REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak utrzymać porządek w garderobie?

Gabriela Szuba
Ułóż rzeczy w garderobie tak, by zawsze wiedzieć, co gdzie jest.
Ułóż rzeczy w garderobie tak, by zawsze wiedzieć, co gdzie jest.

REKLAMA

REKLAMA

Garderoba jest istotnym miejscem w każdym domu. Wielu niestety garderoba kojarzy się z ciągłym bałaganem i niemożliwością znalezienia własnych ubrań. Istnieje mnóstwo sposobów, żeby temu zapobiec. Wystarczy przestrzegać podstawowych zasad.

Zaplanuj przestrzeń na garderobę zanim ją zapełnisz. Istotne jest, aby w planie mieszkania bądź domu uwzględnić przestrzeń na pomieszczenia gospodarcze. Garderoba jest jednym z nich. Pozwala na zgromadzenie w jednym miejscu wszystkich naszych ubrań, dodatków, często też pościeli i koców.

REKLAMA

Zobacz także: Jak urządzić garderobę?

Najpierw planuj, potem wkładaj

Warto przed zbudowaniem garderoby i zapełnieniem jej zaplanować, gdzie powinny być poszczególne jej elementy. Pod wieszakami na ubrania i okrycia jesienno–zimowe, dobrze jest zbudować wysuwane półki na buty lub inne drobiazgi. Dzięki temu podłoga w garderobie będzie pusta. Wnętrze od razu wyda się bardziej przestronne i czyste. Buty przechowuj w odpowiednio oznakowanych pudełkach, tak by w razie potrzeby łatwo je znaleźć. Koce i pościel przechowuj na osobnych pułkach. Nie mieszaj ich z rzeczami. Łatwo zrobisz w ten sposób bałagan.

Spodnie do spodni, spódnice do spódnic

Rozwieś rzeczy tak, by zawsze wiedzieć, co gdzie jest. Ważne jest by opracować swój system wieszania rzeczy tak, by szybko je znaleźć. Jedną z możliwych kombinacji jest rozwieszenie rzeczy w garderobie według długości. Spodnie ze spodniami, spódnice razem itd. Pamiętaj, że na drążku długości metra powinno wisieć nie więcej niż 15 rzeczy. Żeby ubrania wyglądały w naszej garderobie wciąż tak samo jak w sklepie, musisz użyć odpowiednich wieszaków. Gdy wracasz z ubraniami z pralni, pamiętaj, żeby rozpakować je od razu! Foliowe worki, w które są zapakowane nie przepuszczają powietrza. Rzeczy powinny mieć dostęp powietrza!

Zobacz także: Jak dobrać drzwi przesuwane do szafy lub do garderoby?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Sezonowo segreguj rzeczy. Podziel garderobę na segmenty: używanych i nie używanych rzeczy. W najbardziej dostępnym dla siebie miejscu powieś rzeczy, które nosisz w danym czasie. Segreguj sezonowo rzeczy! Zamieniaj ich miejsca w garderobie. Przy okazji sprawdzaj czy nie zalęgły się nigdzie mole!

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
10 największych miast świata [LISTA]

Są dane na 2024 rok. Największe miasta świata pod względem liczby mieszkańców znajdują się w Japonii, Indiach, Chinach, Bangladeszu, Brazylii, Egipcie i Meksyku. Które miasto jest największe na świecie?

Rządowy Portal DOM - czy będzie pomocny dla kupujących nieruchomości?

Portal DOM to jeden z pomysłów projektu nowelizacji ustawy deweloperskiej. Ma on poprawić przejrzystość rynku m.in. w zakresie cen transakcyjnych mieszkań deweloperskich i z rynku wtórnego. Jak oceniają ten pomysł deweloperzy? W jakim stopniu portal może rzeczywiście pomóc kupującym? 

Rynek nieruchomości w Polsce – jakie zmiany czekają nas w IV kwartale 2024 roku? [ANALIZA]

Rynek nieruchomości w Polsce. Trwa ostatni kwartał 2024 r. Czy możemy się jeszcze spodziewać zmian dotyczących cen transakcyjnych mieszkań? A co z rynkiem najmu? Jakie czynniki wpływają na wzrost, a jakie na zahamowanie cen? 

To może być idealny moment na zakup mieszkania z rynku wtórnego

Jakie są prognozy dla mieszkań z rynku wtórnego do końca 2024 r.? Czy jest jeszcze szansa na zakup atrakcyjnej cenowo i lokalizacyjnie nieruchomości? Badanie przeprowadził portal Nieruchomosci-online.pl. 

REKLAMA

Jak wygląda rzeczywistość mieszkaniowa w największych miastach w Polsce?

Światowy Dzień Miast to dobra okazja, żeby sprawdzić, czy poprawa standardu mieszkań w Polsce jest widoczna we wszystkich, czy tylko w niektórych największych miastach w Polsce.

Prawo do dzierżawy działki po śmierci działkowicza

Osoby bliskie po śmierci działkowca mogą przejąć jego prawo do dzierżawy gruntu w ROD. Wyjaśniamy, jak wygląda taka procedura, bo działkowe dzierżawy są cenne.

Korzystne opodatkowanie garaży po zmianach w podatku od nieruchomości. Jak skorzystać w 2025 roku?

Zmiany w podatku od nieruchomości, które mają wejść w życie z dniem 1 stycznia 2025 r., co do zasady nie należą do korzystnych. Niemniej są wśród nich i takie, które można ocenić pozytywnie, jak np. opodatkowanie garaży w budynku mieszkalnym. Należy jednak pamiętać, że na dzień niniejszej publikacji (25 października 2024 r.), ustawa nowelizująca nie została jeszcze uchwalona.

Niektóre miasta wybudowały mniej mieszkań czynszowych niż przeznaczyły do rozbiórki!

Zasoby mieszkaniowe wielu gmin się kurczą. A to oznacza, że maleją szanse na tanie mieszkanie czynszowe, po które czekają w kolejce tysiące gospodarstw domowych. Eksperci portalu GetHome.pl zbadali, w których miastach wojewódzkich te szanse są największe.

REKLAMA

Bez Kredytu na start, ale za to z rabatem? Jak wygląda sytuacja na rynku nowych mieszkań?

Czy wstrzymanie programu Kredyt na start mocno wpłynęło na rynek mieszkaniowy? Czy klienci mogą liczyć na rabaty? Jaka jest obecnie sytuacja na rynku nowych mieszkań?

25%-45% oszczędności na ogrzewaniu w sezonie grzewczym: Pompa ciepła współpracująca z piecem na pellet lub kominkiem na drewno

Jednym z urządzeń grzewczych wybieranych, w ramach dotychczasowych edycji Programu Czyste Powietrze, jest powietrzna pompa ciepła. Mimo wielu zalet, jak każde urządzenie, ona także ma swoje minusy, które jednak łatwo wyeliminować. Wystarczy połączyć pompę ciepła, np. z kominkiem opalanym drewnem lub piecem na pellet. Wsparcie powietrznej pompy ciepła kominkiem na drewno lub piecem na pellet daje sezonową oszczędność rzędu 25-45% - ocenia Krzysztof Woźniak, specjalista ds. energii w Grupie Zdrowego Oddychania.

REKLAMA