Jak zaaranżować kuchnię na poddaszu?
REKLAMA
REKLAMA
Skosy
Adaptacja poddasza wymaga zastosowania wielu rozwiązań, które pomogą przygotować je do użytku. Budując dom z przygotowanymi do adaptacji pomieszczeniami gospodarczymi, należy stosować się do jasno określonych reguł. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o dokładne wykończenie i wyizolowanie dachu. Jego wyciszenie też jest ważną kwestią. Realizacja projektu, trwa zazwyczaj dłużej, niż wykonanie wystroju dla innych części domu. Warto mieć wcześniej przygotowany plan rozstawienia mebli. Często występujące na poddaszu skosy, znacznie komplikują możliwości aranżacyjne. Wszelkie podjęte działania, wymagają tu ogromnej precyzji. Najlepiej jest więc kupić meble zrobione na zamówienie.
REKLAMA
Zobacz także: Samoczyszczący się piekarnik
Kuchenna zabudowa poddasza
Kuchnia tworzona na poddaszu jest najmniej ustawnym pomieszczeniem w całym domu. Wymaga więc dokładnego projektu, który będzie uwzględniał najmniejsze szczegóły. W czasie realizacji planu nic nie może nas zaskoczyć. Aranżację wnętrza, powinniśmy zacząć od wstawienia lodówki. Jej wysokość to niekiedy 180 cm. W optymalnym ustawieniu, lodówka powinna znaleźć się na początku ściany. Następnym elementem zabudowy, będzie blat roboczy. Tuż za nim znajdzie się zlewozmywak z kolejnym blatem. Stwórzmy w miarę możliwości tyle miejsca, żeby swobodnie poruszać się w trakcie przygotowania posiłków. Na samym końcu powinna znaleźć się kuchenka i ostatni, zamykający zabudowę blat.
Zobacz także: Kuchnia retro
Termoizolacja
Termoizolacja poddasza jest skomplikowaną sprawą. Zanim się do niej zabierzemy, powinniśmy dowiedzieć się, jakie materiały najlepiej ochronią nasze ściany. W kuchni dodatkową możliwością na utrzymanie temperatury i wymiany powietrza, jest zamontowanie okapu.
REKLAMA
REKLAMA