Co trzeba wiedzieć o meblach w stylu kolonialnym?
REKLAMA
REKLAMA
Wysoka jakość
Styl kolonialny jest stworzony dla miłośników podróży i odmiennych kultur. Łączy w sobie najciekawsze cechy zachodniego świata i kultury Dalekiego Wschodu. Na przestrzeni wieków styl ten bardzo się zmieniał. Mimo to, meble kolonialne tworzone w obecnych czasach wciąż nawiązują w wielu względach do swoich pierwowzorów. Podstawą do stworzenia nowego stylu była europejska kolonizacja Indii, Indonezji, Afryki czy Laosu. Kolonizatorzy przywozili ze sobą europejskie meble. Wytrzymałość użytych materiałów była jednak zaskakująco niska. Europejczycy zostali więc zmuszeni do projektowania mebli na miejscu, z dostępnych tam materiałów. Do tej pory styl kolonialny opiera się na rzadko dostępnych w Europie rodzajach drewna: venge, mahoń, teak, palisander. To najbardziej charakterystyczna cecha stylu kolonialnego. Wysoka jakość użytych materiałów sprawia, że meble w stylu kolonialnym stosowane są przede wszystkim w luksusowych aranżacjach.
REKLAMA
Zobacz także: Czy warto stosować drewno na elewacji?
Prostota formy i bogactwo zdobień
Meble wykonane z egzotycznych gatunków drewna mają charakterystyczne kolory. Ich barwy są żywe i pasują do wnętrz o nasyconej kolorystyce. Najlepiej prezentują się na tle pomarańczowego, nasyconej żółci i ciepłego brązu. Przestrzeń przeznaczona na aranżację kolonialną powinna być duża. Meble mają masywny wygląd, wnętrze w ten sposób urządzone nigdy nie będzie „lekkie”. Europejski wpływ na styl kolonialny uwidacznia się w prostocie formy mebli. Orientalny szyk to z kolei bogactwo żłobień i zdobień.
Gdzie kupić meble w stylu kolonialnym?
Na chwilę obecną meble w stylu kolonialnym importowane są z krajów Dalekiego Wschodu. Ich wytworzenie na miejscu wiązałoby się z wyższymi kosztami. Najłatwiej będzie nam je znaleźć w sklepach zajmujących się sprowadzaniem i sprzedażą mebli do Europy.
Zobacz także: Jak szukać okazji w sklepie?
REKLAMA
REKLAMA