REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Bezpieczne wakacje: ubezpieczenie podróżne na wyjazd za granicę

Subskrybuj nas na Youtube
gips, niepełnosprawność, kule, wakacje, morze, odpoczynek, relaks/ fot. Fotolia
gips, niepełnosprawność, kule, wakacje, morze, odpoczynek, relaks/ fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W wakacje zachowujemy się bardzo beztrosko i zapominamy o własnym bezpieczeństwie. Żeby spędzać wakacje w pełni komfortowo warto kupić ubezpieczenie podróżne na wyjazd za granicę. Takie zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia podróżnego gwarantuje pomoc w nieprzewidzianych sytuacjach. Przeczytaj, co tak naprawdę daje nam ubezpieczenie?

REKLAMA

Decydując się na zakup wymarzonych wakacji, nadal rzadko myślimy o zagrożeniach, które mogą nas spotkać za granicami kraju. Z Ogólnopolskiego Badania Assistance zrealizowanego na zlecenie Europ Assistance Polska w marcu 2013 roku wynika, że niemal co trzeci badany nie decyduje się na zakup dodatkowego ubezpieczenia podróżnego.

Spośród tych respondentów, 44% nie widzi potrzeby zakupu dodatkowego ubezpieczenia podróżnego. Tymczasem udany urlop to nie tylko ciekawe miejsce, dobry hotel i piękna pogoda. Od takiego wyjazdu oczekujemy przede wszystkim wypoczynku, w który wpisane jest poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Może go zabraknąć, jeśli nasz lot będzie opóźniony, zachorujemy lub okaże się, że dokonano włamania do domu podczas naszej nieobecności. Remedium na takie nieprzewidziane zdarzenia może być odpowiednio dobrana polisa ubezpieczeniowa.

Zobacz także: Porównanie ubezpieczeń podróżnych

REKLAMA

Podczas wyjazdu zaskoczyć może nie tylko pogoda. Wystarczy chwila nieuwagi, żeby stać się ofiarami kradzieży bagażu na zatłoczonym lotnisku czy gotówki, którą właśnie wypłaciliśmy z bankomatu. W tych przypadkach mamy jednak większą kontrolę nad naszą własnością niż nad mieniem pozostawionym w domu. Nieprzewidziane zdarzenia nie muszą jednak stać się przeszkodą dla udanego urlopu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Mówiąc o ubezpieczeniu, najczęściej mamy na myśli ochronę przed kradzieżą czy gwarancję wypłaty odszkodowania w przypadku uszczerbku na zdrowiu. Ale dobrze dobrana polisa ochroni nas także przed brawurą innych osób, kiedy na przykład uprawiamy kitesurfing w grupie i ulegniemy wypadkowi, jak również wysokimi kosztami leczenia osób trzecich, gdy to my zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności w przypadku nieumyślnego spowodowania wypadku na stoku narciarskim, w wyniku którego złamiemy komuś nogę lub zniszczymy sprzęt. Ochronę w tej sytuacji daje ubezpieczenie OC – mówi Klaudyna Mortka z portali turystycznych Wakacje.pl i EasyGo.

Zobacz także: Work and Travel – jak sfinansować wyjazd do pracy za granicą?

Zakres ubezpieczenia

REKLAMA

Wśród polskich turystów, którzy korzystają z ubezpieczenia podróżnego, wzrasta świadomość, że zdrowie i wartościowe mienie warto skutecznie chronić również podczas wyjazdu. W Ogólnopolskim Badaniu Assistance, 73% ankietowanych zadeklarowało, że przy wyborze polisy kieruje się właśnie zakresem ubezpieczenia. Dobre ubezpieczenie ochroni nas przed znaczącym obciążeniem finansowym wynikającym z wysokich kosztów leczenia za granica, skutkami kradzieży, koniecznością wydłużenia lub przerwania wyjazdu, a nawet zapewni ochronę assistance. Ta ostatnia zadziała między innymi w sytuacji, gdy sami będziemy wymagać natychmiastowej hospitalizacji i nie będziemy mogli zapewnić opieki dziecku.

– Nasi klienci coraz częściej i chętniej wybierają wyższe warianty ubezpieczenia. Zwracają uwagę nie tylko na to, żeby mieć ubezpieczenie, ale żeby ochrona była odpowiednio wysoka. Dla klientów bardziej wymagających, oprócz wysokich sum i szerokiego zakresu, ważne są także mniej standardowe opcje, takie jak na przykład przedłużenie ochrony ubezpieczeniowej w sytuacjach nagłych o 48 godz. Są to przypadki kiedy z powodu usterki samolotu, powrót do kraju jest opóźniony– mówi Anna Wieconkowska, Travel Insurance Manager w AIG.

Zobacz także: Jaka forma pieniędzy będzie najlepsza dla dziecka na wyjazd?

Co decyduje o zakupie polisy?

Co ciekawe, jak wynika z badania, cena nie jest czynnikiem decydującym o wyborze ochrony ubezpieczeniowej na czas podróży (43% wskazań). Co dziesiąty badany nie decyduje się jednak na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, ponieważ uważa, że posiada odpowiednią ochronę w ramach oferty wakacyjnej lub innych produktów. Warto jednak zwrócić uwagę, że podstawowe obowiązkowe ubezpieczenie dodawane do ofert wycieczek najczęściej gwarantuje zwrot kosztów leczenia jedynie do sumy 15000–20000 EURO oraz ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków w przedziale od 3000 do 7000 PLN, co może okazać się niewystarczające. Dodatkowe opcje, takie jak ubezpieczenie OC, ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych czy ubezpieczenie wypadków wynikających z uprawiania sportów ekstremalnych obejmują warianty z wyższymi sumami ubezpieczenia. Jednakże jak podaje portal Wakacje.pl, sprzedaż polis w wariantach rozszerzonych nadal plasuje się na poziomie 25% w stosunku do polis o wariancie podstawowym, a może to być konsekwencją stereotypu, że rozbudowane polisy ubezpieczeniowe muszą być drogie.

Zobacz także: Używanie karty za granicą – ile może nas kosztować?

Źródło: Materiały prasowe

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

REKLAMA

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Inżynierowie instalacji sanitarnych odchodzą z zawodu. Przyczyną coraz mniejsze zarobki. Będą minimalne stawki?

Branża projektowania instalacji sanitarnych przeżywa kryzys, który wykracza już daleko poza typowe problemy związane z zatorami płatniczymi. Niskie marże destabilizują całe środowisko projektowe i tworzą błędne koło trudności finansowych. – Biura projektowe przyjmują zlecenia, które nie pokrywają kosztów, albo… zamykają się, a inżynierowie – zmieniają zawód – twierdzi Przemysław Tkaczuk, inżynier instalacji sanitarnych i współwłaściciel biura projektowego PM Projekt.

REKLAMA