REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wykorzystać pionowe pasy w aranżacji salonu?

Magda Górska
Czy zaaranżowanie salonu z wykorzystaniem pionowych pasów jest dobrym pomysłem w salonie każdej wielkości?
Czy zaaranżowanie salonu z wykorzystaniem pionowych pasów jest dobrym pomysłem w salonie każdej wielkości?

REKLAMA

REKLAMA

Czy zaaranżowanie salonu z wykorzystaniem pionowych pasów jest dobrym pomysłem w salonie każdej wielkości? Czy pionowe pasy tak samo dobrze sprawdzą się w salonie mały i w dużym? Niestety zdecydowanie lepiej pasy wyglądają w dużym salonie.

Pionowe pasy w aranżacji wnętrz są rozwiązaniem odrobinę ryzykownym. Bezlitośnie bowiem zmniejszają optycznie wnętrze i nieodpowiednio wykorzystane mogą być pierwszym krokiem do popełnienia aranżacyjnego faux pas. Warto jednak wiedzieć, że dysponując odpowiednio dużą przestrzenią i stosując pionowe pasy z umiarem możemy otrzymać bardzo atrakcyjne i oryginalne wnętrze.

REKLAMA

Zobacz także: Wnęki w ścianach. Jak praktycznie zaaranżować wnętrze?

Przestrzeń i barwy

Postawmy na mocne kolory. Mając do dyspozycji dużą, pustą przestrzeń, nie musimy się bać pionowych pasów. Wypełnią bowiem ją pięknie zamiast mebli i bibelotów. Podłogę pokryjmy wykładziną w nietypowym kolorze, na przykład błękitnym. Ściany pomalujmy na żółto. Dla kontrastu namalujmy na niej trzy fioletowe pasy obok siebie, o różnej grubości. Kawowy stolik i meble do kina domowego niech będą czarne – dzięki temu unikniemy kolorystycznego bałaganu. Obicie sofy natomiast wybierzmy pasiaste – koniecznie w różnych kolorach!

Zobacz także: Okna na całej połaci ściany. Jak zaaranżować tak oświetlone wnętrze?

Akcenty

REKLAMA

Dobieraniu dodatków do naszego pionowego, pasiastego wnętrza powinniśmy poświęcić maksimum uwagi. Muszą bowiem podkreślać jego konwencję. Wybierając wazony zapomnijmy o kulach czy kubikach. Powinny być strzeliste – im wyższe, tym lepsze! Tej samej zasady trzymajmy się dobierając świece i inne dodatki. Zdecydujmy się także na jeden lub dwa kolory. Idealnym wyborem będzie fiolet (którzy nawiąże do pasów na ścianie) i pomarańczowy (pięknie wyglądający zarówno w połączeniu z żółtym, jak i z fioletem). Spróbujmy także zrezygnować z zasłon zastępując je roletami w jednym z zastosowanych wcześniej kolorów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Pamiętajmy, aby w tej aranżacji wybierać geometryczne, proste kształty. Nie ma tu bowiem miejsca na meble w stylu retro czy koronkowe firanki. Główną rolę pełnią intensywne kolory, a wprowadzenie wielu kształtów i faktur może stworzyć wrażenie bałaganu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jakich mieszkań szukają millenialsi, a jakich pokolenie Z? [SONDA]

Jakich mieszkań szukają millenialsi, a jakie są w obszarze zainteresowania przedstawicieli pokolenia Z? Czy wybór i zakup mieszkania to kolejny obszar, w którym reprezentanci tych dwóch generacji znacząco się od siebie różnią? Sondę przygotował portal RynekPierwotny.pl

Żeby taryfy dynamiczne prądu się opłacały trzeba mieć w domu kosztowne urządzenia. Można je kupić z dofinansowaniem

Od 24 sierpnia 2024 r. klienci dużych sprzedawców energii elektrycznych mogą już przejść na taryfy dynamiczne, w których rozliczenia za zużytą energię odbywają się według bieżących cen z Towarowej Giełdy Energii. W praktyce to rozwiązanie nie dla wszystkich jest jednak opłacalne. – To jest bardzo atrakcyjne rozwiązanie, jeśli mamy sterowalne systemy energetyczne, czyli np. magazyn energii, magazyn ciepła, sterowalne klimatyzatory, pompę ciepła, samochód elektryczny albo wszystko to naraz – mówi Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy. Jak wskazuje, to może zwiększyć zainteresowanie dotacjami z rządowych programów Czyste Powietrze i Mój Prąd, które ponownie oferują dofinansowania dla osób fizycznych.

