REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Bezpieczne wakacje: ubezpieczenie podróżne na wyjazd za granicę

gips, niepełnosprawność, kule, wakacje, morze, odpoczynek, relaks/ fot. Fotolia
gips, niepełnosprawność, kule, wakacje, morze, odpoczynek, relaks/ fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W wakacje zachowujemy się bardzo beztrosko i zapominamy o własnym bezpieczeństwie. Żeby spędzać wakacje w pełni komfortowo warto kupić ubezpieczenie podróżne na wyjazd za granicę. Takie zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia podróżnego gwarantuje pomoc w nieprzewidzianych sytuacjach. Przeczytaj, co tak naprawdę daje nam ubezpieczenie?

REKLAMA

Decydując się na zakup wymarzonych wakacji, nadal rzadko myślimy o zagrożeniach, które mogą nas spotkać za granicami kraju. Z Ogólnopolskiego Badania Assistance zrealizowanego na zlecenie Europ Assistance Polska w marcu 2013 roku wynika, że niemal co trzeci badany nie decyduje się na zakup dodatkowego ubezpieczenia podróżnego.

Spośród tych respondentów, 44% nie widzi potrzeby zakupu dodatkowego ubezpieczenia podróżnego. Tymczasem udany urlop to nie tylko ciekawe miejsce, dobry hotel i piękna pogoda. Od takiego wyjazdu oczekujemy przede wszystkim wypoczynku, w który wpisane jest poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Może go zabraknąć, jeśli nasz lot będzie opóźniony, zachorujemy lub okaże się, że dokonano włamania do domu podczas naszej nieobecności. Remedium na takie nieprzewidziane zdarzenia może być odpowiednio dobrana polisa ubezpieczeniowa.

Zobacz także: Porównanie ubezpieczeń podróżnych

REKLAMA

Podczas wyjazdu zaskoczyć może nie tylko pogoda. Wystarczy chwila nieuwagi, żeby stać się ofiarami kradzieży bagażu na zatłoczonym lotnisku czy gotówki, którą właśnie wypłaciliśmy z bankomatu. W tych przypadkach mamy jednak większą kontrolę nad naszą własnością niż nad mieniem pozostawionym w domu. Nieprzewidziane zdarzenia nie muszą jednak stać się przeszkodą dla udanego urlopu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Mówiąc o ubezpieczeniu, najczęściej mamy na myśli ochronę przed kradzieżą czy gwarancję wypłaty odszkodowania w przypadku uszczerbku na zdrowiu. Ale dobrze dobrana polisa ochroni nas także przed brawurą innych osób, kiedy na przykład uprawiamy kitesurfing w grupie i ulegniemy wypadkowi, jak również wysokimi kosztami leczenia osób trzecich, gdy to my zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności w przypadku nieumyślnego spowodowania wypadku na stoku narciarskim, w wyniku którego złamiemy komuś nogę lub zniszczymy sprzęt. Ochronę w tej sytuacji daje ubezpieczenie OC – mówi Klaudyna Mortka z portali turystycznych Wakacje.pl i EasyGo.

Zobacz także: Work and Travel – jak sfinansować wyjazd do pracy za granicą?

Zakres ubezpieczenia

REKLAMA

Wśród polskich turystów, którzy korzystają z ubezpieczenia podróżnego, wzrasta świadomość, że zdrowie i wartościowe mienie warto skutecznie chronić również podczas wyjazdu. W Ogólnopolskim Badaniu Assistance, 73% ankietowanych zadeklarowało, że przy wyborze polisy kieruje się właśnie zakresem ubezpieczenia. Dobre ubezpieczenie ochroni nas przed znaczącym obciążeniem finansowym wynikającym z wysokich kosztów leczenia za granica, skutkami kradzieży, koniecznością wydłużenia lub przerwania wyjazdu, a nawet zapewni ochronę assistance. Ta ostatnia zadziała między innymi w sytuacji, gdy sami będziemy wymagać natychmiastowej hospitalizacji i nie będziemy mogli zapewnić opieki dziecku.

– Nasi klienci coraz częściej i chętniej wybierają wyższe warianty ubezpieczenia. Zwracają uwagę nie tylko na to, żeby mieć ubezpieczenie, ale żeby ochrona była odpowiednio wysoka. Dla klientów bardziej wymagających, oprócz wysokich sum i szerokiego zakresu, ważne są także mniej standardowe opcje, takie jak na przykład przedłużenie ochrony ubezpieczeniowej w sytuacjach nagłych o 48 godz. Są to przypadki kiedy z powodu usterki samolotu, powrót do kraju jest opóźniony– mówi Anna Wieconkowska, Travel Insurance Manager w AIG.

Zobacz także: Jaka forma pieniędzy będzie najlepsza dla dziecka na wyjazd?

Co decyduje o zakupie polisy?

