w tym samym okresie 2023 roku. Mieszkania kupują tylko naprawdę zamożni, bo banki zaostrzyły kryteria pożyczania pod hipotekę, a mimo to ceny mieszkań rosną.

Ukończony budynek traci pozwolenie - co dalej?

Utrata pozwolenia budowlanego na ukończony już budynek to dość rzadka i jednocześnie ciekawa sytuacja. Warto się jej przyjrzeć. 

REKLAMA