Najem zwrotny dla przedsiębiorców
REKLAMA
REKLAMA
Najem zwrotny dla przedsiębiorców
REKLAMA
Przedsiębiorcy, którzy otrzymują środki na nowe inwestycje nie muszą zaciągać kredytu. Korzystają oni coraz częściej z instytucji tzw. najmu zwrotnego. Najem zwrotny polega na tym, że właściciel nieruchomości sprzedaje ją na rzecz innej firmy, z którą następnie zawiera umowę najmu.
Gdzie jest wykorzystywany najem zwrotny?
Najem zwrotny wykorzystywany jest przede wszystkim na rynku nieruchomości.
Takie rozwiązanie stosują deweloperzy, którzy po wybudowaniu i odsprzedaniu budynku – wynajmują jego część od nowego właściciela. Najem zwrotny to sposób na rozwój przedsiębiorstwa bez zaciągania kredytu. Dzięki temu nabywca uzyskuje regularny przychód, a zbywca zachowuje prawo do korzystania z firmy.
Czy najem zwrotny może stanowić pewną inwestycję?
Tak, najem zwrotny jest korzystny przede wszystkim dla kupującego budynek. Dzięki temu kupujący zapewnia sobie regularny przychód na długi okres. Natomiast inwestor może uzyskać własność rzeczy o istotnej wartości, a przy tym jednocześnie zapewnia sobie długoterminowy wynajem powierzchni przez pewnego kontrahenta.
Zobacz również serwis: Najem
Podpisanie umowy przez nabywcę
Nabywca w chwili podpisania umowy jest w stanie określić przychód z najmu. Możliwość określenia przychodów najmu ułatwić może uzyskanie środków finansowych na dokonanie zakupu. Natomiast w przypadku, kiedy zaciągnięto kredyt w celu kupna nieruchomości, dochód z tytułu najmu pozwoli zazwyczaj na jego spłatę. Kupujący czerpie znaczne korzyści, ponieważ ma możliwość dokonywania odpisów amortyzacyjnych od nieruchomości.
Zobacz również serwis: Nieruchomości
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.