Co ciekawe, jak wynika z badania, cena nie jest czynnikiem decydującym o wyborze ochrony ubezpieczeniowej na czas podróży (43% wskazań). Co dziesiąty badany nie decyduje się jednak na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, ponieważ uważa, że posiada odpowiednią ochronę w ramach oferty wakacyjnej lub innych produktów. Warto jednak zwrócić uwagę, że podstawowe obowiązkowe ubezpieczenie dodawane do ofert wycieczek najczęściej gwarantuje zwrot kosztów leczenia jedynie do sumy 15000–20000 EURO oraz ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków w przedziale od 3000 do 7000 PLN, co może okazać się niewystarczające. Dodatkowe opcje, takie jak ubezpieczenie OC, ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych czy ubezpieczenie wypadków wynikających z uprawiania sportów ekstremalnych obejmują warianty z wyższymi sumami ubezpieczenia. Jednakże jak podaje portal Wakacje.pl, sprzedaż polis w wariantach rozszerzonych nadal plasuje się na poziomie 25% w stosunku do polis o wariancie podstawowym, a może to być konsekwencją stereotypu, że rozbudowane polisy ubezpieczeniowe muszą być drogie.

Zobacz także: Używanie karty za granicą – ile może nas kosztować?

Źródło: Materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy zakres zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie szczegółowego zakresu zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej, które zastąpi obecnie obowiązujące rozporządzenie Ministra Energii w sprawie szczegółowego zakresu zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej.

W czerwcu 2024 r. nastroje w branży budowlanej uległy poprawie

Polski Instytut Ekonomiczny opublikował wyniki Miesięcznego Indeksu Koniunktury PIE, które wskazują, że nastroje branży budowlanej w czerwcu 2024 r. uległy znacznej poprawie.

Ministerstwo Finansów wydało oświadczenie, że nie pracuje nad podwyższeniem ryczałtu od najmu mieszkań

Ministerstwo Finansów wydało na swojej stronie oświadczenie, że nie prowadzi prac nad podwyżką podatku ryczałtowego dla osób rozliczających najem mieszkań.

Polski rynek nieruchomości doszedł do szczytowego punktu cyklu i wpadł w zawirowania

Naczelnik Wydziału Analiz Rynku Nieruchomości w Departamencie Stabilności Finansowej NBP Jacek Łaszek ocenia, że w Polsce mamy w tej chwili górkę, czyli dojechaliśmy na szczytowy punkt cyklu. Jedną z ofiar tego cyklu jest system finansowy – system finansowania nieruchomości.

REKLAMA

Zmieniły się cele inwestujących w mieszkania

Czy Polacy wciąż inwestują w mieszkania? Jaki procent nabywców mieszkań od deweloperów to inwestorzy, a jaki prywatni kupujący? Jakie mają motywacje i preferencje? 

Kto czeka na program Na start? Czy wzrosło zainteresowanie ofertą deweloperów?

Czy deweloperzy zauważyli wzrost zainteresowania mieszkaniami w związku z rządowym programem na Start? Kto najczęściej kupuje mieszkania? Czy wzrosła liczba rezerwacji mieszkań?

Pompy ciepła z nieprawidłowościami. Wykazały to kontrole KAS, UOKiK i Inspekcji Handlowej

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), Inspekcja Handlowa (IH) oraz Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przeprowadziły od 20 lutego do 26 marca 2024 r. wspólną kontrolę pomp ciepła. Sprawdzono dokumentację 36 modeli pomp ciepła. Wskutek stwierdzonych nieprawidłowości nie dopuszczono do sprzedaży 463 pomp ciepła.

Kredyt "#naStart" zagrożony. Koalicja rządząca podzielona

Koalicja rządząca jest podzielona w kwestii projektu ustawy o kredycie mieszkaniowym “#naStart”. Kluby Lewicy i Polski 2050 zapowiedziały, że nie poprą tego rządowego projektu. Mechanizm zawarty w ustawie spowoduje wzrost cen mieszkań - tak ocenił przewodniczący klubu Polski 2050, Mirosław Suchoń. Z kolei Borys Budka z KO poinformował, że rozmowy z koalicjantami wciąż trwają.

REKLAMA

Tamaryszek – kiedy kwitnie, cięcie, uprawa

Kiedy kwitnie tamaryszek? Czy szybko rośnie? Jak prawidłowo go ciąć? Czy można kupić tamaryszek na pniu? Jak wygląda uprawa tamaryszka czteropręcikowego? Wszystko, co musisz wiedzieć o wymaganiach tamaryszka.

Są nowe dane GUS. Ile mieszkań uda się wybudować?

W 2023 roku Główny Urząd Statystyczny wydał pozwolenia na budowę, które pozwolą wybudować 69 tysięcy mieszkań.

REKLAMA