REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jakie wybrać baterie łazienkowe?

Gabriela Szuba
Baterie łazienkowe służą nie tylko do odkręcania kranu. Najnowsze armatura łazienkowa to technologia, która pozwala bateriom kontrolować ilość zużytej wody. Możemy także dobrać odpowiedni model baterii łazienkowej do wystroju wnętrza. Fot. Oras
Baterie łazienkowe służą nie tylko do odkręcania kranu. Najnowsze armatura łazienkowa to technologia, która pozwala bateriom kontrolować ilość zużytej wody. Możemy także dobrać odpowiedni model baterii łazienkowej do wystroju wnętrza. Fot. Oras
Oras
Oras

REKLAMA

REKLAMA

Baterie łazienkowe służą nie tylko do odkręcania kranu. Najnowsze armatura łazienkowa to technologia, która pozwala bateriom kontrolować ilość zużytej wody. Możemy także dobrać odpowiedni model baterii łazienkowej do wystroju wnętrza.

Baterie łazienkowe montujemy w pomieszczeniach, w których pracujemy z wodą. Obecność armatury w domu każdego z nas, jest niezbędna. Nowoczesne techniki produkcji pozwalają nam na dobór baterii, odpowiadającej stylowi wystroju wnętrza. Mimo wszystko, przy zakupie, powinniśmy się kierować:

REKLAMA

– materiałem, z jakiego wykonana jest bateria. Armatura ze stali szlachetnej jest stosunkowo trwała i można ją utrzymać w czystości.
– mechanizmem regulującym przepływ wody. Dzisiaj, bez trudności można kupić baterie, które regulują strumień i ilość przepływającej wody.

Zobacz także: Baterie łazienkowe przyjazne dla dzieci

Rodzaje armatury

Remontując mieszkanie z podłączoną wcześniej instalacją wodną, zmuszeni jesteśmy do zastosowania armatury pasującej do przyłączy. Nowo budowana nieruchomość, pozwoli określić w projekcie sposób prowadzenia instalacji. Stojące baterie łazienkowe, możemy bowiem zastosować w łazience, gdzie rury doprowadzające wodę biegną poniżej urządzeń sanitarnych. Z armaturą ścienną jest odwrotnie. Instalacja wodna, musi tu być poprowadzona ponad wanną lub ponad umywalką.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Co powinniśmy wiedzieć o bezdotykowej armaturze łazienkowej?

Inteligentny system oszczędzania wody

REKLAMA

Coraz więcej ludzi, zaopatruje mieszkania w inteligentny system oszczędzania na gazie, prądzie lub wodzie. Niezwykle pomocne jest zastosowanie odpowiednich urządzeń, które w pewnym stopniu przejmują obowiązek kontrolowania ilości zużytej wody:

Perlator –  zwiększa udział powietrza w płynącej wodzie. Dzięki temu woda nie rozpryskuje się dookoła. Realnie zużywamy jej mniej.
Bateria bezdotykowa – bez konieczności odkręcania kurka, woda płynie tylko wtedy, kiedy podstawiamy rękę pod kran.

Standardowa bateria łazienkowa z kurkami ma już konkurencję. Jednouchwytowa wersja, pozwala łatwiej otworzyć kran i wyregulować poziom ciepła płynącej wody.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ukończony budynek traci pozwolenie - co dalej?

Utrata pozwolenia budowlanego na ukończony już budynek to dość rzadka i jednocześnie ciekawa sytuacja. Warto się jej przyjrzeć. 

Wynajem mieszkań w Polsce. Polacy chcą czy muszą?

Dlaczego Polacy wynajmują mieszkania? Czy tak jest im wygodniej czy nie mają innego wyjścia? Czy wkrótce Polska upodobni się do krajów zachodnioeuropejskich, w których znacznie wyższy jest odsetek najemców? Portal GetHome.pl przeprowadził ankietę. 

W jakich miastach masz największą szansę na kupno własnego mieszkania?

Jak wygląda dostępność mieszkaniowa w wojewódzkich miastach w Polsce? Gdzie najłatwiej o własne M? RynekPierwotny.pl przeanalizował sytuację w wybranych miastach. Jakie wyniki? Gdzie jest największa szansa na kupno własnego mieszkania? 

Najem okazjonalny – czy i kto powinien się go obawiać?

Przełom sierpnia i września to okres, w którym najwięcej osób najmuje mieszkania. Eksperci portalu GetHome.pl postanowili zbadać, jak chętnie ich właściciele korzystają z formuły najmu okazjonalnego, który w założeniu ma zapewnić im bezpieczeństwo. I co to oznacza dla najemców? 

REKLAMA

Polska wyróżnia się w Europie wzrostem liczby transakcji mieszkaniowych

Jak plasuje się Polska w Europie pod względem liczby transakcji mieszkaniowych? Eksperci portalu RynekPierwotny.pl analizują sytuację. 

Więcej mieszkań, na dodatek tańszych, deweloperzy oceniają skutki rządowego projektu uwolnienia gruntów rolnych w miastach

Według szacunków ekspertów w Polsce może brakować nawet 2 mln mieszkań! Rząd rozważa zmianę przepisów dotyczących gruntów rolnych w miastach jako rozwiązanie tego problemu. Duża oferta działek pod zabudowę mieszkaniową, których teraz jest deficyt, to fundament pod szybszą budowę nie drożejących tak szybko nowych mieszkań.

Zastój w sprzedaży na rynku wtórnym, czy po wakacjach ceny spadną i o ile tańsze mogą być mieszkania

Mniej ofert, mniej przyznanych kredytów i mniej sfinalizowanych transakcji – ostatnie tygodnie przynoszą zastój na rynku nieruchomości, zwłaszcza na rynku wtórnym. To zwykle prowadzi do korekty cenowej. Jakie są szanse, że mieszkania wkrótce potanieją?

W końcu można kupić taniej nowe mieszkanie niż na początku roku? Na pewno w Krakowie, a jak jest w innych dużych miastach

Lipiec był w Warszawie czwartym w tym roku miesiącem, w którym nie zmieniła się średnia cena metra kwadratowego mieszkań w ofercie firm deweloperskich. O cenowej stabilizacji można też mówić w Poznaniu i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

REKLAMA

Wybór najemcy mieszkania na castingu. Czy to zgodne z prawem? Na czym polegać może dyskryminacja przy wynajmie?

Dziś, w II połowie 2024 roku rynek najmu nieco ochłonął. Jednak nadal można się spotkać z "castingami" na najemcę w przypadku szczególnie atrakcyjnych mieszkań, czy lokalizacji. W ten sposób wynajmujący mieszkania starają się znaleźć najemcę najmniej potencjalnie "kłopotliwego" (cokolwiek miałoby to znaczyć) w przyszłości. W Polsce casting na najemcę jest - co do zasady - zgodny z prawem ale pod warunkiem, że dyskryminuje się w ten sposób określonych grup lokatorów (np. ze względu na płeć, rasę, czy pochodzenie).

Dopłaty do wymiany okien. Ile można dostać?

Dopłaty do wymiany okien. Ile można dostać? Jak skorzystać z dopłaty do wymiany okien? Kto może skorzystać z tego dofinansowania? Kiedy złożyć wniosek? Chodzi o dofinansowanie w ramach programu "Czyste Powietrze".

REKLAMA