REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Co zrobić aby rośliny w ogrodzie nie więdły?

Roślina. Fot. Fotolia.
Roślina. Fot. Fotolia.
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Aby rośliny ogrodowe nie więdły, należy zapewnić im odpowiednie warunki: stanowisko, glebę oraz odpowiednie nawodnienie.

Żeby rośliny nie więdły, należy spełniać określone ich wymagania. Każda roślina potrzebuje właściwie dobranego stanowiska, nasłonecznienia, odpowiedniej gleby oraz nawodnienia.

REKLAMA

Zobacz także: Nawożenie roślin ogrodowych – sposoby

Odpowiednio nasłonecznione stanowisko

Każda roślina, aby zdrowo rosła potrzebuje odpowiedniej ilości światła. Do wyboru mamy stanowiska w pełni nasłonecznione, częściowo zacienione oraz w pełni zacienione.

REKLAMA

Rośliny rosnące na stanowiskach w pełni nasłonecznionych wymagają 6–8 godzin słońca dziennie. W przypadku, gdy nie otrzymają one odpowiedniej ilości światła, zaczynają kształtować patykowate łodygi. Strony, na których nasłonecznienie jest najlepsze to południe i południowy zachód.

Rośliny, które najlepiej rosną na częściowo zacienionych stanowiskach potrzebują światła słonecznego jedynie przez kilka godzin dziennie. Lubią rosnąć w miejscach wychodzących na zachód, północny zachód albo wschód. Takie rośliny możemy posadzić w sąsiedztwie wysokich krzewów i drzew, które tworzą zacienienie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Są takie rośliny, które nie preferują promieni słonecznych i rosną na całkowicie zacienionych stanowiskach np. pod drzewami oraz z północnej strony budynków.

Rodzaj gleby i nawodnienie

Podczas dbania o rośliny należy również zwrócić uwagę na rodzaj gleby w naszym ogrodzie. Dzięki temu zapobiegniemy ich więdnięciu.  Dobrze jest dobierać rośliny, do konkretnego rodzaju gleby. Ważne jest również podlewanie. Rośliny lubiące stały poziom wilgotności będą dobrze się czuły na glebach grząskich, mokrych i gliniastych. Natomiast gdy w naszym ogrodzie dominuje gleba przepuszczalna, kamienista albo piaszczysta, która nie jest w stanie zatrzymywać wody, warto zastanowić się nad posadzeniem roślin odpornych na suszę. Potrafią one magazynować wodę i doskonale sobie poradzą na tego typu stanowisku.

Ogrodowy mikroklimat

Aby rośliny w ogrodzie nie więdły należy je dobrać odpowiednio do mikroklimatu naszego ogrodu. Wybrane rośliny powinny wytrzymać letnie i zimowe temperatury oraz ilość opadów. Inny mikroklimat znajduje się w miejscu zacienionym, inny w miejscu nasłonecznionym. Dlatego też, zawsze przed rozpoczęciem sadzenia roślin warto zrobić rozeznanie jaki mamy mikroklimat w ogrodzie i jakie rośliny się do niego nadają.

Zobacz także: Zwalczanie chwastów – metody

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To może być idealny moment na zakup mieszkania z rynku wtórnego

Jakie są prognozy dla mieszkań z rynku wtórnego do końca 2024 r.? Czy jest jeszcze szansa na zakup atrakcyjnej cenowo i lokalizacyjnie nieruchomości? Badanie przeprowadził portal Nieruchomosci-online.pl. 

Jak wygląda rzeczywistość mieszkaniowa w największych miastach w Polsce?

Światowy Dzień Miast to dobra okazja, żeby sprawdzić, czy poprawa standardu mieszkań w Polsce jest widoczna we wszystkich, czy tylko w niektórych największych miastach w Polsce.

Prawo do dzierżawy działki po śmierci działkowicza

Osoby bliskie po śmierci działkowca mogą przejąć jego prawo do dzierżawy gruntu w ROD. Wyjaśniamy, jak wygląda taka procedura, bo działkowe dzierżawy są cenne.

Korzystne opodatkowanie garaży po zmianach w podatku od nieruchomości. Jak skorzystać w 2025 roku?

Zmiany w podatku od nieruchomości, które mają wejść w życie z dniem 1 stycznia 2025 r., co do zasady nie należą do korzystnych. Niemniej są wśród nich i takie, które można ocenić pozytywnie, jak np. opodatkowanie garaży w budynku mieszkalnym. Należy jednak pamiętać, że na dzień niniejszej publikacji (25 października 2024 r.), ustawa nowelizująca nie została jeszcze uchwalona.

REKLAMA

Niektóre miasta wybudowały mniej mieszkań czynszowych niż przeznaczyły do rozbiórki!

Zasoby mieszkaniowe wielu gmin się kurczą. A to oznacza, że maleją szanse na tanie mieszkanie czynszowe, po które czekają w kolejce tysiące gospodarstw domowych. Eksperci portalu GetHome.pl zbadali, w których miastach wojewódzkich te szanse są największe.

Bez Kredytu na start, ale za to z rabatem? Jak wygląda sytuacja na rynku nowych mieszkań?

Czy wstrzymanie programu Kredyt na start mocno wpłynęło na rynek mieszkaniowy? Czy klienci mogą liczyć na rabaty? Jaka jest obecnie sytuacja na rynku nowych mieszkań?

Pompa ciepła plus piec na pellet lub kominek na drewno: 25%-45% oszczędności na ogrzewaniu przy takim połączeniu

Jednym z urządzeń grzewczych wybieranych, w ramach dotychczasowych edycji Programu Czyste Powietrze, jest powietrzna pompa ciepła. Mimo wielu zalet, jak każde urządzenie, ona także ma swoje minusy, które jednak łatwo wyeliminować. Wystarczy połączyć pompę ciepła, np. z kominkiem opalanym drewnem lub piecem na pellet. Wsparcie powietrznej pompy ciepła kominkiem na drewno lub piecem na pellet daje sezonową oszczędność rzędu 25-45% - ocenia Krzysztof Woźniak, specjalista ds. energii w Grupie Zdrowego Oddychania.

Czy dziecko odpowie za czynszowe długi rodziców?

Młodzi lokatorzy zadłużonych mieszkań czynszowych z czasem osiągają pełnoletność. Wyjaśniamy, czy ta zmiana oznacza odpowiedzialność za dług. 

REKLAMA

Dlaczego wynajmujemy mieszkania? Nie zawsze chodzi o pieniądze

Brak środków na zakup własnego M niekoniecznie jest jedynym ważnym powodem do wynajmu mieszkania. Eksperci z portalu GetHome.pl przyglądają się ciekawej ankiecie przeprowadzanej przez NBP. Wnioski są interesujące. 

Czy obniżka stóp procentowych mogłaby sprawić, że sprzedaż mieszkań wzrośnie?

Czy obniżka stóp procentowych wpłynęłaby na sprzedaż mieszkań? Czy tańsze kredyty standardowe, bez rządowego wsparcia mogłyby być impulsem do zakupu własnego M? 

REKLAMA