REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zadbaj o jakość swojego snu

Subskrybuj nas na Youtube
Jeśli w codziennym życiu przykładamy dużą uwagę do jakości używanych przedmiotów oraz do ich stylowych walorów, warto wziąć pod uwagę również te kwestie podczas aranżacji własnej sypialni. Fot. ArtDecor24
Jeśli w codziennym życiu przykładamy dużą uwagę do jakości używanych przedmiotów oraz do ich stylowych walorów, warto wziąć pod uwagę również te kwestie podczas aranżacji własnej sypialni. Fot. ArtDecor24

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli w codziennym życiu przykładamy dużą uwagę do jakości przedmiotów, których używamy oraz do ich stylowych walorów, powinniśmy też zadbać o jakość swojego snu. Jednym z prostszych sposobów zadbania o jakość swojego snu jest wybór dobrej jakości pościeli.

Niezawodnym i najprostszym sposobem na wprowadzenie elegancji jest wymiana pościeli na komplet satynowy, w oryginalnej tonacji i w niepowtarzalnej stylistyce. Jakość naszego snu poprawi się, jeśli będziemy wypoczywać w otoczeniu wysokiej jakości materiałów o delikatnym wykończeniu. Znaczenie ma również wielkość oraz ilość poduszek. Najzdrowsze dla kręgosłupa jest płaskie spanie, z profilowaną poduszką. Dbając o odpowiednią pozycję podczas snu, zapewniamy szczególną ochronę całemu ciału i zmniejszamy do minimum ryzyko obudzenia się z bólem mięśni.

REKLAMA

Szczególnie lubiana jest pościel satynowa, która w idealny sposób dopasowuje się do ludzkiego ciała, dając upragnione ciepło i wygodę. Kolor pościeli warto dobrać w precyzyjny i świadomy sposób, biorąc pod uwagę nasz gust oraz rodzaj oddziaływania, jakie chcemy uzyskać. Pamiętajmy, że każdy kolor wyróżnia się swoim indywidualnym psychologicznym przekazem.

Zegar snu

Na jakość snu ma wpływ również czas, kiedy kładziemy się spać. Najważniejsze jest, by idąc do sypialni, czuć się zmęczonym. Zmuszanie się do zaśnięcia o określonej godzinie, mimo wrażenia wypoczęcia nie jest najlepszym rozwiązaniem. Możemy mieć niemal pewność, że sen taki skończy się za szybko i zamiast wypoczynku zyskamy nowe wspomnienie o trudnej nocy. 

Zobacz także: Jak urządzić sypialnię?

REKLAMA

Specjaliści radzą, że jeśli przez pół godziny nie możemy zasnąć, należy wstać i zająć się jakąś czynnością. Najlepiej jeśli będzie ona mało obciążająca nasz organizm – nie zaleca się w takich momentach ćwiczyć ani sprzątać, ale raczej czytać książkę czy włączyć telewizję. Gdy będziemy gotowi do snu, organizm da nam o tym znać. Należy przede wszystkim słuchać swojego zegara biologicznego, czyli wsłuchać się w swój organizm i postępować zgodnie z jego wskazówkami. Nie ma również sztywnych ram, ile powinien trwać wypoczynek.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Powinniśmy spać po prostu tyle, ile tego potrzebujemy. Zdrowy sen zaczyna się od naturalnego zaśnięcia (a nie zapadnięcia w sen wymuszonego lekami) oraz naturalnego wybudzenia (niewywołanego ze świata zewnętrznego). Za typowy czas snu uważa się sen trwający 6-8 godzin. Jednak niektórzy są w stanie dobrze funkcjonować przez wiele tygodni, śpiąc jedynie 4 godziny na dobę. Są też tacy, którzy potrzebują nawet 10 godzin snu. Okazuje się również, że wraz z wiekiem zmienia się nasze zapotrzebowanie na sen. Wartość ta nie jest stałą.

Zobacz także: Sypialnie, które cenią ciszę

Potrzeba snu

Sen pozwala uaktywnić nasz mózg, zresetować wszystkie nagromadzone informacje, a następnie poukładać je w odpowiedni sposób. Wyłączenie myślenia umożliwia po prostu nastawienie na odpowiednie funkcjonowanie naszego organizmu. Sen, według naukowców, jest niezbędnym elementem pozwalającym zachować dobre zdrowie. Znając swoje potrzeby odnośnie czasu snu, mając świadomość, kiedy naprawdę czujemy się senni, warto zaplanować pracę intelektualną, biorąc pod uwagę wszystkie znane nam właściwości naszego mózgu.

źródło: ArtDecor24

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

REKLAMA

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Mieszkanie w Hiszpanii na kredyt. Co proponują hiszpańskie banki?

Hiszpańskie banki proponują obcokrajowcom, w tym Polakom, kredyty hipoteczne na konkurencyjnych warunkach. Finansowanie jest możliwe do 70 proc. wartości nieruchomości dla nierezydentów, czyli osób, które nie mieszkają na stałe w Hiszpanii. – Obecnie kredyty są też niższej oprocentowane niż w Polsce, co przekłada się na mniejsze miesięczne raty – mówi Robert Reiski, współwłaściciel agencji nieruchomości By-Bright.

REKLAMA

Coraz więcej nowych mieszkań w ofercie rynkowej, ale czy zwiększa się liczba chętnych do ich kupna

Poziom sprzedaży wciąż niski, ale zainteresowanie nabywców rekordowo wysokie. Na rynku pojawia się coraz więcej nowych mieszkań. Czy korzystniejsza oferta ożywi rynek i nabywców znajdzie więcej mieszkań?

Frankowicze wciąż pozywają banki przed sąd, ale wielu rezygnuje z walki o pieniądze, dlaczego

Frankowicze tracą impet. W I kw. 2025 r. do sądów wpłynęło o 40 proc. mniej pozwów niż rok wcześniej, Do sądów wpływa coraz mniej spraw frankowych. Spadki są dwucyfrowe. Eksperci mówią o efekcie ugód.

REKLAMA