Pralka w kuchni czy w łazience?
REKLAMA
REKLAMA
Oczywiście idealnym sposobem jest oddzielne pomieszczenie, w którym możemy urządzić pralnię, ustawić pralkę, suszarkę, rozwiesić sznury na bieliznę i nie martwić się czy to wszystko pod względem estetycznym pasuje do reszty mieszkania. W przypadku wielu z nas jest to jednak marzenie nie do zrealizowania. Zwłaszcza dla osób posiadających mieszkanie w bloku, dla których często liczy się z każdy centymetr przestrzeni.
REKLAMA
Zobacz także: Schowki w kuchni: jak wygospodarować miejsce na sprzęt AGD?
Pralka w kuchni
Praktycznym i coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest postawienie w kuchni. Taki pomysł na pierwszy rzut oka może dziwić i budzić niechęć – bo przecież, pralka kłóci się z obrazem klimatycznej, domowej kuchni. Tak jednak być nie musi. Wstawiając pralkę do kuchni warto wszystko z głową zaplanować.
Zobacz także: Jak zaaranżować lodówkę i jak o nią dbać?
Jak to zrobić?
REKLAMA
Po pierwsze sprawdź czy twoja pralka ma możliwość zdjęcia blatu fabrycznego, co umożliwi wstawienie jej pod blat kuchenny i dopasowanie jej tym samym do rzędu już stojących w niej szafek. Dodatkowo możemy także zabudować pralkę drzwiczkami. Dzięki temu nie będzie rzucała się w oczy. Warto również sprawdzić czy po wsunięciu pralki pod blat mamy dobry dostęp do szufladki, do której dozuje się proszek i płyny.
Na co zwrócić uwagę wstawiając pralkę do kuchni:
- czy ma wyciszony bęben (wszystkie nowsze modele powinny mieć taką opcję),
- czy istnieje możliwość zdjęcia blatu fabrycznego i czy zmieści się pod blatem kuchennym,
- czy głębokość szafki jest odpowiednia,
- czy zabudowana pralka nie będzie stykać się ze ścianami bocznymi szafki (potrzebne są ok. 3 centymetry z obu stron, ze względu na wirowanie).
REKLAMA
REKLAMA