Od 2025 r. obowiązek selektywnej zbiórki odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Jak dostosować się do nowych przepisów?

W Polsce od 1 stycznia 2025 r. wejdą w życie przepisy stanowiące obowiązek selektywnej zbiórki i odbioru odpadów budowlanych oraz rozbiórkowych, z rozróżnieniem na takie materiały jak drewno, metale, szkło, tworzywa sztuczne, gips oraz odpady mineralne. Jakie wyzwania pojawiają się w kontekście tego obowiązku dla firm budowlanych?

Jak zmieniały się ceny ciepłej i zimnej wody przez lata?

Wzrost opłat za wodę to ostatnio dość głośny temat. Sprawdzamy zatem, jak ceny ciepłej oraz zimnej wody zmieniały się przez ostatnie 15 lat - 20 lat. 

REKLAMA

Mimo zastoju na rynku, mieszkania nie chcą tanieć. Po stabilizacji cen w lipcu w sierpniu znów w większości miast wrócił trend wzrostowy

Na rynku mieszkań z drugiej ręki przybywa dużo nowych ofert. O dziwo jednak stosunkowo dużo jest też wycofywanych, mimo niesfinalizowania oferty. To dowodzi, że ani sprzedający, ani kupujący nie są usatysfakcjonowani aktualnymi cenami.

Po wakacjach na południu Europy Polacy nabierają chęci kupna nieruchomości w Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji. Czy warto?

Tegoroczne lato nad Wisłą było wyjątkowo gorące, ale w dłuższej perspektywie lokatorów w Polsce czeka sezon grzewczy, krótkie dni i mroźne noce. Można tego uniknąć mieszkając całorocznie tam, gdzie chętnie wyjeżdżamy na wakacje. Za mieszkanie nad morzem w Hiszpanii lub we Włoszech zapłacimy mniej niż za nieruchomość w Polsce.

Szalone ceny na rynku nieruchomości sprawiły, że najwięcej osób poszukuje teraz domów o powierzchni 80-100 metrów kwadratowych

Kupujący domy są realistami. Wiedzą, że by zmieścić się z wydatkiem w milionie złotych – a na taki wydatek stać większość – muszą ograniczyć się do domów małych. Właściwie domków – o powierzchni do 80 metrów, a przy sprzyjających okolicznościach, stumetrowych.

8-15 proc. rocznie zysku z zakupu mieszkania na wynajem studentom [przykłady, obliczenia]

Zakup mieszkania z myślą o wynajmie studentom to stabilny i dochodowy sposób na lokowanie kapitału. Klucz do sukcesu leży w odpowiednim przygotowaniu nieruchomości oraz wyborze lokalizacji, która zapewni wysoki popyt. Mieszkania w miastach akademickich, które dodatkowo mają też potencjał turystyczny, oferują atrakcyjną stopę zwrotu, a także potencjalny wzrost wartości nieruchomości w perspektywie długofalowej. Na uwagę inwestycyjną zasługują tu zwłaszcza większe metraże mieszkań.

REKLAMA

Teraz dom na przedmieściach tańszy od średniego mieszkania w centrum miasta. Co wybierają Polacy

Opcja zakupu domu pod miastem – zwłaszcza bliźniaka lub szeregowca – stała się rozwiązaniem dużo tańszym niż kupno nawet niezbyt dużego mieszkania w centrum miasta. Taki dom teraz można kupić okazyjnie także dlatego, że wielu rozczarowanych wadami mieszkania na przedmieściach chce powrotu do centrum.

Mieszkanie dla studenta: koszt wynajęcia pokoju to średnio 2 tys. zł miesięcznie, a co z miejscami w akademikach

Akademik, dom studenta – to marzenie wielu młodych, którzy chcą kontynuować edukację na studiach wyższych. Nauka w publicznych uczelniach jest bezpłatna, ale nie zmienia to faktu, że trzeba mieć wciąż dużo pieniędzy, by studiować. A największa pozycja w budżecie to mieszkanie.

REKLAMA