REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Gymnocalycium hibotan (Gymnocalycium hibotan)

Redakcja Dom
Kaktusy (sukulenty). Fot. Fotolia
Kaktusy (sukulenty). Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Gymnocalycium hibotan to gatunek kaktusów, na szczycie których znajdują się przeróżne formy w różnych kolorach. Gymnocalycium hibotan świetnie nadaje się na balkon, taras a także do ogrodu.

Gymnocalycium hibotan (Gymnocalycium hibotan) to dość charakterystyczny kaktus, który na szczycie rośliny na kolorowy wyrostek. Może mieć on różne kolory np. żółty, fioletowy, czerwony, pomarańczowy. Roślina ta nie zawiera chlorofilu, oznacza to, że „ta” kolorowa część „żyję” dzięki temu, że jest zasilana przez dolną zieloną część rośliny. Kaktusy te, choć rzadko, czasem zakwitają. Najlepiej czuja się w nasłonecznionych stanowiskach, jednak należy chronić je przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych – można to robić np. osłaniając rośliny firanką – także te znajdujące się w ogrodzie. Innym rozwiązaniem jest ustawienie kaktusów na stanowisku – od południa.

REKLAMA

Zobacz także: 10 powodów, dla których warto hodować kaktusy

Najlepsze podłoże pod kaktusy?

Do uprawy kaktusów najlepiej jest wykorzystywać ziemie przeznaczoną właśnie do tego typu roślin (z dodatkiem pisaku). Można ją kupić w większości sklepów ogrodniczych.

Jak często podlewać kaktusy?

Im rzadziej będziemy podlewać kaktusy – tym lepiej. Najlepszym punktem odniesienie jest podłoże rośliny, kiedy będzie całkowicie suche  – wtedy zdecydujmy się podlać roślinę. Najlepiej zrobić to letnią, miękką wodą np. deszczówką. Jeśli podczas podlewania kaktusów, woda zacznie zbierać się w podstawce – wylejmy jej nadmiar. Choć niektóre rośliny  wymagają zraszanie, nie powinniśmy tego robić w przypadku kaktusów. Tym bardziej tych znajdujących się w ogrodzie – działające na zroszoną roślinę promienie słoneczne, mogą powodować jej poparzenie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Podlewanie kaktusów – krok po kroku

Jak często nawozić kaktusy?

Kaktusy należy nawozić specjalny nawozem przeznaczonym do tego rodzaju roślin. Częstotliwość nawożenia powinna być taka, jak podaje producent na opakowania nawozu.

Czy kaktusy należy przesadzać?

Tak. Nie musimy przesadzać kaktusów raz na jakiś czas, dobrze jest jednak to zrobić w sytuacji, kiedy roślina przestanie się mieścić w aktualnej doniczce.

Zobacz także: Najpopularniejsze choroby kaktusów

Gymnocalycium hibotan najlepiej czuje się na lekko nasłonecznionych stanowiskach. Można je sadzić w ogrodzie na rabatach oraz skalnikach. Kaktusy te można też sadzić w towarzystwie innych większych roślin, które trochę ochronią je przed działaniem promieni słonecznych.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Mieszkalnictwo wspomagane wymaga regulacji prawnych obecnie jest finansowane w ramach programów, a każdy program można zamknąć

Rada do spraw Społecznych przy Prezydencie RP dyskutowała 17 czerwca 2024 r. z konwentem dyrektorów Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej o Centrach Usług Społecznych i mieszkalnictwie wspomaganym dla osób z niepełnosprawnościami.

Zmiana dyrektywy w sprawie odpadów, założenia przeciwdziałania zjawisku greenwashingu i monitorowania gleb

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało, że w posiedzeniu Rady do spraw Środowiska (ENVI), które odbyło się 17 czerwca 2024 r. w Luksemburgu debatowano nad rewizją dyrektywy w sprawie odpadów, przeciwdziałaniem zjawisku greenwashingu i monitorowaniem gleb. W posiedzeniu uczestniczyli Minister Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska i Wiceminister Mikołaj Dorożała.

Nowa definicja „budowli” i „budynku” dla celów podatkowych i regulacja opodatkowania garaży wielostanowiskowych

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku leśnym oraz ustawy o opłacie skarbowej, który wprowadza zmianę definicji „budowli” i „budynku” dla celów podatkowych oraz ujednolica opodatkowanie garaży wielostanowiskowych.

Podwyżki cen prądu i gazu od lipca 2024 r. Czy zostaną w całości przerzucone na najemców? Różnice między najmem okazjonalnym, instytucjonalnym i zwykłym

Spodziewane od połowy 2024 roku podwyżki cen prądu i gazu ziemnego to temat, o którym ostatnio coraz głośniej. Skutków finansowych tych podwyżek obawiają się nie tylko właściciele lokali oraz domów. Obawy -zresztą całkiem słuszne - mają również najemcy zamieszkujący np. lokale wynajmowane od gmin, TBS-ów i osób prywatnych. Warto wyjaśnić, czy podwyżki cen prądu i gazu mogą zostać „przerzucone” bez żadnych ograniczeń na lokatora. Odpowiedź na to pytanie może być przykra dla wielu najemców. 

REKLAMA

W Polsce efektywność energetyczna w 2022 r. wzrosła o 0,9% w porównaniu z 2021 r.

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w 2022 r. efektywność energetyczna w Polsce wzrosła o 0,9% w porównaniu z 2021 r. W latach 2012–2022 roczne skumulowane tempo wzrostu efektywności energetycznej wyniosło 0,9%. Energochłonność pierwotna PKB obniżała się w tym okresie średnio o 2,6% rocznie, a energochłonność finalna PKB o 2,4%. Najszybsze tempo poprawy efektywności energetycznej odnotowano w przemyśle o 1,9%.

W maju 2024 r. ceny materiałów budowlanych spadły o 2% rok do roku, ale wzrosły o 0,6% miesiąc do miesiąca

Grupa PSB Handel S.A. poinformowała, że w maju 2024 r. w porównaniu do maja 2023 r. średnia dynamika cen materiałów budowlanych wyniosła minus 2%. W kanale hurtowym spadek cen stanowił 1,1%, a w detalicznym minus 2,6%. Porównując maj 2024 r. do kwietnia 2024 r., ceny wzrosły średnio o 0,6%. Analizując dane za okres styczeń-maj 2024 r. do roku 2023, ich dynamika utrzymuje się na poziomie minus 2,9%.

Ministrowie środowiska państw UE zatwierdzili w Brukseli porozumienie w sprawie unijnego prawa o odbudowie zasobów przyrody

Ministrowie państw członkowskich UE odpowiedzialni za środowisko zatwierdzili 17 czerwca 2024 r. w Brukseli porozumienie w sprawie unijnych przepisów o odbudowie zasobów przyrodniczych. Zgodnie z tymi przepisami do 2030 r. Unia musi odtworzyć co najmniej 30% swoich siedlisk przyrodniczych, a do 2050 r. 90% swoich ekosystemów. Krytycy tych przepisów twierdzą, że będą one niekorzystne dla rolników.

Z budynków pochodzi 40% globalnej emisji gazów cieplarnianych generowanej przez ludzi

Według raportu Siemens Polska, 40% globalnej emisji gazów cieplarnianych generowanej w wyniku działalności ludzi pochodzi z budynków. Budynki komercyjne i użyteczności publicznej są bardziej energochłonne niż nieruchomości mieszkalne.

REKLAMA

Nowy zakres zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie szczegółowego zakresu zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej, które zastąpi obecnie obowiązujące rozporządzenie Ministra Energii w sprawie szczegółowego zakresu zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej.

W czerwcu 2024 r. nastroje w branży budowlanej uległy poprawie

Polski Instytut Ekonomiczny opublikował wyniki Miesięcznego Indeksu Koniunktury PIE, które wskazują, że nastroje branży budowlanej w czerwcu 2024 r. uległy znacznej poprawie.

REKLAMA