Czy umowa o zniesienie współwłasności powinna zostać sporządzona przed notariuszem?
REKLAMA
REKLAMA
Wzór umowy o zniesienie współwłasności
REKLAMA
1.Pani Anna i Pan Tomasz Kozłowscy oświadczają, iż:
- są współwłaścicielami w częściach równych – po ½ części nieruchomości gruntownej, o powierzchni 100 m² położonej w Kielcach przy ul. Połownika 8, dla której prowadzona jest przez Sąd Rejonowy w Kielcach księga wieczysta KW nr 8788
2. Strony niniejszej umowy oświadczają, iż znoszą współwłasność przedmiotowej nieruchomości w następujący sposób: Pani Anna Kozłowska nabywa przedmiotową własność nieruchomości gruntowej, o powierzchni wyżej wskazanej. Ponadto, Pan Tomasz Kozłowski traci prawo do w/w przedmiotowej nieruchomości.
3. Strony niniejszej umowy ustaliły wartość nieruchomości na kwotę 150 000 zł (sto pięćdziesiąt tysięcy złotych).
4. Pani Anna Kozłowska oświadcza, iż objęła w posiadanie przedmiotową nieruchomość,
5. Zarówno koszty sporządzenia niniejszego aktu, jak i opłaty sądowe – ponosi Pan Tomasz Kowalski,
6. Na mocy niniejszego aktu Pani Anna Kozłowska wnosi do Sądu Rejonowego w Kielcach, III Wydział Ksiąg Wieczystych o: dokonanie w/w KW wpisu, iż właścicielką jest Pani Anna Kozłowska oraz wykreślenie z przedmiotowej KW w/w współwłaścicieli.
7. Notariusz pobrał gotówkę za podatek od czynności cywilnoprawnych, opłatę sądową, taksę notarialną, VAT od taksy notarialnej,
8. Niniejszy akt został przez notariusza odczytany stronom. Zaś strony po odczytaniu aktu bez żadnych zastrzeżeń uznają, że jego treść jest sporządzona oraz odczytania zgodnie ze złożonymi oświadczeniami woli, co zostało potwierdzone własnoręcznymi podpisami przez strony umowy – Annę i Tomasza Kozłowskich, a ponadto przez notariusza – Sławomira Nowickiego.
Zobacz również: Na czym polega sądowe zniesienie współwłasności?
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.