REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Bezpieczne wakacje: ubezpieczenie podróżne na wyjazd za granicę

Subskrybuj nas na Youtube
gips, niepełnosprawność, kule, wakacje, morze, odpoczynek, relaks/ fot. Fotolia
gips, niepełnosprawność, kule, wakacje, morze, odpoczynek, relaks/ fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W wakacje zachowujemy się bardzo beztrosko i zapominamy o własnym bezpieczeństwie. Żeby spędzać wakacje w pełni komfortowo warto kupić ubezpieczenie podróżne na wyjazd za granicę. Takie zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia podróżnego gwarantuje pomoc w nieprzewidzianych sytuacjach. Przeczytaj, co tak naprawdę daje nam ubezpieczenie?

REKLAMA

Decydując się na zakup wymarzonych wakacji, nadal rzadko myślimy o zagrożeniach, które mogą nas spotkać za granicami kraju. Z Ogólnopolskiego Badania Assistance zrealizowanego na zlecenie Europ Assistance Polska w marcu 2013 roku wynika, że niemal co trzeci badany nie decyduje się na zakup dodatkowego ubezpieczenia podróżnego.

Spośród tych respondentów, 44% nie widzi potrzeby zakupu dodatkowego ubezpieczenia podróżnego. Tymczasem udany urlop to nie tylko ciekawe miejsce, dobry hotel i piękna pogoda. Od takiego wyjazdu oczekujemy przede wszystkim wypoczynku, w który wpisane jest poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Może go zabraknąć, jeśli nasz lot będzie opóźniony, zachorujemy lub okaże się, że dokonano włamania do domu podczas naszej nieobecności. Remedium na takie nieprzewidziane zdarzenia może być odpowiednio dobrana polisa ubezpieczeniowa.

Zobacz także: Porównanie ubezpieczeń podróżnych

REKLAMA

Podczas wyjazdu zaskoczyć może nie tylko pogoda. Wystarczy chwila nieuwagi, żeby stać się ofiarami kradzieży bagażu na zatłoczonym lotnisku czy gotówki, którą właśnie wypłaciliśmy z bankomatu. W tych przypadkach mamy jednak większą kontrolę nad naszą własnością niż nad mieniem pozostawionym w domu. Nieprzewidziane zdarzenia nie muszą jednak stać się przeszkodą dla udanego urlopu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Mówiąc o ubezpieczeniu, najczęściej mamy na myśli ochronę przed kradzieżą czy gwarancję wypłaty odszkodowania w przypadku uszczerbku na zdrowiu. Ale dobrze dobrana polisa ochroni nas także przed brawurą innych osób, kiedy na przykład uprawiamy kitesurfing w grupie i ulegniemy wypadkowi, jak również wysokimi kosztami leczenia osób trzecich, gdy to my zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności w przypadku nieumyślnego spowodowania wypadku na stoku narciarskim, w wyniku którego złamiemy komuś nogę lub zniszczymy sprzęt. Ochronę w tej sytuacji daje ubezpieczenie OC – mówi Klaudyna Mortka z portali turystycznych Wakacje.pl i EasyGo.

Zobacz także: Work and Travel – jak sfinansować wyjazd do pracy za granicą?

Zakres ubezpieczenia

REKLAMA

Wśród polskich turystów, którzy korzystają z ubezpieczenia podróżnego, wzrasta świadomość, że zdrowie i wartościowe mienie warto skutecznie chronić również podczas wyjazdu. W Ogólnopolskim Badaniu Assistance, 73% ankietowanych zadeklarowało, że przy wyborze polisy kieruje się właśnie zakresem ubezpieczenia. Dobre ubezpieczenie ochroni nas przed znaczącym obciążeniem finansowym wynikającym z wysokich kosztów leczenia za granica, skutkami kradzieży, koniecznością wydłużenia lub przerwania wyjazdu, a nawet zapewni ochronę assistance. Ta ostatnia zadziała między innymi w sytuacji, gdy sami będziemy wymagać natychmiastowej hospitalizacji i nie będziemy mogli zapewnić opieki dziecku.

– Nasi klienci coraz częściej i chętniej wybierają wyższe warianty ubezpieczenia. Zwracają uwagę nie tylko na to, żeby mieć ubezpieczenie, ale żeby ochrona była odpowiednio wysoka. Dla klientów bardziej wymagających, oprócz wysokich sum i szerokiego zakresu, ważne są także mniej standardowe opcje, takie jak na przykład przedłużenie ochrony ubezpieczeniowej w sytuacjach nagłych o 48 godz. Są to przypadki kiedy z powodu usterki samolotu, powrót do kraju jest opóźniony– mówi Anna Wieconkowska, Travel Insurance Manager w AIG.

Zobacz także: Jaka forma pieniędzy będzie najlepsza dla dziecka na wyjazd?

Co decyduje o zakupie polisy?

Co ciekawe, jak wynika z badania, cena nie jest czynnikiem decydującym o wyborze ochrony ubezpieczeniowej na czas podróży (43% wskazań). Co dziesiąty badany nie decyduje się jednak na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, ponieważ uważa, że posiada odpowiednią ochronę w ramach oferty wakacyjnej lub innych produktów. Warto jednak zwrócić uwagę, że podstawowe obowiązkowe ubezpieczenie dodawane do ofert wycieczek najczęściej gwarantuje zwrot kosztów leczenia jedynie do sumy 15000–20000 EURO oraz ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków w przedziale od 3000 do 7000 PLN, co może okazać się niewystarczające. Dodatkowe opcje, takie jak ubezpieczenie OC, ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych czy ubezpieczenie wypadków wynikających z uprawiania sportów ekstremalnych obejmują warianty z wyższymi sumami ubezpieczenia. Jednakże jak podaje portal Wakacje.pl, sprzedaż polis w wariantach rozszerzonych nadal plasuje się na poziomie 25% w stosunku do polis o wariancie podstawowym, a może to być konsekwencją stereotypu, że rozbudowane polisy ubezpieczeniowe muszą być drogie.

Zobacz także: Używanie karty za granicą – ile może nas kosztować?

Źródło: Materiały prasowe

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kolorowanki wielkanocne do druku pdf: jajka, zajączek, koszyczek

Pobierz kolorowanki wielkanocne do druku w formacie pdf. Dostępne wzory to jajka, zajączek, uszy zajączka i koszyczek wielkanocny.

Pierwsze klucze: będą jednak dopłaty z budżetu państwa dla kupujących nowe mieszkania, ale tylko z budownictwa społecznego

Dopłata do kredytu? Jeśli na mieszkanie, które jest nowe, to tylko w spółdzielni, SIM lub TBS. Nie przewiduje się dopłat do kupna nowych mieszkań budowanych przez komercyjnych deweloperów. Ale mieszkania z budownictwa społecznego mogą być z docelową opcją własności.

Rewolucja w najmie krótkoterminowym w Europie. Nowe przepisy zmieniają krajobraz turystyki

Od tętniących życiem ulic Barcelony po historyczne centrum Budapesztu, europejskie miasta mierzą się z nową rzeczywistością. Najem krótkoterminowy, który zrewolucjonizował sposób podróżowania, stał się jednym z kluczowych wyzwań dla lokalnych społeczności. Jak pogodzić korzyści płynące z turystyki z potrzebami mieszkańców? To pytanie staje się coraz bardziej palące, a odpowiedź na nie kształtują nowe regulacje, które zmieniają krajobraz europejskiego rynku najmu.

Ceny działek 2025. Można kupić nawet pod dużym miastem i zbudować dom taniej niż mieszkanie w centrum

Nie tylko w Warszawie, ale i w Krakowie czy we Wrocławiu ceny działek są na rekordowych poziomach. Ale wciąż można znaleźć plac po okazyjnej cenie pod metropolią i zbudować na nim dom w kosztach zamykając się w cenie niższej niż trzypokojowe mieszkanie w centrum miasta.

REKLAMA

Decyzja lokalizacyjna dla CPK. Co dalej z odszkodowaniem?

Właściciele i użytkownicy wieczyści nieruchomości objętych wnioskiem o wydanie na podstawie decyzji lokalizacyjnej dla CPK z dniem doręczenia zawiadomienia nabywają prawo do odszkodowania z tytułu wywłaszczenia nieruchomości. W zawiadomieniu znajdą również termin wydania nieruchomości i informację o uprawnieniu do powiększenia wysokości odszkodowania.

Truskawki w ogrodzie – czym i jak nawozić na wiosnę?

Truskawki w ogrodzie - za ich smak odpowiada nie tylko odmiana, ale i odpowiednie nawożenie. Kiedy, czym i jak nawozić truskawki? Czy kwiecień to dobry moment na sadzenie truskawek?

Klej na mszyce i mrówki – niezawodny i szybki sposób zwalczania. Kiedy stosować?

Klej entomologiczny na mszyce i mrówki czyli niezawodny i szybki sposób zwalczania szkodników w ogrodzie. Już w kwietniu widać pierwsze mszyce i mrówki na porzeczkach i agreście. Jak zastosować klej na mszyce i mrówki na drzewach i krzewach? Oto wskazówki.

REIT-y a przyszłość rynku mieszkaniowego. Jakie zmiany nas czekają?

Wprowadzenie REIT-ów rodzi pytania wpływ na sektor PRS (Private Rented Sector) w Polsce. Czy inwestycje w wynajem mieszkań przez REIT-y rzeczywiście przyspieszą rozwój tego segmentu? Jak szybko możemy spodziewać się wzrostu liczby mieszkań na wynajem? I jakie plany mają deweloperzy w kontekście rozwoju sektora PRS? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Coraz łatwiej kupić mieszkanie w okazyjnej cenie, ale będzie jeszcze taniej: prawda czy fałsz

Transakcje po okazyjnej cenie słabo wpływają na statystyki. Na szczęście okazja ma też to do siebie, że jest jednostkowa i wyjątkowa. Są też okresy, dłuższe lub krótsze, które okazjom sprzyjają lub nie. Jak jest teraz?

Wywłaszczenie gruntu pod drogę w trybie specustawy – kwestie związane z odszkodowaniem

Czym jest wywłaszczenie gruntu na cele drogowe? Jaka jest podstawa do wywłaszczenia i jak przebiega cała procedura? Co z odszkodowaniem za wywłaszczenie?

REKLAMA