REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak wybrać dobre i trwałe oświetlenie LED?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
 AKB-POLAND
Nowoczesne oświetlenia w firmie
Jak wybrać dobre i trwałe oświetlenie LED?/Fot. Fotolia
Jak wybrać dobre i trwałe oświetlenie LED?/Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Taśmy LED wydają się na pierwszy rzut oka takie same. Mało tego – bez podłączenia ich do prądu nawet specjalista może mieć problem z odróżnieniem taśmy dobrej i trwałej, od bubla, który przestanie działać po kilku dniach użytkowania. Jak uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki po zakupie?

Z pewnością warto zacząć od zakupów u wiarygodnego partnera. Wiarygodnego, czyli takiego, który jest obecny na rynku już jakiś czas i może się pochwalić dużą liczbą zadowolonych klientów.

REKLAMA

Pewnym wyznacznikiem jakości, może być cena (nikt nie jest obecnie w stanie oferować dobrej jakości żarówki LED za 5 zł), z drugiej jednak strony czasem na rynku znaleźć można drogie produkty, które w innym miejscu możemy nabyć dużo taniej. Dlaczego?

Zobacz: Kominek otwarty. Budowa krok po kroku

Cena

REKLAMA

Producent, hurtownik, właściciel sklepu detalicznego – każdy chce zarobić. Do ceny, za jaką sprzedaje sprzęt, dolicza więc marżę. Im dłuższy łańcuszek pośredników, tym więcej osób musi zarobić i tym więcej musimy zapłacić w sklepie za taśmę LED.

Czy różnica w cenie rzeczywiście jest odczuwalna dla odbiorcy? Zachęcamy do eksperymentu i porównania cen takiej samej taśmy (o tych samych parametrach i komponentach) w kilku sklepach. Różnica w cenie może wynieść więcej niż 100%.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wiesz, co kupujesz

Producent dokładnie wie, z jakich podzespołów zbudował swój produkt. Jak wspominaliśmy – często nawet wprawne oko nie wystarczy, żeby odróżnić produkt dobry od złego. Jeśli sprzedawca nie jest w stanie udzielić nam precyzyjnych informacji o mocy oświetlania, jasności czy jego współczynniku odwzorowania barw (CRI) – lepiej omijać go z daleka.

Zobacz: Gniazda elektryczne na co dzień. Jak je rozplanować?

Gwarancja

REKLAMA

Inwestując pieniądze w energooszczędne źródło światła, chcemy mieć pewność, że będzie ono działało tak długo, by zwróciły się nam poniesione koszty. Warto wybrać więc sprzedawcę, który zaproponuje nam odpowiednie warunki gwarancji. Należy dowiedzieć się, czy gwarancja nie poddana jest jakimś restrykcjom (zdarza się, że sprzedawcy zawierają w niej klauzule mówiące, że taśma LED może świecić nie dłużej niż 4 godziny dziennie).

Warto też sprawdzić, jak długo firma istnieje na rynku. Sprzedawcy, którzy pojawiają się w listopadzie, by w marcu zakończyć swą działalność, często hojnie udzielają gwarancji na swoje produkty. Niestety są to gwarancje-widmo: kiedy chcemy z nich skorzystać, okazuje się, że firma, która jej udzieliła już nie istnieje, a my nie możemy zrobić absolutnie nic.

Redakcja poleca: Umowy budowlane - PDF

Porada eksperta

Warto poprosić sprzedającego o pomoc w wyborze odpowiedniego oświetlenia oraz wskazówki dotyczące jego montażu. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest montaż taśm LED pokrytych silikonową powłoką w profilach LED. Sprawia to, że taśmy się przegrzewają i szybciej przestają działać. Sprzedawca, który choć trochę zna się na oświetleniu LED, z pewnością nas przed tym przestrzeże i poleci inną (zazwyczaj tańszą) taśmę, którą możemy montować w profilach.

Producenci oświetlenia LED, często umieszczają wskazówki, które mogą ułatwić zakup i użytkowanie oświetlenia LED na swoich stronach internetowych lub blogach.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

REKLAMA

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA