REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak stworzyć z łazienki gabinet odnowy?

Wanny z hydromasażem to już nie tylko masaż wodny i powietrzny. Nasz łazienkowy sprzęt potrafi coraz więcej – pomału przestają nas zaskakiwać rozwiązania wprowadzające do domowego zacisza zabiegi chromoterapii czy ozonoterapii.
Wanny z hydromasażem to już nie tylko masaż wodny i powietrzny. Nasz łazienkowy sprzęt potrafi coraz więcej – pomału przestają nas zaskakiwać rozwiązania wprowadzające do domowego zacisza zabiegi chromoterapii czy ozonoterapii.

REKLAMA

REKLAMA

Nie musisz już wydawać fortuny na zabiegi odnowy biologicznej w gabinetach kosmetycznych, możesz stworzyć z łazienki gabinet odnowy. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi w domowym gabinecie odnowy możesz cieszyć się hydroterapią czy ozonoterapią na własny użytek.

Wanny z hydromasażem to już nie tylko masaż wodny i powietrzny. Nasz łazienkowy sprzęt potrafi coraz więcej – powoli przestają nas zaskakiwać rozwiązania wprowadzające do domowego zacisza zabiegi chromoterapii czy ozonoterapii. Tym samym łazienka XXI wieku stopniowo zamienia się w prywatny salon odnowy biologicznej.

REKLAMA

Hydromasaż w łazience

REKLAMA

Dobroczynne właściwości wody można wzmocnić dzięki systemom hydromasaży, które w zależności od naszych potrzeb dostarczają masaż wodny o różnym stopniu natężenia. Jeszcze kilka lat temu urządzenia takie były domeną ośrodków spa i uzdrowisk – dziś coraz częściej możemy spotkać gabinet odnowy w domowych łazienkach. Masaż wodny możliwy jest dzięki specjalnym dyszom umieszczonym w ściankach wanny – w zależności od jej wielkości, montuje się najczęściej od 10 do 14 dysz. Hydromasaż często wspomagany jest opcją masażu powietrznego (tzw. perełkowego). W tym przypadku to drobniutkie bąbelki powietrza masują nasze ciało. Najczęściej bąbelki wytwarzane są przez otwory w dnie wanny, ale mogą je także wytwarzać dysze boczne.

Najprostszymi systemami hydromasażu steruje się ręcznie – pompy można uruchamiać lub wyłączać za pomocą prostych przycisków. Bardziej zaawansowane i oczywiście droższe modele wyposażone są w elektroniczne wyświetlacze (także dotykowe). Dzięki nim dostępnych jest wiele poziomów natężenia masażu oraz możliwość programowania preferowanych parametrów kąpieli (m.in. strumienia stałego lub zmiennego, czasu, temperatury wody).

Podstawowe zalety masaży wodno-powietrznych to poprawa krążenia i zmniejszenie zastoju krwi w żyłach oraz rozluźnienie mięśni. Masaż taki polecany jest przy różnego rodzaju urazach (np. stawów) i chorobach reumatycznych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jaką wannę z hydromasażem wybrać?

Przy zakupie wanien z hydromasażem warto zwrócić uwagę na aspekty higieny i bezpieczeństwa. Pompa zasysająca wodę powinna być po każdej kąpieli opróżniana – sporo modeli ma wbudowane systemy automatycznego osuszania przewodów po każdej kąpieli. To jednak nie wszystko. – Utrzymanie higieny jest o wiele prostsze w przypadku, kiedy przewody odprowadzające wodę wykonane są ze sztywnych rur pcv. System rur sztywnych zapobiega bowiem gromadzeniu się w nich resztek wody i tworzeniu zastojów, w których mnożą się drobnoustroje. Warto zwrócić na to uwagę przy zakupie urządzenia;– tłumaczy Mariusz Mleczko, kierownik działu produkcji Hydromasaży Excellent.

Hydromasaż i chromoterapia - dwa w jednym

Dzisiaj chromoterapia, czyli leczenie kolorami, ma wielu zwolenników – przekonują się do niej także lekarze, którzy zazwyczaj rzadko przyznają rację medycynie naturalnej.

Zobacz także: Co warto wiedzieć o kabinach prysznicowych typu walk in?

Także producenci coraz częściej wzbogacają systemy hydromasaży w dodatkowe rozwiązanie, jakim jest chromoterapia. - Z technicznego punktu widzenia wygląda to następująco: na powierzchni wanny rozmieszczone zostają energooszczędne diody. Bardzo ważne, aby dawały mocne, intensywne światło, dlatego w systemach oświetlenia wanien najlepiej zastosować nowoczesne diody RGB POWER LED. Dzięki nim woda oraz ciało są oświetlone równomiernie. Światłoterapią można sterować ręcznie lub korzystać z jednego z zaprojektowanych programów. Oprócz wspaniałego efektu wizualnego, użytkownik cieszy się dobroczynnym wpływem światła na organizm. Z chromoterapii można korzystać także wtedy, gdy wanna nie jest napełniona wodą - wyjaśnia Mariusz Mleczko.

Ozonoterapia - zdrowa i zregenerowana skóra

REKLAMA

Kolejny niezwykły efekt kąpieli zapewnia ozonator – urządzenie nasycające wodę ozonem. Zdrowotne właściwości ozonu zauważono już wiele lat temu – gaz ten z powodzeniem wykorzystywany jest w różnego rodzaju terapiach w medycynie. Stosuje się go m.in. w celach: zwiększenia efektywności dostarczania tlenu do tkanek, pobudzania metabolizmu czerwonych krwinek, leczenia chorób układu krążenia oraz leczenia stanów zapalnych.

Ozon korzystnie wpływa także na kondycję skóry – dotleniona i nawilżona skóra staje się jędrna i gładka. Woda nasycona ozonem pomaga zredukować cellulit i zmarszczki, dzięki niemu skóra także szybciej się regeneruje.

Kontakt z ozonem pobudza także układ immunologiczny organizmu. Ozon ma właściwości bakteriobójcze i zastosowanie go w systemach z hydromasażem przyczynia się do zwiększenia higieny oraz bezpieczeństwa kąpieli.

Zobacz także: Co powinniśmy wiedzieć o bezdotykowej armaturze łazienkowej?

Świat łazienek ciągle się zmienia. Co chwilę pojawiają się nowe możliwości techniczne, dzięki którym profesjonalne zabiegi możemy przeprowadzać w domowym gabinecie odnowy. Terapie, które kilka lat temu można było spotkać tylko w specjalistycznych gabinetach, dziś oferowane są przez jedno urządzenie, które każdy z nas może mieć we własnym gabinecie odnowy.

Źródło: Excellent

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA