REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak odzyskać pieniądze od biura podróży?

Karta płatnicza.
Karta płatnicza.

REKLAMA

REKLAMA

Odzyskanie pieniędzy od biura podróży, które ogłosiło upadłość jest możliwe. Jeżeli za wczasy, zapłaciłeś kartą, możesz zgłosić się do banku po zwrot pieniędzy.

Najnowsze doniesienia prasowe informują, że liczba osób poszkodowanych, który wczasy się nie odbyły z winy biura podroży może przekraczać nawet kilkanaście tysięcy. Odzyskanie wpłaconych środków może zająć dużo czasu.

REKLAMA

Usługa obciążenia zwrotnego

Osoby opłacające wczasy kartą płatniczą są w lepszej sytuacji, od tych którzy płacili gotówką. Należy zgłosić się do banku, który wydał kartę i skorzystać z usługi „obciążenia zwrotnego”. Umożliwia ona odzyskanie środków za niewykonane usługi lub niedostarczone towary. Skorzystanie z usługi „obciążenia zwrotnego” jest możliwe przy płatności wszystkimi rodzajami kart: debetowymi, kredytowymi, przedpłaconymi czy kartami charge. Dobrą wiadomością jest to, że każdy bank, który wydaje karty organizacji płatniczych na polskim rynku (m.in. MasterCard i Visa) jest zobowiązany do przyjęcia reklamacji. W przypadku gdy pracownik banku nie chce przyjąć zażaleń klienta, nie należy rezygnować, ponieważ zarówno klient, bank, agent rozliczeniowy, agencja płatnicza jak i akceptant karty (np. sklep) są obciążeni dokonaną transakcją.

Zobacz także: Co to jest karta przedpłacona?

Działania banku

REKLAMA

Po zgłoszeniu przez klienta reklamacji, bank musi skontaktować się z organizacją płatniczą. Następnie ta przekazuje sprawę do instytucji rozliczającej transakcję, której zadaniem jest wyjaśnienie sprawy ze sprzedawcą. W przypadku zgłoszenia przez biuro podróży upadłości usługa nie została wykonana, dlatego nie musimy udowadniać winy osoby sprzedającej. Jest to bezpośrednio związane z zaniechaniem działalności przez touroperatora.

O sprawności odzyskania pieniędzy od biura podróży przy płaceniu kartą płatniczą mogą poświadczyć klienci linii lotniczej Air Polonia. Po złożeniu reklamacji i negocjacjach z Bankiem Pekao oraz agentem rozliczeniowym eCard otrzymali zwrot całej sumy przeznaczonej na wczasy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Pracownicy instytucji finansowej mogą próbować utrudniać nasze działania. Dla banku wiąże się to z dużym nakładem pracy i zaangażowaniem wielu instytucji w czynności związane ze zwrotem pieniędzy, dlatego za wszelką cenę będzie zniechęcać klientów. Osoby wytrwałe mogą mieć zapewniony zwrot środków finansowych przeznaczonych na wczasy, które się nie powiodły. Warto skorzystać z usługi obciążenia zwrotnego i podjąć negocjacje z bankiem, żeby odzyskać całą kwotę wpłaconą na konto touroperatora.

Zobacz także: Czy można uzyskać odroczenie płatności podatku?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

REKLAMA

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

Wynajem nieruchomości: Jak zacząć inwestować mimo wysokich barier wejścia?

Wynajem nieruchomości to dla wielu osób atrakcyjna forma inwestowania i ochrony kapitału przed inflacją. Jednak wysokie ceny mieszkań i złożone procedury odstraszają początkujących inwestorów. Jak pokonać przeszkody i skutecznie wejść na rynek wynajmu, nawet przy ograniczonym kapitale?

Komunikat Prezesa GUS: Wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa

W czwartek, 9 stycznia 2025 r. GUS rozesłał komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego określający wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa.

Innowacyjne rozwiązania w budowie osiedli w dobie zmian klimatycznych

Jakie innowacyjne rozwiązania w nowych inwestycjach mieszkaniowych pomagają radzić sobie z ulewami i podtopieniami? Jak skutecznie zarządzać wodami opadowymi w miastach, by minimalizować wpływ zmian klimatycznych? Jakie zmiany w budownictwie oraz wykorzystanie nowych technologii mogą uczynić miasta bardziej odpornymi na ekstremalne zjawiska pogodowe?

REKLAMA

Sprzedający mieszkania w końcu spuszczają z ceny? Co wynika z analizy rynku wtórnego w grudniu

Pewne jest, że mieszkania oferowany do sprzedaży na rynku wtórnym przestały już mocno drożeć. Trudno jednak mówić już o nowym trendzie cenowym. Tym bardziej, że pod koniec roku oferta mieszkań wystawionych na sprzedaż wyraźnie się skurczyła.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży domu lub mieszkania u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży domu lub mieszkania, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – w pełni zabezpieczała ona interes sprzedającego? 

REKLAMA