REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Mieszkanie w stylu skandynawskim

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Autor projektu Iwona Klęczaj
Bardzo lubiany styl skandynawski – tutaj w wielu odmianach: od tej najbardziej minimalistycznej wersji szwedzkiej, poprzez geometryczną i kolorową fińską, aż do subtelnej i romantycznej odmiany duńskiej.
Bardzo lubiany styl skandynawski – tutaj w wielu odmianach: od tej najbardziej minimalistycznej wersji szwedzkiej, poprzez geometryczną i kolorową fińską, aż do subtelnej i romantycznej odmiany duńskiej.

REKLAMA

REKLAMA

Bardzo lubiany styl skandynawski – tutaj w wielu odmianach: od tej najbardziej minimalistycznej wersji szwedzkiej, poprzez geometryczną i kolorową fińską, aż do subtelnej i romantycznej odmiany duńskiej. Całość w jednym mieszkaniu w stylu skandynawskim, podzielona na poszczególne strefy i funkcje. Wszystko to, co najciekawsze ze Skandynawii znalazło się teraz na jednej przestrzeni.

Salon i kuchnia: Szwecja

Część dzienną urządzono według skandynawskiego stylu: minimalistycznie, przejrzyście, funkcjonalnie. Mówiąc prosto: meble – tylko te najbardziej potrzebne, dużo białego, coś drewnianego i coś z dobrego designu. Pojawiły się tu zatem olejowane deski na podłodze, białe szafki kuchenne i stary duży stół. Z dekoracji wybrano elementy drewniane: żaluzje okienne i szuflady, które powieszono nad grzejnikami. Nad malowanym na biało stołem, zawisła subtelna szklana lampa Caboche projektu Patricii Urquioli. Mocnym designerskim akcentem są tu plastikowe krzesła Ray'a i Charlsa Eamsów. Całość jest przejrzysta i bardzo funkcjonalna, łatwo tu cokolwiek przestawić ponieważ kuchnia i salon to jedno duże pomieszczenie. Na stałe są przytwierdzone tylko szafki kuchenne, pozostałe elementy w łatwy i szybki sposób można przearanżować.

REKLAMA

Zobacz także: Jak wykorzystać przestrzeń w małym mieszkaniu?

Sypialnia: Dania

W sypialni zapanowała romantyczna atmosfera stylu duńskiego. Drewniana podłoga, proste łóżko tapicerowane szarym płótnem i delikatne meble malowane na biało. Wybrano paletę kolorów stonowanych, przede wszystkim te bardziej szare odcienie różu. Ściany w kolorach stonowanych zyskują w towarzystwie białych listew przypodłogowych. W roli dekoracji wystąpiła tu ciekawie zaaranżowana sztukateria, momentami podświetlona. Szczególną rolę stanowią tu desenie i faktura: na suficie tapeta w odcieniu pudrowego różu, dywan - wycinanka z filcu i zgrzebna kapa. Dzięki subtelnemu melanżowi deseni i faktur, pokój wygląda kusząco i szykownie. Całość dopełnia ciekawe oświetlenie, które jest zarazem i funkcjonalne, i dekoracyjne. Na środku sufitu powieszono lampę projektu Ingo Maurera, Birdie, a po obu stronach łóżka w roli nocnych lamp, zawisły bardzo poetyckie Icarus Light projektu Torda Boontje.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Nastrojowa sypialnia

Łazienka: Finlandia

Materiały, które pojawiły się w łazience wcale skandynawskie nie są, ale stylistyka ich jak najbardziej! Geometryczne wzory, wyrazisty żywy kolor w towarzystwie czystej bieli, przejrzysta forma – wszystko co najlepsze ze stylu fińskiego. Łazienkę zaaranżowano glazurą od dwóch różnych producentów: ta w kolorze morskim przyjechała z Włoch, a ta biała, wyglądająca jak kostki czekolady, jest polska, projektu rodzimego kreatora mody Macieja Zienia. Do tego wybrano prostą ceramikę i armaturę łazienkową. Duża tafla lustra efektownie powiększa wnętrze, a delikatne lampki halogenowe dodają lekkości. Całość sprawia wrażenie sterylności i przejrzystości.

Niby wszystko w tym samym stylu skandynawskim a jednak każde pomieszczenie jest zupełnie inne. Niby całość świetlista, przestrzenna a jednak atmosfera jest inna. Niby te same rozbielone kolory, te same naturalne materiały, ta sama oszczędna forma, a jednak wyglądają zupełnie inaczej. Ale na pewno dzięki tej różnorodności nie jest nudno, zawsze łatwo dodać jeszcze coś od siebie, co z pewnością nie zburzy stylistyki wnętrza.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA