REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Mieszkanie w kamienicy – nowy synonim luksusu

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Mieszkanie w kamienicy – nowy synonim luksusu/ fot. Fotolia
Mieszkanie w kamienicy – nowy synonim luksusu/ fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Od dobrych kilku lat możemy zaobserwować znaczny wzrost zainteresowania mieszkaniami w kamienicach. Wyremontowane budynki, znajdujące się w prestiżowych lokalizacjach, często aspirują do rangi nieruchomości luksusowych.

Spacerując historycznymi ulicami polskich miast coraz rzadziej można zauważyć nadgryzione zębem czasu kamienice. W miejscach, gdzie jeszcze kilka lat temu znajdowały się stare, obdrapane mury, teraz dumnie prężą się pieczołowicie odrestaurowane budynki, które cieszą oko i zyskują nowych entuzjastów. Zabiegi renowacyjne kamienic często zbiegają się z planami władz miejskich dotyczącymi rewitalizacji konkretnych ulic, a nawet historycznych części dzielnic.

REKLAMA

REKLAMA

- Kamienice odzyskują dawny blask w dużej mierze za sprawą inwestorów, którzy wyczuli pewną niszę na rynku nieruchomości. Klienci znudzeni mieszkaniami na nowych osiedlach bardzo przychylnie patrzą na takie projekty renowacyjne. – Ocenia Agata Polińska z serwisu Otodom.pl. - Coraz częściej mieszkania, w pieczołowicie odnowionych pod okiem konserwatora budynkach, są kierowane do określonej grupy nabywców, którzy na równi stawiają zabytkową kamienicę z nowoczesnym apartamentowcem. – Zauważa ekspert z serwisu Otodom.pl.

Odrestaurowane kamienice zaczynają dorównywać swoim standardem luksusowym osiedlom mieszkaniowym. Widok recepcji, zadbanego patio czy części wspólnych nikogo już nie dziwi, za to zachowanie i odrestaurowanie zabytkowych elementów architektury podnosi prestiż i uznanie w oczach przyszłych mieszkańców.

Cena równa apartamentowcom

Oprócz historycznego aspektu oraz oryginalnej architektury wiele kamienic może pochwalić się także znakomitą lokalizacją. Te budynki często znajdują się w najbardziej reprezentacyjnych dzielnicach oraz w centralnych punktach miast. Wzrost popularności kamienic można zaobserwować zwłaszcza w dużych aglomeracjach, gdzie atrakcyjnych działek pod zabudowę mieszkaniową jest coraz mniej. Osoby, którym zależy na jak najlepszej lokalizacji, coraz częściej decydują się na zakup lokalu właśnie w kamienicy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Te zalety wpływają także na wysokie ceny apartamentów w kamienicach, które zaczynają konkurować z tymi w najdroższych apartamentowcach. W Krakowie lub Warszawie za metr kwadratowy luksusowego mieszkania w zabytkowym budynku niekiedy trzeba zapłacić ponad 20 tys. zł, co jeszcze kilka lat temu było nieosiągalnym wynikiem.

Przykładowe oferty sprzedaży apartamentów w kamienicach dostępne w serwisie Otodom

Lokalizacja

Cena

Powierzchnia

Liczba pokoi

Opis

Warszawa, Śródmieście

7 850 000 zł

240 m2

5

Wykończony w wysokim standardzie apartament w odrestaurowanej kamienicy zlokalizowanej przy Trakcie Królewskim.

Kraków, Kazimierz

2 000 000 zł

97,63 m2

4

Wykończony w wysokim standardzie dwupoziomowy apartament położony na V i VI piętrze w odrestaurowanej kamienicy z 1928 r.

Wrocław, Plac Grunwaldzki

1 440 000 zł

150 m2

6

Apartament po generalnym remoncie z wymienionymi instalacjami, odnowioną stolarką z okuciami oraz sztukaterią.

Poznań, Stare Miasto

887 000 zł

147 m2

4

Klimatyczny apartament na IV piętrze w kamienicy z 1910 r., zlokalizowanej 2 min. od Starego Rynku.

Sopot Górny

1 050 000 zł

79,20 m2

3

Apartament na wysokim parterze odrestaurowanej kamienicy, wykończony w wysokim standardzie.

Źródło: Otodom.pl

Aleksandra Kubicka, serwis Otodom.pl

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

REKLAMA

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Inżynierowie instalacji sanitarnych odchodzą z zawodu. Przyczyną coraz mniejsze zarobki. Będą minimalne stawki?

Branża projektowania instalacji sanitarnych przeżywa kryzys, który wykracza już daleko poza typowe problemy związane z zatorami płatniczymi. Niskie marże destabilizują całe środowisko projektowe i tworzą błędne koło trudności finansowych. – Biura projektowe przyjmują zlecenia, które nie pokrywają kosztów, albo… zamykają się, a inżynierowie – zmieniają zawód – twierdzi Przemysław Tkaczuk, inżynier instalacji sanitarnych i współwłaściciel biura projektowego PM Projekt.

REKLAMA