REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Bezpieczne wakacje: ubezpieczenie podróżne na wyjazd za granicę

gips, niepełnosprawność, kule, wakacje, morze, odpoczynek, relaks/ fot. Fotolia
gips, niepełnosprawność, kule, wakacje, morze, odpoczynek, relaks/ fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W wakacje zachowujemy się bardzo beztrosko i zapominamy o własnym bezpieczeństwie. Żeby spędzać wakacje w pełni komfortowo warto kupić ubezpieczenie podróżne na wyjazd za granicę. Takie zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia podróżnego gwarantuje pomoc w nieprzewidzianych sytuacjach. Przeczytaj, co tak naprawdę daje nam ubezpieczenie?

REKLAMA

Decydując się na zakup wymarzonych wakacji, nadal rzadko myślimy o zagrożeniach, które mogą nas spotkać za granicami kraju. Z Ogólnopolskiego Badania Assistance zrealizowanego na zlecenie Europ Assistance Polska w marcu 2013 roku wynika, że niemal co trzeci badany nie decyduje się na zakup dodatkowego ubezpieczenia podróżnego.

Spośród tych respondentów, 44% nie widzi potrzeby zakupu dodatkowego ubezpieczenia podróżnego. Tymczasem udany urlop to nie tylko ciekawe miejsce, dobry hotel i piękna pogoda. Od takiego wyjazdu oczekujemy przede wszystkim wypoczynku, w który wpisane jest poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Może go zabraknąć, jeśli nasz lot będzie opóźniony, zachorujemy lub okaże się, że dokonano włamania do domu podczas naszej nieobecności. Remedium na takie nieprzewidziane zdarzenia może być odpowiednio dobrana polisa ubezpieczeniowa.

Zobacz także: Porównanie ubezpieczeń podróżnych

REKLAMA

Podczas wyjazdu zaskoczyć może nie tylko pogoda. Wystarczy chwila nieuwagi, żeby stać się ofiarami kradzieży bagażu na zatłoczonym lotnisku czy gotówki, którą właśnie wypłaciliśmy z bankomatu. W tych przypadkach mamy jednak większą kontrolę nad naszą własnością niż nad mieniem pozostawionym w domu. Nieprzewidziane zdarzenia nie muszą jednak stać się przeszkodą dla udanego urlopu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Mówiąc o ubezpieczeniu, najczęściej mamy na myśli ochronę przed kradzieżą czy gwarancję wypłaty odszkodowania w przypadku uszczerbku na zdrowiu. Ale dobrze dobrana polisa ochroni nas także przed brawurą innych osób, kiedy na przykład uprawiamy kitesurfing w grupie i ulegniemy wypadkowi, jak również wysokimi kosztami leczenia osób trzecich, gdy to my zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności w przypadku nieumyślnego spowodowania wypadku na stoku narciarskim, w wyniku którego złamiemy komuś nogę lub zniszczymy sprzęt. Ochronę w tej sytuacji daje ubezpieczenie OC – mówi Klaudyna Mortka z portali turystycznych Wakacje.pl i EasyGo.

Zobacz także: Work and Travel – jak sfinansować wyjazd do pracy za granicą?

Zakres ubezpieczenia

REKLAMA

Wśród polskich turystów, którzy korzystają z ubezpieczenia podróżnego, wzrasta świadomość, że zdrowie i wartościowe mienie warto skutecznie chronić również podczas wyjazdu. W Ogólnopolskim Badaniu Assistance, 73% ankietowanych zadeklarowało, że przy wyborze polisy kieruje się właśnie zakresem ubezpieczenia. Dobre ubezpieczenie ochroni nas przed znaczącym obciążeniem finansowym wynikającym z wysokich kosztów leczenia za granica, skutkami kradzieży, koniecznością wydłużenia lub przerwania wyjazdu, a nawet zapewni ochronę assistance. Ta ostatnia zadziała między innymi w sytuacji, gdy sami będziemy wymagać natychmiastowej hospitalizacji i nie będziemy mogli zapewnić opieki dziecku.

– Nasi klienci coraz częściej i chętniej wybierają wyższe warianty ubezpieczenia. Zwracają uwagę nie tylko na to, żeby mieć ubezpieczenie, ale żeby ochrona była odpowiednio wysoka. Dla klientów bardziej wymagających, oprócz wysokich sum i szerokiego zakresu, ważne są także mniej standardowe opcje, takie jak na przykład przedłużenie ochrony ubezpieczeniowej w sytuacjach nagłych o 48 godz. Są to przypadki kiedy z powodu usterki samolotu, powrót do kraju jest opóźniony– mówi Anna Wieconkowska, Travel Insurance Manager w AIG.

Zobacz także: Jaka forma pieniędzy będzie najlepsza dla dziecka na wyjazd?

Co decyduje o zakupie polisy?

Co ciekawe, jak wynika z badania, cena nie jest czynnikiem decydującym o wyborze ochrony ubezpieczeniowej na czas podróży (43% wskazań). Co dziesiąty badany nie decyduje się jednak na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, ponieważ uważa, że posiada odpowiednią ochronę w ramach oferty wakacyjnej lub innych produktów. Warto jednak zwrócić uwagę, że podstawowe obowiązkowe ubezpieczenie dodawane do ofert wycieczek najczęściej gwarantuje zwrot kosztów leczenia jedynie do sumy 15000–20000 EURO oraz ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków w przedziale od 3000 do 7000 PLN, co może okazać się niewystarczające. Dodatkowe opcje, takie jak ubezpieczenie OC, ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych czy ubezpieczenie wypadków wynikających z uprawiania sportów ekstremalnych obejmują warianty z wyższymi sumami ubezpieczenia. Jednakże jak podaje portal Wakacje.pl, sprzedaż polis w wariantach rozszerzonych nadal plasuje się na poziomie 25% w stosunku do polis o wariancie podstawowym, a może to być konsekwencją stereotypu, że rozbudowane polisy ubezpieczeniowe muszą być drogie.

Zobacz także: Używanie karty za granicą – ile może nas kosztować?

Źródło: Materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Świąteczne promocje u deweloperów. Można liczyć na duże rabaty i atrakcyjne bonusy przy zakupie mieszkania

Świąteczne promocje u deweloperów. Jakie bonusy przygotowali deweloperzy dla swoich klientów? Czy kupując mieszkanie na koniec roku można liczyć na duży rabat? Duża podaż mieszkań to szansa na atrakcyjny zakup. 

Nowy trend. Rewitalizacja na rynku nieruchomości premium

Rewitalizacja to jeden z ważniejszych elementów strategii planowania przestrzeni miejskiej. Z szacunków spółki Deloitte wynika, że nawet 90% inwestycji na rynku nieruchomości jeszcze w tej dekadzie będzie koncentrować się na rewitalizacji istniejących obiektów. Trend ten dotyczy również nieruchomości premium. 

Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

REKLAMA

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

REKLAMA

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

REKLAMA