REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Co zrobić aby rośliny w ogrodzie nie więdły?

Roślina. Fot. Fotolia.
Roślina. Fot. Fotolia.
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Aby rośliny ogrodowe nie więdły, należy zapewnić im odpowiednie warunki: stanowisko, glebę oraz odpowiednie nawodnienie.

Żeby rośliny nie więdły, należy spełniać określone ich wymagania. Każda roślina potrzebuje właściwie dobranego stanowiska, nasłonecznienia, odpowiedniej gleby oraz nawodnienia.

REKLAMA

Zobacz także: Nawożenie roślin ogrodowych – sposoby

Odpowiednio nasłonecznione stanowisko

Każda roślina, aby zdrowo rosła potrzebuje odpowiedniej ilości światła. Do wyboru mamy stanowiska w pełni nasłonecznione, częściowo zacienione oraz w pełni zacienione.

REKLAMA

Rośliny rosnące na stanowiskach w pełni nasłonecznionych wymagają 6–8 godzin słońca dziennie. W przypadku, gdy nie otrzymają one odpowiedniej ilości światła, zaczynają kształtować patykowate łodygi. Strony, na których nasłonecznienie jest najlepsze to południe i południowy zachód.

Rośliny, które najlepiej rosną na częściowo zacienionych stanowiskach potrzebują światła słonecznego jedynie przez kilka godzin dziennie. Lubią rosnąć w miejscach wychodzących na zachód, północny zachód albo wschód. Takie rośliny możemy posadzić w sąsiedztwie wysokich krzewów i drzew, które tworzą zacienienie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Są takie rośliny, które nie preferują promieni słonecznych i rosną na całkowicie zacienionych stanowiskach np. pod drzewami oraz z północnej strony budynków.

Rodzaj gleby i nawodnienie

Podczas dbania o rośliny należy również zwrócić uwagę na rodzaj gleby w naszym ogrodzie. Dzięki temu zapobiegniemy ich więdnięciu.  Dobrze jest dobierać rośliny, do konkretnego rodzaju gleby. Ważne jest również podlewanie. Rośliny lubiące stały poziom wilgotności będą dobrze się czuły na glebach grząskich, mokrych i gliniastych. Natomiast gdy w naszym ogrodzie dominuje gleba przepuszczalna, kamienista albo piaszczysta, która nie jest w stanie zatrzymywać wody, warto zastanowić się nad posadzeniem roślin odpornych na suszę. Potrafią one magazynować wodę i doskonale sobie poradzą na tego typu stanowisku.

Ogrodowy mikroklimat

Aby rośliny w ogrodzie nie więdły należy je dobrać odpowiednio do mikroklimatu naszego ogrodu. Wybrane rośliny powinny wytrzymać letnie i zimowe temperatury oraz ilość opadów. Inny mikroklimat znajduje się w miejscu zacienionym, inny w miejscu nasłonecznionym. Dlatego też, zawsze przed rozpoczęciem sadzenia roślin warto zrobić rozeznanie jaki mamy mikroklimat w ogrodzie i jakie rośliny się do niego nadają.

Zobacz także: Zwalczanie chwastów – metody

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy warto teraz inwestować w nieruchomości? [WYWIAD]

Czy to dobry czas na inwestycję w nieruchomości? Jakie są największe wady i zalety tego rodzaju inwestycji? Jakich błędów się ustrzegać? Odpowiada dr Paweł Kobierski, prezes zarządu Sun & Snow Real Estate. 

Decyzja Europejskiego Banku Centralnego o obniżce stóp wpłynie prawdopodobnie na wzrost cen nieruchomości

Szef działu rynków kapitałowych i nieruchomości biurowych w JLL Marcin Sulewski ocenia, że decyzja Europejskiego Banku Centralnego o obniżeniu stóp procentowych wpłynie pozytywnie na rynek inwestycyjny. Spowoduje obniżenie kosztów finansowania, a płynność na rynku finansowym powinna wzrosnąć, co implikuje ożywienie na rynku inwestycyjnym, wzrost zainteresowania inwestorów i prawdopodobnie też wzrost cen nieruchomości.

Najtańsze nowe mieszkania [czerwiec 2024 r.]. Ile kosztują u deweloperów?

Za jaką cenę kupimy najtańsze, nowe mieszkania? Jaki mają metraż? W których osiedlach je kupimy? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Termomodernizacja. Polacy są sceptyczni co do unijnej dyrektywy dotyczącej modernizacji budynków

Przyjęta na początku 2024 r. dyrektywa EPBD ma sprawić, że w ciągu kolejnych 26 lat budynki w Unii Europejskiej nie będą emitować gazów cieplarnianych. Mamy istotną grupę, około 1/3 Polaków, którzy dosyć sceptycznie oceniają nowe wymogi.

REKLAMA

Szkody wywołane burzą a ubezpieczenie. Zabezpiecz mienie, fotografuj zniszczenia. Jeśli to konieczne szybko napraw - ubezpieczyciel zwróci koszty niezbędnych prac

Polska Izba Ubezpieczeń udzieliła rad jak podchodzić do problemów z mieniem w czasie burz i nawałnic. Radzi, jak zgłosić szkodę spowodowaną przez różne zjawiska pogodowe, oraz jak zabrać się za usuwanie skutków nawałnic.

MKiŚ: Strefy czystego transportu w miastach będą obowiązkowe

Miasta będą miały obowiązek tworzenia stref czystego transportu. Jednak samorządy będą też mogły podjąć uchwałę o likwidacji takiej strefy.

Przygotowania do wojny? Powstaną podziemne obiekty medyczne

Szpitale zostaną wyposażone w podziemną infrastrukturę. Podczas wojny ma ona zapewniać możliwość wykonywania operacji chirurgicznych, prowadzenia intensywnej terapii. Na oddziale łóżkowym pacjenci i personel mieliby zapewnione bezpieczeństwo w sytuacji skażenia.

Falstart kredytu na Start. Czy doczekamy się pomocy dla kredytobiorców? Czy rynek mieszkaniowy poradzi sobie bez kredytu na Start?

Zapowiedź kolejnego rządowego programu wsparcia dla młodych przy zakupie pierwszego mieszkania (tzw. kredyt #naStart) zelektryzowała rynek. Choć nie ma pewności czy program wejdzie w życie i w jakim kształcie, wielu klientów warunkuje zakup nieruchomości od jego uruchomienia. Równocześnie wzrastają obawy odnośnie kolejnych podwyżek cen nieruchomości. Sprawdźmy, jakie są możliwe scenariusze rozwoju sytuacji na rynku kredytów i nieruchomości.

REKLAMA

Nowe obowiązki właścicieli miejsc garażowych 2024 i 2025 r. Znamy szczegóły projektu ustawy o podatkach lokalnych

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku leśnym oraz ustawy o opłacie skarbowej. 

Mieszkalnictwo wspomagane wymaga regulacji prawnych obecnie jest finansowane w ramach programów, a każdy program można zamknąć

Rada do spraw Społecznych przy Prezydencie RP dyskutowała 17 czerwca 2024 r. z konwentem dyrektorów Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej o Centrach Usług Społecznych i mieszkalnictwie wspomaganym dla osób z niepełnosprawnościami.

REKLAMA