REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zadbaj o jakość swojego snu

Subskrybuj nas na Youtube
Jeśli w codziennym życiu przykładamy dużą uwagę do jakości używanych przedmiotów oraz do ich stylowych walorów, warto wziąć pod uwagę również te kwestie podczas aranżacji własnej sypialni. Fot. ArtDecor24
Jeśli w codziennym życiu przykładamy dużą uwagę do jakości używanych przedmiotów oraz do ich stylowych walorów, warto wziąć pod uwagę również te kwestie podczas aranżacji własnej sypialni. Fot. ArtDecor24

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli w codziennym życiu przykładamy dużą uwagę do jakości przedmiotów, których używamy oraz do ich stylowych walorów, powinniśmy też zadbać o jakość swojego snu. Jednym z prostszych sposobów zadbania o jakość swojego snu jest wybór dobrej jakości pościeli.

Niezawodnym i najprostszym sposobem na wprowadzenie elegancji jest wymiana pościeli na komplet satynowy, w oryginalnej tonacji i w niepowtarzalnej stylistyce. Jakość naszego snu poprawi się, jeśli będziemy wypoczywać w otoczeniu wysokiej jakości materiałów o delikatnym wykończeniu. Znaczenie ma również wielkość oraz ilość poduszek. Najzdrowsze dla kręgosłupa jest płaskie spanie, z profilowaną poduszką. Dbając o odpowiednią pozycję podczas snu, zapewniamy szczególną ochronę całemu ciału i zmniejszamy do minimum ryzyko obudzenia się z bólem mięśni.

REKLAMA

Szczególnie lubiana jest pościel satynowa, która w idealny sposób dopasowuje się do ludzkiego ciała, dając upragnione ciepło i wygodę. Kolor pościeli warto dobrać w precyzyjny i świadomy sposób, biorąc pod uwagę nasz gust oraz rodzaj oddziaływania, jakie chcemy uzyskać. Pamiętajmy, że każdy kolor wyróżnia się swoim indywidualnym psychologicznym przekazem.

Zegar snu

Na jakość snu ma wpływ również czas, kiedy kładziemy się spać. Najważniejsze jest, by idąc do sypialni, czuć się zmęczonym. Zmuszanie się do zaśnięcia o określonej godzinie, mimo wrażenia wypoczęcia nie jest najlepszym rozwiązaniem. Możemy mieć niemal pewność, że sen taki skończy się za szybko i zamiast wypoczynku zyskamy nowe wspomnienie o trudnej nocy. 

Zobacz także: Jak urządzić sypialnię?

REKLAMA

Specjaliści radzą, że jeśli przez pół godziny nie możemy zasnąć, należy wstać i zająć się jakąś czynnością. Najlepiej jeśli będzie ona mało obciążająca nasz organizm – nie zaleca się w takich momentach ćwiczyć ani sprzątać, ale raczej czytać książkę czy włączyć telewizję. Gdy będziemy gotowi do snu, organizm da nam o tym znać. Należy przede wszystkim słuchać swojego zegara biologicznego, czyli wsłuchać się w swój organizm i postępować zgodnie z jego wskazówkami. Nie ma również sztywnych ram, ile powinien trwać wypoczynek.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Powinniśmy spać po prostu tyle, ile tego potrzebujemy. Zdrowy sen zaczyna się od naturalnego zaśnięcia (a nie zapadnięcia w sen wymuszonego lekami) oraz naturalnego wybudzenia (niewywołanego ze świata zewnętrznego). Za typowy czas snu uważa się sen trwający 6-8 godzin. Jednak niektórzy są w stanie dobrze funkcjonować przez wiele tygodni, śpiąc jedynie 4 godziny na dobę. Są też tacy, którzy potrzebują nawet 10 godzin snu. Okazuje się również, że wraz z wiekiem zmienia się nasze zapotrzebowanie na sen. Wartość ta nie jest stałą.

Zobacz także: Sypialnie, które cenią ciszę

Potrzeba snu

Sen pozwala uaktywnić nasz mózg, zresetować wszystkie nagromadzone informacje, a następnie poukładać je w odpowiedni sposób. Wyłączenie myślenia umożliwia po prostu nastawienie na odpowiednie funkcjonowanie naszego organizmu. Sen, według naukowców, jest niezbędnym elementem pozwalającym zachować dobre zdrowie. Znając swoje potrzeby odnośnie czasu snu, mając świadomość, kiedy naprawdę czujemy się senni, warto zaplanować pracę intelektualną, biorąc pod uwagę wszystkie znane nam właściwości naszego mózgu.

źródło: ArtDecor24

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA