REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak stworzyć z łazienki gabinet odnowy?

Subskrybuj nas na Youtube
Wanny z hydromasażem to już nie tylko masaż wodny i powietrzny. Nasz łazienkowy sprzęt potrafi coraz więcej – pomału przestają nas zaskakiwać rozwiązania wprowadzające do domowego zacisza zabiegi chromoterapii czy ozonoterapii.
Wanny z hydromasażem to już nie tylko masaż wodny i powietrzny. Nasz łazienkowy sprzęt potrafi coraz więcej – pomału przestają nas zaskakiwać rozwiązania wprowadzające do domowego zacisza zabiegi chromoterapii czy ozonoterapii.

REKLAMA

REKLAMA

Nie musisz już wydawać fortuny na zabiegi odnowy biologicznej w gabinetach kosmetycznych, możesz stworzyć z łazienki gabinet odnowy. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi w domowym gabinecie odnowy możesz cieszyć się hydroterapią czy ozonoterapią na własny użytek.

Wanny z hydromasażem to już nie tylko masaż wodny i powietrzny. Nasz łazienkowy sprzęt potrafi coraz więcej – powoli przestają nas zaskakiwać rozwiązania wprowadzające do domowego zacisza zabiegi chromoterapii czy ozonoterapii. Tym samym łazienka XXI wieku stopniowo zamienia się w prywatny salon odnowy biologicznej.

REKLAMA

Hydromasaż w łazience

REKLAMA

Dobroczynne właściwości wody można wzmocnić dzięki systemom hydromasaży, które w zależności od naszych potrzeb dostarczają masaż wodny o różnym stopniu natężenia. Jeszcze kilka lat temu urządzenia takie były domeną ośrodków spa i uzdrowisk – dziś coraz częściej możemy spotkać gabinet odnowy w domowych łazienkach. Masaż wodny możliwy jest dzięki specjalnym dyszom umieszczonym w ściankach wanny – w zależności od jej wielkości, montuje się najczęściej od 10 do 14 dysz. Hydromasaż często wspomagany jest opcją masażu powietrznego (tzw. perełkowego). W tym przypadku to drobniutkie bąbelki powietrza masują nasze ciało. Najczęściej bąbelki wytwarzane są przez otwory w dnie wanny, ale mogą je także wytwarzać dysze boczne.

Najprostszymi systemami hydromasażu steruje się ręcznie – pompy można uruchamiać lub wyłączać za pomocą prostych przycisków. Bardziej zaawansowane i oczywiście droższe modele wyposażone są w elektroniczne wyświetlacze (także dotykowe). Dzięki nim dostępnych jest wiele poziomów natężenia masażu oraz możliwość programowania preferowanych parametrów kąpieli (m.in. strumienia stałego lub zmiennego, czasu, temperatury wody).

Podstawowe zalety masaży wodno-powietrznych to poprawa krążenia i zmniejszenie zastoju krwi w żyłach oraz rozluźnienie mięśni. Masaż taki polecany jest przy różnego rodzaju urazach (np. stawów) i chorobach reumatycznych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jaką wannę z hydromasażem wybrać?

Przy zakupie wanien z hydromasażem warto zwrócić uwagę na aspekty higieny i bezpieczeństwa. Pompa zasysająca wodę powinna być po każdej kąpieli opróżniana – sporo modeli ma wbudowane systemy automatycznego osuszania przewodów po każdej kąpieli. To jednak nie wszystko. – Utrzymanie higieny jest o wiele prostsze w przypadku, kiedy przewody odprowadzające wodę wykonane są ze sztywnych rur pcv. System rur sztywnych zapobiega bowiem gromadzeniu się w nich resztek wody i tworzeniu zastojów, w których mnożą się drobnoustroje. Warto zwrócić na to uwagę przy zakupie urządzenia;– tłumaczy Mariusz Mleczko, kierownik działu produkcji Hydromasaży Excellent.

Hydromasaż i chromoterapia - dwa w jednym

Dzisiaj chromoterapia, czyli leczenie kolorami, ma wielu zwolenników – przekonują się do niej także lekarze, którzy zazwyczaj rzadko przyznają rację medycynie naturalnej.

Zobacz także: Co warto wiedzieć o kabinach prysznicowych typu walk in?

Także producenci coraz częściej wzbogacają systemy hydromasaży w dodatkowe rozwiązanie, jakim jest chromoterapia. - Z technicznego punktu widzenia wygląda to następująco: na powierzchni wanny rozmieszczone zostają energooszczędne diody. Bardzo ważne, aby dawały mocne, intensywne światło, dlatego w systemach oświetlenia wanien najlepiej zastosować nowoczesne diody RGB POWER LED. Dzięki nim woda oraz ciało są oświetlone równomiernie. Światłoterapią można sterować ręcznie lub korzystać z jednego z zaprojektowanych programów. Oprócz wspaniałego efektu wizualnego, użytkownik cieszy się dobroczynnym wpływem światła na organizm. Z chromoterapii można korzystać także wtedy, gdy wanna nie jest napełniona wodą - wyjaśnia Mariusz Mleczko.

Ozonoterapia - zdrowa i zregenerowana skóra

REKLAMA

Kolejny niezwykły efekt kąpieli zapewnia ozonator – urządzenie nasycające wodę ozonem. Zdrowotne właściwości ozonu zauważono już wiele lat temu – gaz ten z powodzeniem wykorzystywany jest w różnego rodzaju terapiach w medycynie. Stosuje się go m.in. w celach: zwiększenia efektywności dostarczania tlenu do tkanek, pobudzania metabolizmu czerwonych krwinek, leczenia chorób układu krążenia oraz leczenia stanów zapalnych.

Ozon korzystnie wpływa także na kondycję skóry – dotleniona i nawilżona skóra staje się jędrna i gładka. Woda nasycona ozonem pomaga zredukować cellulit i zmarszczki, dzięki niemu skóra także szybciej się regeneruje.

Kontakt z ozonem pobudza także układ immunologiczny organizmu. Ozon ma właściwości bakteriobójcze i zastosowanie go w systemach z hydromasażem przyczynia się do zwiększenia higieny oraz bezpieczeństwa kąpieli.

Zobacz także: Co powinniśmy wiedzieć o bezdotykowej armaturze łazienkowej?

Świat łazienek ciągle się zmienia. Co chwilę pojawiają się nowe możliwości techniczne, dzięki którym profesjonalne zabiegi możemy przeprowadzać w domowym gabinecie odnowy. Terapie, które kilka lat temu można było spotkać tylko w specjalistycznych gabinetach, dziś oferowane są przez jedno urządzenie, które każdy z nas może mieć we własnym gabinecie odnowy.

Źródło: Excellent

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA