REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nieruchomość inwestycyjna - jak kupić i szybko sprzedać z zyskiem?

Nieruchomość inwestycyjna - jak kupić i szybko sprzedać z zyskiem?
Nieruchomość inwestycyjna - jak kupić i szybko sprzedać z zyskiem?

REKLAMA

REKLAMA

Nieruchomość inwestycyjna. Zakup, czasem remont i sprzedaż nieruchomości inwestycyjnych, to proces, który wymaga wielu przygotowań. Zaczyna się na długo przed tym, nim zostanie ona wystawiona na sprzedaż. Jak to zrobić?

Jak kupić i szybko sprzedać z zyskiem nieruchomości inwestycyjne?

Z pozoru może się wydawać, że sprzedaż nieruchomości inwestycyjnych to nic skomplikowanego. Wystarczy wystawić na sprzedaż mieszkanie na portalu z ogłoszeniami, a kupiec sam się skontaktuje i transakcja zostanie sfinalizowana. Jednak ze względu na liczbę ofert i możliwości, które mają potencjalni Klienci nie zawsze w tak prosty sposób można szybko sprzedać nieruchomość. Kluczem do sukcesu sprawnej i zyskownej sprzedaży jest wygląd nieruchomości oraz sposób prezentacji. Im więcej uwagi poświęci się na dopracowanie detali, tym większa szansa, że sprzedaż zakończy się dużym zyskiem. Należy pamiętać, że dla wielu ludzi kupno mieszkania wiąże się z ogromnym wydatkiem, dlatego należy wziąć to pod uwagę przygotowując się do transakcji.

REKLAMA

Znajdź rentowną nieruchomość

W początkowej fazie procesu inwestycyjnego warto przeanalizować jakie dostępne są na rynku nieruchomości, tak aby wybrać odpowiednią. - Cała idea nieruchomości inwestycyjnych opiera się na wybraniu korzystnej oferty z dużym potencjałem. Podobnie jak w przypadku każdej udanej inwestycji należy działać w myśl zasady: kupić tanio, sprzedać drogo – mówi Marcin Kuryło z Horyzontu Inwestycji.

Czasem trzeba zrobić remont

Nie każda nieruchomość wymaga dodatkowego nakładu pracy w postaci remontu. Jeśli jednak nieruchomość jest w złym stanie technicznym należy go przeprowadzić. Zazwyczaj kupujący nie decydują się na zakup mieszkania wymagającego dużej ilości napraw. Nieruchomości, które nie wymagają remontu, powinny przejść przynajmniej lifting, który pozytywnie wpłynie na odbiór wizualny obiektu.

Home staging, czyli umiejętna aranżacja mieszkania

Home staging to przysłowiowe “ubranie mieszkania” i podkreślenie jego walorów. To ważny etap w procesie przygotowania nieruchomości inwestycyjnej do sprzedaży. - Ważne jest pierwsze wrażenie. Kupujący często nie potrafią sobie samodzielnie zwizualizować układu funkcjonalnego nieruchomość, czy jak będzie się w niej mieszkało. Brakuje im wyobraźni przestrzennej. Wielu z nich wchodzi do sypialni o powierzchni 12 m2 i pierwsza myśl, pojawiająca się w ich głowie to: jaki mały jest ten pokój. Ale jeśli wstawi się w takim pomieszczeniu łóżko, które ma raptem 3 m2, nagle okazuje się, że zostało sporo wolnej przestrzeni do zagospodarowania. Odbiór jest zupełnie inny –  okazuje się, że jest to bardzo funkcjonalne i komfortowe miejsce – mówi Marcin Kuryło. - Być może niektórzy pomyślą, że to nic nieznaczące detale, które nie mogą mieć realnego wpływu na decyzję zakupową. To nieprawda. Te wszystkie drobne rzeczy są bardzo istotne i to one decydują o tym, jak szybko mieszkanie zostanie sprzedane - dodaje Kuryło.

Współpraca z biurem nieruchomości czy samodzielna sprzedaż?

REKLAMA

Kiedy nieruchomość jest już gotowa należy zdecydować, kto będzie wspierał proces sprzedaży. Warto rozważyć podjęcie współpracy z biurem nieruchomości. Dobre biura nieruchomości nie tylko mają niezbędną wiedzę, ale i lata praktyki z klientami. Dlatego zdają sobie sprawę, co należy zrobić, aby zwiększyć potencjał sprzedażowy. Pośrednik pomoże odpowiednio wycenić nieruchomość, uwypukli wszystkie walory obiektu i przekuje je w niepodważalne atuty. To wszystko składa się na szybką i skuteczną sprzedaż.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Z częścią pośredników można się porozumieć w zakresie prowizji. - My jako Horyzont Inwestycji często pobieramy tylko niewielką prowizję od sprzedającego. Jeśli obie strony umawiają się na takie rozwiązanie, to ciężar prowizji przenosimy na kupującego i wtedy to kupujący płaci większą prowizję dla biura, a sprzedający nie ponosi wielkich kosztów transakcyjnych – tłumaczy Marcin Kuryło.

Można także samodzielnie zająć się sprzedażą nieruchomości. W tej opcji należy przygotować szczegółową ofertę z wszystkimi niezbędnymi informacjami – opis mieszkania, ale także okolicy i infrastruktury. Ważne są zdjęcia dobrej jakości.

- Zastosowanie wszystkich tych kroków w procesie sprzedaży nieruchomości inwestycyjnej jest gwarancją szybkiego zysku. Należy więc nie tylko zadbać o nabycie odpowiedniej nieruchomości, ale także przygotować ją w taki sposób, by podkreślić jej wszystkie atuty   – reasumuje Marcin Kuryło.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

REKLAMA

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

Rośnie drzewo z tysiącletniego nasiona znalezionego przez archeologów. To wymarły gatunek. Ma związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

Międzynarodowy zespół naukowców wyhodował drzewo z tysiącletniego nasiona, znalezionego podczas wykopalisk archeologicznych. Badacze uważają, że to wymarły gatunek rośliny, o której leczniczych właściwościach wspominano w Biblii. Roślina ta zawiera m.in. związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

REKLAMA

Czy można było zapobiec powodzi? Jedną z głównych przyczyn rosnących szkód jest zabudowa terenów zagrożonych powodzią

To już trzecia tak duża i tragiczna w skutkach powódź w ciągu niespełna 30 lat. Po poprzednich dwóch podejmowano działania, które miały zapobiec kolejnej. Eksperci portalu GetHome.pl sprawdzili, jak wyglądało to w praktyce na podstawie… statystyk budowlanych.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży mieszkania czy domu u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży nieruchomości, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – była ona w pełni bezpieczna dla sprzedającego? 

REKLAMA