REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Segment - dom w zabudowie szeregowej. 5 powodów dlaczego warto w nim zamieszkać

Segment - dom w zabudowie szeregowej. 5 powodów dlaczego warto w nim zamieszkać
Segment - dom w zabudowie szeregowej. 5 powodów dlaczego warto w nim zamieszkać
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Popularna na zachodzie Europy zabudowa szeregowa w Polsce również znajduje swoich zwolenników. Łączy ona komfort posiadania własnego domu z udogodnieniami zamkniętego osiedla. Coraz więcej deweloperów, planując nowe inwestycje, uwzględnia również zabudowę tego typu. Dlaczego warto zdecydować się na takie mieszkanie?

1. Większa przestrzeń niż w mieszkaniu w bloku

Jest to alternatywa dla wszystkich, którzy nie mogą pozwolić sobie na dom wolnostojący, ale jednocześnie potrzebują więcej przestrzeni niż oferuje większość mieszkań w bloku. Takie rozwiązanie zwiększa komfort życia oraz zapewnia więcej miejsca na przechowywanie. Mieszkania w zabudowie szeregowej nierzadko dysponują garażem oraz pomieszczeniem gospodarczym, dzięki czemu mieszkańcy nie mają problemu z pomieszczeniem całego swojego dobytku. Większa przestrzeń daje również możliwość ciekawych aranżacje wnętrz.

Zabudowa szeregowa jest najbardziej popularna w dużych miastach i ich okolicach – zapewnia mieszkańcom spokój i przestrzeń, ale również bliskość centrum. To dla wielu złoty środek pomiędzy mieszkaniem a domem wolnostojącym. W jednej z naszych nowych inwestycji, mamy zarówno mieszkania w zabudowie szeregowej, jak i te w budynkach wielorodzinnych. Widzimy, że klienci, którzy są zainteresowani mieszkaniami w zabudowie szeregowej, poszukują często większej przestrzeni. Pytają o dostępność garaży czy mieszkania dwupoziomowe – mówi Emil Basta z biura sprzedaży dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

REKLAMA

2. Atrakcyjna cena i tańsza eksploatacja

Mieszkania w zabudowie szeregowej pod miastem mogą być korzystniejsze cenowo niż dom wolnostojący lub ten sam metraż mieszkania w mieście. Co więcej, decydując się na zabudowę szeregową, a nie dom, możemy liczyć na niższe koszty związane z eksploatacją. Wszelkie naprawy części wspólnych – np. elewacji czy dachu podejmuje się w ramach funduszu remontowego ustalonego przez wspólnotę. W przypadku wolnostojącego domu wszystkie naprawy musimy wykonywać na własną rękę – znaleźć podwykonawców i samodzielnie pokryć całą kwotę.

3. Infrastruktura osiedla

Jednym z największych plusów mieszkania w zabudowie szeregowej jest jego najbliższe otoczenie. Tego typu lokale są zazwyczaj częścią osiedla, dzięki czemu mieszkańcy mogą korzystać z całej infrastruktury dookoła niego. Najczęściej są to place zabaw, ławki czy stojaki na rowery. Niektórzy deweloperzy zapewniają jednak więcej możliwości do odpoczynku czy sąsiedzkich spotkań.
Takie miejsca sprzyjają też nawiązywaniu więzi z sąsiadami, dzięki czemu rośnie poczucie bezpieczeństwa i przywiązania do społeczności.

4. Ogród i balkon 

Od czasów pandemii balkon lub ogródek znajdują się na wysokiej pozycji na liście priorytetów klientów. Mieszkanie w zabudowie szeregowej zapewnia własną przestrzeń do odpoczynku na świeżym powietrzu. Takie lokale często dysponują zarówno balkonem, jak i ogródkiem, więc będzie to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na obu tych rzeczach. Będzie to też dobry wybór dla rodziców. Dzieci mogą bawić się na dworze, nie opuszczając domu. 

5. Podział stref

Wiele mieszkań w zabudowie szeregowej ma dwie kondygnacje, co pozwala oddzielić od siebie część sypialną oraz dzienną. Sypialnie i główna łazienka znajdują się na piętrze, a salon i kuchnia na dole. Dzięki podziałowi stref, życie domowników jest bardziej komfortowe oraz praktyczne. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA