REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Ogród – przechowywanie drewna na opał

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Justyna Hek
Drewno to jeden z surowców, używanych przez nas do ogrzewania domów. Fot. Fotolia
Drewno to jeden z surowców, używanych przez nas do ogrzewania domów. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Drewno to jeden z surowców, używanych przez nas do ogrzewania domów. Ze względu na specyficzny, przyjemny zapach, który wydziela podczas palenia, drewno ma nadal wielu zwolenników – drewno jest popularne zwłaszcza wśród ludzi posiadających domy z kominkami. Pamiętajmy jednak, że drewno należy przechowywać w odpowiednich do tego warunkach, gdyż inaczej może zawilgotnieć, a wilgotne drewno nie będzie się nadawało na opał. Radzimy jak przechowywać drewno.

Nie każdy z nas może sobie pozwolić na wydzielenie osobnego pomieszczenia przeznaczonego tylko do przechowywania drewna. Abyśmy mogli przechowywać drewno w ogrodzie, powinniśmy pomyśleć o kupieniu lub zbudowaniu odpowiedniej wiaty.

REKLAMA

Wiaty do przechowywania drewna

REKLAMA

Należy przede wszystkim pamiętać, że wiata do przechowywania drewna musi być dobrze zadaszona – drewno szybko zawilgotnieje jeśli będzie narażone na różnego rodzaju opady. Ważne jest także to, aby drewno znajdowało się w przewiewnym miejscu, dlatego przy kupowaniu lub budowaniu wiaty na drewno powinniśmy zwrócić uwagę na jej konstrukcję.

Jeśli chcemy, aby nasze drewno nadawało się później do ogrzewania domu, możemy się zdecydować na wiatę o ścianach w formie kraty – taka wiata na pewno będzie miała dobrą wentylację. Przy małym przydomowym ogrodzie, najlepiej sprawdzą się niewielkie wiaty do ustawienia pod ścianą budynku. Wiaty tego typu składają się jedynie z dwóch ścian bocznych i zadaszenia. Te niewielkie drewutnie pomieszczą dość dużo drewna, a nie zabiorą zbyt wiele miejsca w naszym ogrodzie.

Zobacz także: Jaki powinien być ogrodowy domek na narzędzia

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podwójne wiaty do przechowywania drewna

Gdy potrzebujemy dużo miejsca do przechowywania drewna, możemy pomyśleć o podwójnej drewutni. Podwójna drewutnia wygląda tak, jakbyśmy złączyli dwie pojedyncze wiaty ustawione plecami do siebie. Dzięki temu otrzymujemy znaczną ilość miejsca na drewno – w podwójnej drewutni zmieścimy nawet trzy metry sześcienne drewna.

Narożne drewutnie

Jeśli planujemy umieścić drewutnie w rogu naszego ogrodu, zdecydujmy się na specjalnie zbudowane konstrukcje. Narożna drewutnia pozwoli nam maksymalnie wykorzystać miejsce w ogrodzie. Pamiętajmy, że zanim zamówimy drewutnie, możemy wybrać rodzaj drewna, kolor na jaki zostanie pomalowana konstrukcja a także rodzaj pokrycia dachu – to umożliwi nam jak najlepsze dopasowanie drewutni do aranżacji naszego ogrodu.

Zobacz także: Wyposażenie ogrodu – vademecum

Jeśli sami malujemy nowo kupioną drewutnię, pamiętajmy o tym, że drewno, z którego wykonana jest drewutnia należy odpowiednio zaimpregnować. Do tego celu wybierzmy impregnaty, lakiery lub farby ochronne.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne - dalsze zmiany [Ważne terminy]

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wydłużyła termin uchwalenia planu ogólnego gminy do końca czerwca 2026 r. Co jeszcze się zmienia? Oto najważniejsze terminy!

Eksmisje z mieszkań: czy teraz jest ich więcej niż wcześniej

Eksmisje z mieszkań: mamy trend wzrostowy? Eksmisje z mieszkań to zjawisko, które zawsze wzbudza kontrowersje. Sprawdzamy, czy w 2024 roku komornicy częściej wykonywali takie eksmisje i jakie problemy wiążą się z takimi zdarzeniami.

Nieruchomość w Hiszpanii: kiedy korzystniejszy jest zakup na osobę prywatną, a kiedy na firmę, wyjaśniają eksperci

Zakup nieruchomości w Hiszpanii, zwłaszcza w celach inwestycyjnych wymaga dokładnej analizy nie tylko prawnej i podatkowej, ale i biznesowej. Warto więc sięgnąć po opinie ekspertów, którzy przedstawią plusy i minusy możliwych do zastosowania w praktyce rozwiązań.

Mieszkanie w kurorcie: najdrożej jest w Zakopanem, ale lista miejscowości z mieszkaniami dla bogatych jest długa

Zakopane najdroższą miejscowością wypoczynkową w Polsce. Ile zatem trzeba zapłacić za lokum z rynku pierwotnego w górach, nad morzem oraz nad jeziorami Warmii i Mazur? Czy stać na to średniozamożnego Polaka. Gdzie kupować letnie mieszkanie dla siebie, a gdzie w celach inwestycyjnych?

REKLAMA

Kto kupuje mieszkania w połowie 2025 roku i jak płaci? Kredyt nadal za drogi – klienci płacą częściej gotówką

Jaka grupa nabywców jest obecnie najaktywniejsza na rynku nowych mieszkań? Czy wysoki koszt kredytu i brak rządowego programu wsparcia kupujących sprawia, że dominują nabywcy inwestycyjni i gotówkowi? Jakie projekty najczęściej wybierane są przez inwestorów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Własne mieszkanie bez zaciągania na całe życie kredytu hipotecznego: czy to jest możliwe i jaki jest na to sposób

Budownictwo społeczne to nie wybór z konieczności, a z rozsądku. Dla wielu ludzi to jedyna droga do niezależności mieszkaniowej – nie przez kredyt czy dziedziczenie, ale przez system, który stawia na stabilizację i powszechną dostępność.

Reforma planowania i zagospodarowania przestrzennego. Decyzja o warunkach zabudowy na starych zasadach tylko do końca roku

Nadchodzą duże zmiany w zakresie wydawania decyzji o warunkach zabudowy. Gminy będą mogły zablokować inwestycje. Celem zmian - zapobieganie chaotycznej suburbanizacji i dewastacji przestrzeni.

Zaraz po obniżce stóp procentowych, rekordowa liczba zapytań o kredyty hipoteczne

Doradcy kredytowi: konsumenci ruszyli po kredyty mieszkaniowe. Po obniżce stóp procentowych przyszła fala zapytań o zdolność kredytową i dostępność mieszkań. Wcześniej wysokie stopy procentowe, a w konsekwencji wysokie oprocentowanie kredtów mieszkaniowych , hamowały popyt na kredyty i w konsekwencji oddalały decyzje o zakupie mieszkania.

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych coraz bardziej stabilne, zachęcają do remontów i budowy nowych domów

Zapowiadana kolejna fala podwyżek cen materiałów budowlanych nie nadchodzi. Głównie dlatego, że spodziewany boom w budownictwie odsuwa się w czasie. Ceny materiałów budowlanych są więc stabilne a nawet notują niewielki spadek. To oznacza, że wciąż jest dobry czas na remonty lub rozpoczęcie budowy nowego domu.

Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

REKLAMA