REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kwiaty, które znasz. Ale czy wiesz jak się nazywają?

Glorioza (Gloriosa) to kwiat pochodzący z Afryki, który swoim wyglądem przypomina storczyka.
Glorioza (Gloriosa) to kwiat pochodzący z Afryki, który swoim wyglądem przypomina storczyka.
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Co to za roślina? Jak się nazywa? Przedstawiamy galerię 20 roślin popularnych z wyglądu, a niekoniecznie z nazwy. Zobacz galerię.
1 Zantedeschia, Cantedeskia (Kalla, Kalia, Kalijka) – biały piękny kwiat z żółtym środkiem. Zantedeschię bardzo często wykorzystuje się do wykonywania bukietów ślubnych.
Fotolia
Fotolia
2 Pelargonia (Pelargonium) – najpopularniejsza roślina balkonowa. Jej nazwa pochodzi od greckiego słowa "pelargós", które oznacza bociana. A wszystko przez podobieństwo torebek nasiennych do bocianiego dzioba.
Fotolia
Fotolia
3 Warszawianki, Kosmos (Cosmos bipinnantus) – trochę zapomniane, ale bardzo urocze.
Fotolia
4 Achimenes – przepiękna, ale mało znana roślina kwitnąca od lipca do września.
Fotolia
Fotolia
5 Hiacynt (Hyacinthus) – niewielki kwiat o pięknym zapachu. Hiacynt jest zarówno rośliną pokojową, jak i ogrodową.
sxc.hu
sxc.hu
6 Chryzantema (Dendranthema) najbardziej popularna staje się w okresie jesienno-zimowym, kiedy szukamy kwiatów na cmentarz.
Fotolia
Fotolia
7 Cyklamen nazywany także Fiołkiem Alpejskim jest bardzo popularnym kwiatem imieninowo-urodzinowym. Cyklamen to roślina przeznaczona do wnętrz, do uprawy ogrodowej nadaje się tylko jeden gatunek – Cyklamen purpurowy, który jest mrozoodporny.
Fotolia
Fotolia
8 Kaladium (Caladium) to roślina, która świetnie nadaje się do zimowego ogrodu.
Fotolia
Fotolia
9 Petunia to roślina, która jest bardzo powszechnie uprawiana w celach ozdobnych. Nazwa "Petunia" pochodzi od słowa "Petum" - oznaczającego tytoń, z którym jest spokrewniona.
Fotolia
Fotolia
10 Lantana pospolita (Lantana camara) to krzew z Ameryki Środkowej, który może dorosnąć do 3 m wysokości. Lantanę pospolitą można uprawiać w skrzynce na balkonie, pojemniku na tarasie oraz w domu. Lantana pospolita jest rośliną trującą zarówno dla zwierząt i ludzi.
Fotolia
11 Mieczyk (Gladiola) – Gladiolus. Mieczyki uprawia się głównie na kwiaty cięte, niemniej jednak można je także hodować w ogrodzie. Najlepiej rosną na stanowisku słonecznym, osłoniętym od wiatru.
Fotolia
12 Pierwiosnek pospolity (Primula vulgaris) – można gu uprawiać w domu i w ogrodzie. Najlepiej wygląda w większych skupiskach.
Fotolia
Fotolia
13 Zroślicha (Syngonium) – zielona roślina doniczkowa, która może wypuszczać kwiaty, niestety w domowej uprawie robi to dość rzadko.
Fotolia
Fotolia
14 Astry (Aster) – najpopularniejsze kwiaty jesienne. Istnieje ich ponad 250 gatunków. Astry są łatwe w uprawie, najlepiej rosną na stanowisku słonecznym lub w półcieniu, na przepuszczalnej i żyznej ziemi.
Fotolia
Fotolia
15 Katleja, Cattleya (storczyk ) to odmiana storczyka pochodząca z Ameryki Południowej. Katleja bardzo często jest wykorzystywana w celach dekoracyjnych, a także jako ozdoba ślubnych bukietów.
Fotolia
Fotolia
16 Zamiokulkas Zamiolistny (Zamioculcas zamiifolia) – roślina ta jest bardzo popularna głównie ze względu na swoje niewielkie wymagania. Zamiokulkas nie wymaga obfitego podlewania i może stać w zacienionym miejscu, np. w łazience.
Fotolia
Fotolia
17 Azalia – (Rhododendron) można ją sadzić w ogrodzie jako rozłożysty krzew o pięknych kwiatach.
Fotolia
18 Fuksja, Ułanka (Fuchsia) to roślina pochodząca z Ameryki Środkowej i Południowej obejmująca ponad 100 gatunków.
Fotolia
Fotolia
19 Difenbachia (Dieffenbachia) – trująca roślina doniczkowa. Spożycie soku z Difenbachii może podrażnić układ mowy i uniemożliwić mówienie. Lepiej nie mieć jej w domu, jeśli mamy dzieci lub zwierzęta.
Fotolia
Fotolia
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA