REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak urządzić wnętrze w stylu eklektycznym?

Gabriela Szuba
Wbrew pozorom, wnętrze w stylu eklektycznym to dokładnie zaplanowany design. Nie ma tu miejsca na nieprzemyślane kolory, wzory i dodatki. Fot. Grupa Armatura
Wbrew pozorom, wnętrze w stylu eklektycznym to dokładnie zaplanowany design. Nie ma tu miejsca na nieprzemyślane kolory, wzory i dodatki. Fot. Grupa Armatura

REKLAMA

REKLAMA

Eklektyzm w aranżacji wnętrz pozwala na łączenie tradycji z nowoczesną funkcjonalnością. Stare meble po renowacji będą najciekawszym elementem wystroju w stylu eklektycznym.

Łączenie stylów

Wbrew pozorom, wnętrze w stylu eklektycznym to dokładnie zaplanowany design. Nie ma tu miejsca na nieprzemyślane kolory, wzory i dodatki. Całość powinna być efektem dogłębnie przemyślanej strategii. Przesadzony eklektyzm w aranżacji wnętrz, może łatwo przerodzić się w kicz. Kluczową regułą tworzenia tego typu wystroju, jest wybór bazowego stylu, który będzie dominował w aranżacji. Eklektyzm, to możliwość łączenia tradycji z nowoczesnością. Pozwala on także na przenikanie do aranżacji elementów wielu kultur. Mamy tu możliwość zestawienia wzorów orientu z antykami w stylu wiktoriańskim. Najprostszą metodą na stworzenie ciekawego wnętrza w stylu eklektycznym, jest dobranie pasujących elementów do centralnego w aranżacji mebla. W ten sposób tworzymy tło dla kluczowego stylu.

REKLAMA

Zobacz także: Styl fusion, czyli jak połączyć ze sobą różne style?

Meble

Eklektyzm w wystroju wnętrz nie wyklucza użycia nowych, modnych elementów. Wszystko zależy od naszego pomysłu. Nie zapominajmy, że wnętrze ma być przede wszystkim funkcjonalne. Nie wszystkie meble użyte w aranżacji muszą być antykami lub zabudową odziedziczoną po przodkach. Mimo wszystko, najważniejszym elementem, definiującym styl, powinien być mebel z innej epoki. Może to być piękna sofa na pozłacanych nóżkach lub lustro w bogato zdobionych ramach. Nie bójmy się zniszczonych mebli. Ich renowacja, jedynie kosztuje zazwyczaj dużo mniej, niż kupno odnowionych antyków. Często wystarczy zetrzeć starą warstwę i pomalować powierzchnię od nowa.

Zobacz także: Jak urządzić wnętrze w stylu pop–art?

Kontrast

Gra kolorów w eklektycznym stylu, opiera się na zasadzie kontrastów. Polega ona przede wszystkim na zestawianiu kolorów ścian z jaskrawymi elementami mebli i dodatków. Tak urządzone wnętrze przełamuje patos pałacowych aranżacji.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wynajem nieruchomości: Jak zacząć inwestować mimo wysokich barier wejścia?

Wynajem nieruchomości to dla wielu osób atrakcyjna forma inwestowania i ochrony kapitału przed inflacją. Jednak wysokie ceny mieszkań i złożone procedury odstraszają początkujących inwestorów. Jak pokonać przeszkody i skutecznie wejść na rynek wynajmu, nawet przy ograniczonym kapitale?

Komunikat Prezesa GUS: Wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa

W czwartek, 9 stycznia 2025 r. GUS rozesłał komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego określający wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa.

Innowacyjne rozwiązania w budowie osiedli w dobie zmian klimatycznych

Jakie innowacyjne rozwiązania w nowych inwestycjach mieszkaniowych pomagają radzić sobie z ulewami i podtopieniami? Jak skutecznie zarządzać wodami opadowymi w miastach, by minimalizować wpływ zmian klimatycznych? Jakie zmiany w budownictwie oraz wykorzystanie nowych technologii mogą uczynić miasta bardziej odpornymi na ekstremalne zjawiska pogodowe?

Sprzedający mieszkania w końcu spuszczają z ceny? Co wynika z analizy rynku wtórnego w grudniu

Pewne jest, że mieszkania oferowany do sprzedaży na rynku wtórnym przestały już mocno drożeć. Trudno jednak mówić już o nowym trendzie cenowym. Tym bardziej, że pod koniec roku oferta mieszkań wystawionych na sprzedaż wyraźnie się skurczyła.

REKLAMA

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży domu lub mieszkania u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży domu lub mieszkania, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – w pełni zabezpieczała ona interes sprzedającego? 

Droga dojazdowa do domu nie musi być szeroka?

Działki pozbawione dobrej drogi dojazdowej można kupić taniej. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili więc, jakie są minimalne wymagania dotyczące szerokości dojazdu do nowego domu.

Łodzianie mogą już składać wnioski o dofinansowanie wymiany pieców

W ramach kolejnej edycji miejskiego programu można składać wnioski o dotację na wymianę pieców na bardziej ekologiczne. Indywidualne gospodarstwa mogą uzyskać do 9 tys. zł, a wspólnoty - do 50 tys. zł.

Jak inwestować w nieruchomości?

Ceny mieszkań w Polsce trzymają się mocno. W III kw. 2024 roku wzrosły – o 1,4 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem i aż o 12 proc. w ujęciu rocznym. Mimo to wciąż jest wielu chętnych na inwestowanie w nieruchomości. Jak zacząć?

REKLAMA

Kredyt hipoteczny – o tym warto wiedzieć przed złożeniem wniosku!

Wiele osób, zanim odbierze klucze do wymarzonego mieszkania, musi posiłkować się finansowaniem z banku. Kredyt hipoteczny to produkt, który pomaga w zakupie lub budowie nieruchomości. Wymaga jednak pełnej świadomości ze strony kredytobiorcy. Czym tak naprawdę jest ten produkt? Na jakich zasadach jest przyznawany i spłacany? Jakich formalności trzeba dopełnić, aby go otrzymać?

Czy rzeczywiście częściej decydujemy się na mieszkanie na obrzeżach miasta?

Czy nabywcy mieszkań rzeczywiście częściej szukają nieruchomości na obrzeżach miast albo na przedmieściach? O ile są one tańsze od podobnych mieszkań sprzedawanych w centralnych dzielnicach miast?

REKLAMA