REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kwiaty, które znasz. Ale czy wiesz jak się nazywają?

Glorioza (Gloriosa) to kwiat pochodzący z Afryki, który swoim wyglądem przypomina storczyka.
Glorioza (Gloriosa) to kwiat pochodzący z Afryki, który swoim wyglądem przypomina storczyka.
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Co to za roślina? Jak się nazywa? Przedstawiamy galerię 20 roślin popularnych z wyglądu, a niekoniecznie z nazwy. Zobacz galerię.
1 Zantedeschia, Cantedeskia (Kalla, Kalia, Kalijka) – biały piękny kwiat z żółtym środkiem. Zantedeschię bardzo często wykorzystuje się do wykonywania bukietów ślubnych.
Fotolia
Fotolia
2 Pelargonia (Pelargonium) – najpopularniejsza roślina balkonowa. Jej nazwa pochodzi od greckiego słowa "pelargós", które oznacza bociana. A wszystko przez podobieństwo torebek nasiennych do bocianiego dzioba.
Fotolia
Fotolia
3 Warszawianki, Kosmos (Cosmos bipinnantus) – trochę zapomniane, ale bardzo urocze.
Fotolia
4 Achimenes – przepiękna, ale mało znana roślina kwitnąca od lipca do września.
Fotolia
Fotolia
5 Hiacynt (Hyacinthus) – niewielki kwiat o pięknym zapachu. Hiacynt jest zarówno rośliną pokojową, jak i ogrodową.
sxc.hu
sxc.hu
6 Chryzantema (Dendranthema) najbardziej popularna staje się w okresie jesienno-zimowym, kiedy szukamy kwiatów na cmentarz.
Fotolia
Fotolia
7 Cyklamen nazywany także Fiołkiem Alpejskim jest bardzo popularnym kwiatem imieninowo-urodzinowym. Cyklamen to roślina przeznaczona do wnętrz, do uprawy ogrodowej nadaje się tylko jeden gatunek – Cyklamen purpurowy, który jest mrozoodporny.
Fotolia
Fotolia
8 Kaladium (Caladium) to roślina, która świetnie nadaje się do zimowego ogrodu.
Fotolia
Fotolia
9 Petunia to roślina, która jest bardzo powszechnie uprawiana w celach ozdobnych. Nazwa "Petunia" pochodzi od słowa "Petum" - oznaczającego tytoń, z którym jest spokrewniona.
Fotolia
Fotolia
10 Lantana pospolita (Lantana camara) to krzew z Ameryki Środkowej, który może dorosnąć do 3 m wysokości. Lantanę pospolitą można uprawiać w skrzynce na balkonie, pojemniku na tarasie oraz w domu. Lantana pospolita jest rośliną trującą zarówno dla zwierząt i ludzi.
Fotolia
11 Mieczyk (Gladiola) – Gladiolus. Mieczyki uprawia się głównie na kwiaty cięte, niemniej jednak można je także hodować w ogrodzie. Najlepiej rosną na stanowisku słonecznym, osłoniętym od wiatru.
Fotolia
12 Pierwiosnek pospolity (Primula vulgaris) – można gu uprawiać w domu i w ogrodzie. Najlepiej wygląda w większych skupiskach.
Fotolia
Fotolia
13 Zroślicha (Syngonium) – zielona roślina doniczkowa, która może wypuszczać kwiaty, niestety w domowej uprawie robi to dość rzadko.
Fotolia
Fotolia
14 Astry (Aster) – najpopularniejsze kwiaty jesienne. Istnieje ich ponad 250 gatunków. Astry są łatwe w uprawie, najlepiej rosną na stanowisku słonecznym lub w półcieniu, na przepuszczalnej i żyznej ziemi.
Fotolia
Fotolia
15 Katleja, Cattleya (storczyk ) to odmiana storczyka pochodząca z Ameryki Południowej. Katleja bardzo często jest wykorzystywana w celach dekoracyjnych, a także jako ozdoba ślubnych bukietów.
Fotolia
Fotolia
16 Zamiokulkas Zamiolistny (Zamioculcas zamiifolia) – roślina ta jest bardzo popularna głównie ze względu na swoje niewielkie wymagania. Zamiokulkas nie wymaga obfitego podlewania i może stać w zacienionym miejscu, np. w łazience.
Fotolia
Fotolia
17 Azalia – (Rhododendron) można ją sadzić w ogrodzie jako rozłożysty krzew o pięknych kwiatach.
Fotolia
18 Fuksja, Ułanka (Fuchsia) to roślina pochodząca z Ameryki Środkowej i Południowej obejmująca ponad 100 gatunków.
Fotolia
Fotolia
19 Difenbachia (Dieffenbachia) – trująca roślina doniczkowa. Spożycie soku z Difenbachii może podrażnić układ mowy i uniemożliwić mówienie. Lepiej nie mieć jej w domu, jeśli mamy dzieci lub zwierzęta.
Fotolia
Fotolia
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ukończony budynek traci pozwolenie - co dalej?

Utrata pozwolenia budowlanego na ukończony już budynek to dość rzadka i jednocześnie ciekawa sytuacja. Warto się jej przyjrzeć. 

Wynajem mieszkań w Polsce. Polacy chcą czy muszą?

Dlaczego Polacy wynajmują mieszkania? Czy tak jest im wygodniej czy nie mają innego wyjścia? Czy wkrótce Polska upodobni się do krajów zachodnioeuropejskich, w których znacznie wyższy jest odsetek najemców? Portal GetHome.pl przeprowadził ankietę. 

W jakich miastach masz największą szansę na kupno własnego mieszkania?

Jak wygląda dostępność mieszkaniowa w wojewódzkich miastach w Polsce? Gdzie najłatwiej o własne M? RynekPierwotny.pl przeanalizował sytuację w wybranych miastach. Jakie wyniki? Gdzie jest największa szansa na kupno własnego mieszkania? 

Najem okazjonalny – czy i kto powinien się go obawiać?

Przełom sierpnia i września to okres, w którym najwięcej osób najmuje mieszkania. Eksperci portalu GetHome.pl postanowili zbadać, jak chętnie ich właściciele korzystają z formuły najmu okazjonalnego, który w założeniu ma zapewnić im bezpieczeństwo. I co to oznacza dla najemców? 

REKLAMA

Polska wyróżnia się w Europie wzrostem liczby transakcji mieszkaniowych

Jak plasuje się Polska w Europie pod względem liczby transakcji mieszkaniowych? Eksperci portalu RynekPierwotny.pl analizują sytuację. 

Więcej mieszkań, na dodatek tańszych, deweloperzy oceniają skutki rządowego projektu uwolnienia gruntów rolnych w miastach

Według szacunków ekspertów w Polsce może brakować nawet 2 mln mieszkań! Rząd rozważa zmianę przepisów dotyczących gruntów rolnych w miastach jako rozwiązanie tego problemu. Duża oferta działek pod zabudowę mieszkaniową, których teraz jest deficyt, to fundament pod szybszą budowę nie drożejących tak szybko nowych mieszkań.

Zastój w sprzedaży na rynku wtórnym, czy po wakacjach ceny spadną i o ile tańsze mogą być mieszkania

Mniej ofert, mniej przyznanych kredytów i mniej sfinalizowanych transakcji – ostatnie tygodnie przynoszą zastój na rynku nieruchomości, zwłaszcza na rynku wtórnym. To zwykle prowadzi do korekty cenowej. Jakie są szanse, że mieszkania wkrótce potanieją?

W końcu można kupić taniej nowe mieszkanie niż na początku roku? Na pewno w Krakowie, a jak jest w innych dużych miastach

Lipiec był w Warszawie czwartym w tym roku miesiącem, w którym nie zmieniła się średnia cena metra kwadratowego mieszkań w ofercie firm deweloperskich. O cenowej stabilizacji można też mówić w Poznaniu i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

REKLAMA

Wybór najemcy mieszkania na castingu. Czy to zgodne z prawem? Na czym polegać może dyskryminacja przy wynajmie?

Dziś, w II połowie 2024 roku rynek najmu nieco ochłonął. Jednak nadal można się spotkać z "castingami" na najemcę w przypadku szczególnie atrakcyjnych mieszkań, czy lokalizacji. W ten sposób wynajmujący mieszkania starają się znaleźć najemcę najmniej potencjalnie "kłopotliwego" (cokolwiek miałoby to znaczyć) w przyszłości. W Polsce casting na najemcę jest - co do zasady - zgodny z prawem ale pod warunkiem, że dyskryminuje się w ten sposób określonych grup lokatorów (np. ze względu na płeć, rasę, czy pochodzenie).

Dopłaty do wymiany okien. Ile można dostać?

Dopłaty do wymiany okien. Ile można dostać? Jak skorzystać z dopłaty do wymiany okien? Kto może skorzystać z tego dofinansowania? Kiedy złożyć wniosek? Chodzi o dofinansowanie w ramach programu "Czyste Powietrze".

REKLAMA