REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak inwestować w akcje?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Justyna Hek
kobieta, mężczyzna, para, małżeństwo, ludzie. Fot. Fotolia
kobieta, mężczyzna, para, małżeństwo, ludzie. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Inwestowanie w akcje staje się coraz popularniejszą formą zdobywania pieniędzy w Polsce. Mimo to warto pamiętać, że inwestowanie wymaga pewnej wiedzy i umiejętności. Przede wszystkim należy wiedzieć czym tak naprawdę są akcje i jaka forma inwestycji jest najbardziej opłacalna. Radzimy jak inwestować w akcje.

REKLAMA

Inwestowanie w akcje to jedna z najbardziej efektywnych form inwestowania, dlatego też coraz więcej ludzi próbuje w nie inwestować. Wiemy, że taka forma inwestycji przynosi intratne zyski, wobec tego dowiadujemy się, jak inwestować w akcje żeby jak najwięcej zarobić. Warto jednak pamiętać, że zarabianie na giełdzie nie jest łatwym zarabianiem pieniędzy. Przede wszystkim przez cały czas należy być na bieżąco z notowaniami, posiadać znajomość rynku. Mimo to nowicjusz w tej branży będzie miał dużo trudniej niż profesjonalny inwestor nie tylko ze względu na doświadczenie, lecz także na lepszy i szybszy dostęp do światowych informacji. A w tym wypadku czas znaczy pieniądz.

Czym są akcje?

Na początek należy wiedzieć w co zamierza się inwestować. Zakup akcji danego przedsiębiorstwa czyni z nas jego współwłaściciela. Warto pamiętać, że przy dużych firmach takich współwłaścicieli może być nawet kilkudziesięciu czy kilkuset. Bycie współwłaścicielem uprawnia nas do prawa do majątku przedsiębiorstwa i do jego zysków, oczywiście wszystko adekwatnie do tego, jaką część współwłasności posiadamy – zazwyczaj jest ona określana w procentach. Obecnie odeszło się od papierowych form zaświadczających współwłasność danego przedsiębiorstwa, ale kiedyś było to powszechną praktyką.

Inwestowanie długoterminowe

Dobrym sposobem dla nowicjuszy jest inwestowanie długoterminowe, czyli posiadanie przez dłuższy okres czasu akcji przedsiębiorstw o stabilnej sytuacji finansowej. Krótkookresowe inwestycje lub rezygnacja z nich są z reguły motywowane aktualną sytuacją polityczną, dzięki której niektóre z przedsiębiorstw upadają a inne uzyskują bardzo duże zyski, nastrojami inwestorów i niejednokrotnie plotkami o tym, co będzie spadać a co rosnąć. Wszystkie te sytuacje mają wpływ na cenę akcji. W okresach długoterminowych inwestycji liczy się głównie to, czy przedsiębiorstwa posiadają regularny wzrost zysków i jakie jest tempo tego wzrostu. Warto przede wszystkim w czasach wszechobecnego Internetu, a co za tym idzie powszechnej informacji, nie ulegać różnorakim modom, także tym na giełdzie.


Ryzyko inwestycji

Inwestowanie w akcje oczywiście wiąże się z pewnym ryzykiem, niestety często wystarczy jedna nieudana inwestycja i wszystkie pieniądze przepadają. Należy pamiętać również o tym, że dobra sytuacja finansowa w przeszłości nie daje nam pewności co do sytuacji w przyszłości. Niestety tak naprawdę nie jesteśmy w stanie, jako nowicjusze, ocenić realnej wartości danych akcji, ponieważ na tą wartość składa się wiele czynników, między innymi zyski i obroty firmy, jej obecna pozycja na rynku, kondycję całego sektora przedsiębiorstw, zadłużenie i inne.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także:  Postanowienia finansowe Polaków na 2014 rok

Zobacz także:  Koszty związane z założeniem działalności gospodarczej w 2014

Zobacz także:  Ile kosztuje jazda po pijanemu? Punkty karne i kary pieniężne

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

REKLAMA

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

REKLAMA

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Mieszkanie w Hiszpanii na kredyt. Co proponują hiszpańskie banki?

Hiszpańskie banki proponują obcokrajowcom, w tym Polakom, kredyty hipoteczne na konkurencyjnych warunkach. Finansowanie jest możliwe do 70 proc. wartości nieruchomości dla nierezydentów, czyli osób, które nie mieszkają na stałe w Hiszpanii. – Obecnie kredyty są też niższej oprocentowane niż w Polsce, co przekłada się na mniejsze miesięczne raty – mówi Robert Reiski, współwłaściciel agencji nieruchomości By-Bright.

REKLAMA