REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Inwestycje w nieruchomości. Koniec roku sprzyja zakupom mieszkań

Inwestycje w nieruchomości. Koniec roku sprzyja zakupom mieszkań
Inwestycje w nieruchomości. Koniec roku sprzyja zakupom mieszkań
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Kupno mieszkania pod wynajem staje się coraz bardziej popularne. Zwłaszcza w dobie rosnących cen i wysokiej inflacji. Co przemawia za tym, aby decyzję o zakupie podjąć jeszcze przed końcem roku?

Inwestycje w nieruchomości ochronią kapitał

Inflacja, która w listopadzie wyniosła 7,7 % sprawia, że Polacy coraz bardziej obawiają się kolejnych wzrostów cen i osłabiania się siły nabywczej pieniądza. Szukają zatem alternatyw dla ochrony posiadanych oszczędności, ponieważ gromadzenie ich na koncie lub lokacie przestało być opłacalne. Jednym ze stabilniejszych sposobów jest inwestowanie w nieruchomości.

REKLAMA

– Mieszkania z upływem lat nie tracą na wartości. Dzieje się tak chociażby ze względu na to, jak wiele czynników składa się na realną wartość mieszkania. To między innymi koszty pracowników z branży budowlanej, rosnące ceny materiałów, drożejące i coraz trudniej dostępne grunty w miastach. Nie jest to zatem bańka inwestycyjna, a sytuacja, która ma realne odzwierciedlenie w rynkowych stawkach wszystkich składowych – uważa Tomasz Bednarek, specjalista ds. sprzedaży w WPBM „Mój Dom” S.A.

Dlaczego warto kupić mieszkanie jeszcze w tym roku?

REKLAMA

Kupując mieszkanie jeszcze przed końcem roku, mamy możliwość wykończenia go w korzystniejszej cenie. Nawet jeśli prace przypadną na okres po 1 stycznia, to materiały, a nawet wyposażenie, można kupić w grudniu. Dzięki temu ominą nas noworoczne podwyżki cen.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Co więcej, w okresie świątecznym można znaleźć naprawdę korzystne promocje     w sklepach, dzięki czemu w skali całego mieszkania możemy oszczędzić niemałą sumę. Koszty wykończenia lokalu są bardzo istotne w przypadku inwestowania w nieruchomości. Inwestorom zależy nam na tym, aby nie wydać dużych pieniędzy, a jednocześnie zapewnić standard, który wytrzyma nawet intensywną eksploatację.

Tymczasem prognozy wskazują jasno: materiały budowlane drożały w 2021 roku i nie jest to koniec podwyżek cen. To dobry moment na zaopatrzenie się we wszystko, co niezbędne.

Zakup mieszkania w gotowej inwestycji - korzyści

W przypadku transakcji pod koniec roku warto brać pod uwagę te osiedla, które są już gotowe.

REKLAMA

– Wielu inwestorów preferuje mieszkania w ukończonych inwestycjach. Tyczy się to zwłaszcza osób, które wybierają swoje pierwsze mieszkanie pod wynajem. Dzięki temu mogą niemal od razu zacząć zarabiać na nieruchomości, zamiast czekać na oddanie do użytkowania. Często jest to nawet pierwsze kryterium brane pod uwagę przez naszych klientów inwestycyjnych – dodaje Tomasz Bednarek.

Wybierając mieszkanie pod koniec roku, możemy liczyć na zainteresowanie najmem wśród studentów, którzy przyjeżdżają do miasta na sezon zimowy. Z kolei jeśli wykańczanie potrwa dłużej, dotrzemy do osób, które wraz z nowym rokiem podjęły decyzję o zmianie pracy, a wraz z nią miejsca zamieszkania.

Inwestycje w nieruchomości - dlaczego warto?

Motywacji do inwestowania jest wiele. Przemawiają za tym zarówno dane rynkowe, jak i prognozy. Skoro grudzień to czas podsumowań i planów na przyszłość, warto  w swoich postanowieniach zawrzeć coś, co będzie miało wpływ na nasze bezpieczeństwo finansowe.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA