REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Trawnik. Zabiegi pielęgnacyjne na wiosnę

Green OK
Producent biologicznie aktywnych oraz przyjaznych dla środowiska ekologicznych nawozów.
dzieci, radość, zabawa, trawa, łąka/ fot. Fotolia
dzieci, radość, zabawa, trawa, łąka/ fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Zbliża się czas pierwszego nawożenia trawnika po zimie. Zobacz, co wchodzi w zakres prac regeneracyjnych trawnika po zimie, jak nawozić trawnik oraz kiedy należy to robić.

REKLAMA

Zabiegi związane z pielęgnacją trawnika powinniśmy rozpocząć już wczesną wiosną, kiedy stopnieje śnieg, a murawa rozmarznie. Wtedy również po raz pierwszy nawozimy nasz trawnik. Pozornie wydaje się, że wczesne nawożenie tylko przysporzy nam pracy, bo po takim zabiegu trawa szybciej rośnie i trzeba ją częściej kosić. Nic bardziej mylnego! Po pierwsze, częstsze koszenie pobudza roślinę, która wypuszcza więcej pędów, a po drugie trawa po nawożeniu będzie zdrowsza, gęstsza i mniej narażona na atak chwastów.

Zobacz także: Wiosenne prace w ogrodzie – trawnik

Regeneracja trawnika – pierwsze nawożenie

Pierwsze nawożenie odbywa się zwykle w połowie marca, zaraz po oczyszczeniu murawy z suchej trawy, liści i filcu, które blokują dopływ powietrza do korzeni oraz zmniejszają zdolność gleby do wchłaniania wilgoci. Przed nawożeniem warto wykonać także napowietrzenie trawnika, czyli aerację. Dzięki niej zwiększy się przyswajalność składników odżywczych zawartych w nawozie. Wybierając nawóz do trawy, zwróćmy uwagę, na jaką porę roku jest przeznaczony. Na początek zawsze należy zastosować dawkę nawozu sugerowaną przez producenta, ponieważ jego nadmierna ilość może zniszczyć rośliny. Nie powinno się nawozić zarówno wilgotnego, jak i suchego trawnika.

Zobacz także: Jak zregenerować trawnik po zimie?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Pokarm dla roślin

Co powinien zawierać dobry nawóz przeznaczony do trawnika? Przede wszystkim wszelkie makro- i mikroelementy potrzebne do prawidłowego wzrostu roślin. Nie należy również zapomnieć, że podstawowymi składnikami niezbędnymi do właściwego rozwoju murawy są także azot, fosfor i potas. Tutaj idealnie sprawdzi się bioaktywny ekstrakt z przeznaczony do nawożenia trawników. Środek tego typu na pewno przyspieszy zdolność kiełkowania nasion, rozrost trawy oraz rozwój systemu korzeniowego. Odpowiednie nawożenie poprawi także gęstość darni oraz zapewni intensywniejszy zielony kolor traw. Ponadto, odpowiednio dobrany nawóz zwiększa zdolność do wchłaniania wody oraz składników odżywczych, a także uodparnia murawę na niekorzystne warunki wzrostu.

Zobacz także:  Zakładanie trawnika krok po kroku

Zobacz także:  Trawnik: ozdobny czy rekreacyjny – co wybrać?

Zobacz także:  Jak zbadać skład gleby? Poradnik

Zobacz także:  Jak przekształcić trawnik w łąkę kwietną?

Zobacz także:  Jak nawozić trawnik?

Zobacz także:  Jak uchronić trawnik przed chwastami?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

REKLAMA

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

Rośnie drzewo z tysiącletniego nasiona znalezionego przez archeologów. To wymarły gatunek. Ma związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

Międzynarodowy zespół naukowców wyhodował drzewo z tysiącletniego nasiona, znalezionego podczas wykopalisk archeologicznych. Badacze uważają, że to wymarły gatunek rośliny, o której leczniczych właściwościach wspominano w Biblii. Roślina ta zawiera m.in. związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

REKLAMA

Czy można było zapobiec powodzi? Jedną z głównych przyczyn rosnących szkód jest zabudowa terenów zagrożonych powodzią

To już trzecia tak duża i tragiczna w skutkach powódź w ciągu niespełna 30 lat. Po poprzednich dwóch podejmowano działania, które miały zapobiec kolejnej. Eksperci portalu GetHome.pl sprawdzili, jak wyglądało to w praktyce na podstawie… statystyk budowlanych.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży mieszkania czy domu u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży nieruchomości, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – była ona w pełni bezpieczna dla sprzedającego? 

REKLAMA