REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak odnawiać i pielęgnować antyki?

Artdecor24

REKLAMA

REKLAMA

Chciałbyś odnowić stare, stylowe meble, ale nie wiesz, jakich preparatów użyć? Pomożemy Ci wybrać preparaty do pielęgnacji i pokażemy, jak krok po kroku przywrócić starym przedmiotom wspaniały wygląd.

Staranna pielęgnacja

Nie jest tajemnicą, że stare, politurowane meble z czasem tracą połysk, stają się matowe oraz zdecydowanie tracą na wyglądzie. Jak w takim razie zawczasu dbać o ich piękno? Należy przede wszystkim w odpowiedni sposób je pielęgnować. Do tego celu warto używać dostępnych na rynku produktów, polecanych przez znanych producentów – takich, jak: spraye, mleczka do odświeżania mebli, czy też pasty dostępne w tubkach, wzbogacone o fornit. Ze względu na zawarcie w ich składzie środków, które nie wysychają, trzeba ich używać z rozwagą. Można pokryć nimi meble najwyżej raz – dwa razy w roku, by nie uzyskać efektu klejącej się powierzchni mebli, do której przyklejają się przedmioty, na nie stawiane. Konsekwencją nieodpowiedniego stosowania tego typu środków jest również efekt ciągle brudnych mebli, które bardzo trudno wyczyścić.

REKLAMA

Renowacja – jak to zrobić?

Jak odnowić stary mebel? Pierwszym etapem prac będzie zeskrobanie starej politury, lakieru, farby, czy kleju. Specjalny skrobak, stworzony do tego celu, dobrej marki, nie niszczy struktury drewna. Ma również praktyczne, twarde ostrza, które w łatwy sposób w razie konieczności można wymieniać. Szuflady potrzebują renowacji? Najwięcej trudności sprawia odnowienie dna, które może być zniszczone, na przykład trwale poplamione. W przypadku bardziej zadbanych mebli wystarczy umyć szuflady, używając do tego celu wosku. Jeśli zniszczenia są bardziej znaczące, należy sięgnąć po papier ścierny i wyszlifować powierzchnię. 

Zobacz także: Jak przemienić starą komodę w stylowy mebel

Jak poradzić sobie w przypadku szarego mebla? Sposobem jest zastosowanie rozjaśniacza. Preparat do pielęgnacji tego typu nadaje drewnu ładnego, żywego koloru. Ważnym krokiem jest nakładanie również wosku. Proces ten należy powtórzyć kilka razy, za każdym razem zadbać o dobre, dokładne wypolerowanie danej powierzchni.

Artystyczna stylizacja mebla

Jeżeli interesuje nas stylizowanie mebla na antyk, a nie jedynie odnowienie drewna i pomalowanie lub polakierowanie, to musimy sięgnąć do specjalistycznych porad. Stylizowanie mebla w celu uzyskania postarzanego efektu, możemy uzyskać poprzez nierówne nakładanie farby, bądź jej przecieranie i odkrywanie innego koloru spod spodu albo patynowanie powierzchni. Takie zabiegi są wykorzystywane do stworzenia niepowtarzalnej kolekcji mebli Artdecor24 specjalizującego się w stylowym wyposażeniu wnętrz. Zatem gdy wykonanie takich zaawansowanych technik jest dla nas zbyt trudne, możemy do naszego odnowionego mebla dobrać stylizowane meble ze sklepu i dzięki temu stworzyć ciepłe i stylowe wnętrze.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Meble malowane róże

Pomoc fachowca

Generalnie proces renowacji mebli nie jest trudny, pewnych czynności można się nauczyć bez większego problemu. Jednak z drugiej strony wymaga on dość sporo czasu i cierpliwości, szczególnie stylizowanie mebli zaawansowanymi technikami. Jeśli nie mamy ani odpowiednio wiele zapału, ani wystarczającej ilości wolnego czasu, zdecydowanie lepiej odnawianie mebli powierzyć firmom specjalizującym się w tym zakresie bądź skorzystać z gotowych rozwiązań oferowanych przez sklepy z antykami bądź stylizowanymi, nowymi meblami.

Aby zachować piękno antyków trzeba je regularnie pielęgnować. Fot. ArtDecor24
Do pielęgnacji antyków trzeba używać specjalnych preparatów. Fot. ArtDecor24
Bardzo popularne są takie antyki jak biurka. Fot. ArtDecor24
O takim antyku jak romantyczna toaletka marzy prawie każda kobieta. Fot. ArtDecor24
Meble antyczne wykonane są z trwałego gatunku drewna. Fot. ArtDecor24
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA