REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kwiaty, które znasz. Ale czy wiesz jak się nazywają?

Glorioza (Gloriosa) to kwiat pochodzący z Afryki, który swoim wyglądem przypomina storczyka.
Glorioza (Gloriosa) to kwiat pochodzący z Afryki, który swoim wyglądem przypomina storczyka.
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Co to za roślina? Jak się nazywa? Przedstawiamy galerię 20 roślin popularnych z wyglądu, a niekoniecznie z nazwy. Zobacz galerię.
1 Zantedeschia, Cantedeskia (Kalla, Kalia, Kalijka) – biały piękny kwiat z żółtym środkiem. Zantedeschię bardzo często wykorzystuje się do wykonywania bukietów ślubnych.
Fotolia
Fotolia
2 Pelargonia (Pelargonium) – najpopularniejsza roślina balkonowa. Jej nazwa pochodzi od greckiego słowa "pelargós", które oznacza bociana. A wszystko przez podobieństwo torebek nasiennych do bocianiego dzioba.
Fotolia
Fotolia
3 Warszawianki, Kosmos (Cosmos bipinnantus) – trochę zapomniane, ale bardzo urocze.
Fotolia
4 Achimenes – przepiękna, ale mało znana roślina kwitnąca od lipca do września.
Fotolia
Fotolia
5 Hiacynt (Hyacinthus) – niewielki kwiat o pięknym zapachu. Hiacynt jest zarówno rośliną pokojową, jak i ogrodową.
sxc.hu
sxc.hu
6 Chryzantema (Dendranthema) najbardziej popularna staje się w okresie jesienno-zimowym, kiedy szukamy kwiatów na cmentarz.
Fotolia
Fotolia
7 Cyklamen nazywany także Fiołkiem Alpejskim jest bardzo popularnym kwiatem imieninowo-urodzinowym. Cyklamen to roślina przeznaczona do wnętrz, do uprawy ogrodowej nadaje się tylko jeden gatunek – Cyklamen purpurowy, który jest mrozoodporny.
Fotolia
Fotolia
8 Kaladium (Caladium) to roślina, która świetnie nadaje się do zimowego ogrodu.
Fotolia
Fotolia
9 Petunia to roślina, która jest bardzo powszechnie uprawiana w celach ozdobnych. Nazwa "Petunia" pochodzi od słowa "Petum" - oznaczającego tytoń, z którym jest spokrewniona.
Fotolia
Fotolia
10 Lantana pospolita (Lantana camara) to krzew z Ameryki Środkowej, który może dorosnąć do 3 m wysokości. Lantanę pospolitą można uprawiać w skrzynce na balkonie, pojemniku na tarasie oraz w domu. Lantana pospolita jest rośliną trującą zarówno dla zwierząt i ludzi.
Fotolia
11 Mieczyk (Gladiola) – Gladiolus. Mieczyki uprawia się głównie na kwiaty cięte, niemniej jednak można je także hodować w ogrodzie. Najlepiej rosną na stanowisku słonecznym, osłoniętym od wiatru.
Fotolia
12 Pierwiosnek pospolity (Primula vulgaris) – można gu uprawiać w domu i w ogrodzie. Najlepiej wygląda w większych skupiskach.
Fotolia
Fotolia
13 Zroślicha (Syngonium) – zielona roślina doniczkowa, która może wypuszczać kwiaty, niestety w domowej uprawie robi to dość rzadko.
Fotolia
Fotolia
14 Astry (Aster) – najpopularniejsze kwiaty jesienne. Istnieje ich ponad 250 gatunków. Astry są łatwe w uprawie, najlepiej rosną na stanowisku słonecznym lub w półcieniu, na przepuszczalnej i żyznej ziemi.
Fotolia
Fotolia
15 Katleja, Cattleya (storczyk ) to odmiana storczyka pochodząca z Ameryki Południowej. Katleja bardzo często jest wykorzystywana w celach dekoracyjnych, a także jako ozdoba ślubnych bukietów.
Fotolia
Fotolia
16 Zamiokulkas Zamiolistny (Zamioculcas zamiifolia) – roślina ta jest bardzo popularna głównie ze względu na swoje niewielkie wymagania. Zamiokulkas nie wymaga obfitego podlewania i może stać w zacienionym miejscu, np. w łazience.
Fotolia
Fotolia
17 Azalia – (Rhododendron) można ją sadzić w ogrodzie jako rozłożysty krzew o pięknych kwiatach.
Fotolia
18 Fuksja, Ułanka (Fuchsia) to roślina pochodząca z Ameryki Środkowej i Południowej obejmująca ponad 100 gatunków.
Fotolia
Fotolia
19 Difenbachia (Dieffenbachia) – trująca roślina doniczkowa. Spożycie soku z Difenbachii może podrażnić układ mowy i uniemożliwić mówienie. Lepiej nie mieć jej w domu, jeśli mamy dzieci lub zwierzęta.
Fotolia
Fotolia
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA