REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Bezpieczna inwestycja. Poradnik – część II

grunttozysk.pl grunttozysk.pl
grunttozysk.pl grunttozysk.pl

REKLAMA

W poprzedniej części artykułu na przykładzie strat, jakie ponieśli ludzie decydujący się na inwestycję w lokaty powiązane z UFK, zaprezentowane zostało, na co zwracać szczególną uwagę, gdy chcemy bezpiecznie zainwestować pieniądze.

REKLAMA

Skomplikowane umowy

Ludzie w większości sugerowali się nazwą oferowanego im przedmiotu, nie widząc przy tym większej potrzeby, by sięgnąć do szczegółowego opisu danego produktu. Uważali, że sama efektowana prezentacja usługi przez agenta wystarczy, by zgłębić tajniki danej inwestycji. Już sama nazwa „polisolokata” dawała im poczucie bezpiecznego i stabilnego sposobu na ulokowanie swojego kapitału. Po otrzymaniu zapewnienia, że inwestycja jest „pewna jak w banku”, dowiadywali się, że ich pieniądze są dodatkowo chronione poprzez ubezpieczenie. W praktyce okazuje się jednak, że owa usługa nie jest ani polisą, ani lokatą. Jest za to umową ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym.

Zobacz: Bezpieczna inwestycja. Poradnik – część I

Bartosz Antos, Dyrektor ds. Nieruchomości Saveinvest przypomina, że taki rodzaj umowy wiąże się z ogromnym ryzykiem inwestycyjnym. Poniesione straty mogą bowiem sięgać nawet do wysokości 80 proc. od zainwestowanej kwoty. Umowy zazwyczaj sporządzone są w tak zawiły i skompilowany sposób, by skutecznie uniemożliwić przeciętnemu klientowi ich pełne i dokładne zrozumienie. Analiza takiego dokumentu wymaga nie tylko znajomości fachowej nomenklatury prawniczej, ale także szerokiej wiedzy z zakresu ekonomii i gospodarki – niezbędne są widomości o instrumentach finansowych i rynkach kapitałowych. Najbardziej rażące w tej umowie jest zmuszanie konsumenta do oszczędzania nie zważając na istnienie ryzyka poniesienia ogromnych strat inwestycyjnych. Nie są również brane pod uwagę żadne wydarzenia losowe, które uniemożliwiałyby dokonywanie wpłat – jak np. utrata pracy.

Polecany produkt: Rozwód - opieka nad dziećmi, podział majątku

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecany produkt: Emerytury na nowych i starych zasadach

Polecany produkt:  Testamenty, spadki, darowizny - PDF

Wnioski wyciągnięte z opisanej powyżej sytuacji powinniśmy zapamiętać na długo oraz cały czas stosować, nie tylko gdy decydujemy się na polisę z funduszem kapitałowym -  należy dokładnie poznać i zrozumieć produkt lub usługę, w które chcemy zainwestować nasze pieniądze. W przypadku wątpliwości, lub jeśli coś przedstawiane jest w skomplikowany sposób, należy zadawać pytania i oczekiwać wyczerpujących odpowiedzi – jako klienci posiadamy do tego pełne prawo. Warto także korzystać z porad specjalistów, dokonywać konsultacji. Trzeba jednak pamiętać o wyborze godnych zaufania ludzi, za których kompetencjami przemawiają namacalne dowody. Nie można unikać kontaktu z doradcami, należy szukać ich pomocy oraz korzystać z ich wiedzy i doświadczenia. Nade wszytko należy kierować się maksymami, że inwestowanie nie jest jedynie domeną wybranych, a bezpieczeństwo lokowanego kapitału to sprawa kluczowa. Niezbędnym narzędziem do przeprowadzenia intratnej inwestycji jest dialog oparty na zaufaniu. Zawsze należy szukać bezpiecznych, zyskownych, a przede wszystkim jasnych i przejrzystych rozwiązań inwestycyjnych.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

REKLAMA

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

Rośnie drzewo z tysiącletniego nasiona znalezionego przez archeologów. To wymarły gatunek. Ma związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

Międzynarodowy zespół naukowców wyhodował drzewo z tysiącletniego nasiona, znalezionego podczas wykopalisk archeologicznych. Badacze uważają, że to wymarły gatunek rośliny, o której leczniczych właściwościach wspominano w Biblii. Roślina ta zawiera m.in. związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

REKLAMA

Czy można było zapobiec powodzi? Jedną z głównych przyczyn rosnących szkód jest zabudowa terenów zagrożonych powodzią

To już trzecia tak duża i tragiczna w skutkach powódź w ciągu niespełna 30 lat. Po poprzednich dwóch podejmowano działania, które miały zapobiec kolejnej. Eksperci portalu GetHome.pl sprawdzili, jak wyglądało to w praktyce na podstawie… statystyk budowlanych.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży mieszkania czy domu u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży nieruchomości, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – była ona w pełni bezpieczna dla sprzedającego? 

REKLAMA