REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak wybrać dobre i trwałe oświetlenie LED?

 AKB-POLAND
Nowoczesne oświetlenia w firmie
Jak wybrać dobre i trwałe oświetlenie LED?/Fot. Fotolia
Jak wybrać dobre i trwałe oświetlenie LED?/Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Taśmy LED wydają się na pierwszy rzut oka takie same. Mało tego – bez podłączenia ich do prądu nawet specjalista może mieć problem z odróżnieniem taśmy dobrej i trwałej, od bubla, który przestanie działać po kilku dniach użytkowania. Jak uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki po zakupie?

Z pewnością warto zacząć od zakupów u wiarygodnego partnera. Wiarygodnego, czyli takiego, który jest obecny na rynku już jakiś czas i może się pochwalić dużą liczbą zadowolonych klientów.

REKLAMA

Pewnym wyznacznikiem jakości, może być cena (nikt nie jest obecnie w stanie oferować dobrej jakości żarówki LED za 5 zł), z drugiej jednak strony czasem na rynku znaleźć można drogie produkty, które w innym miejscu możemy nabyć dużo taniej. Dlaczego?

Zobacz: Kominek otwarty. Budowa krok po kroku

Cena

REKLAMA

Producent, hurtownik, właściciel sklepu detalicznego – każdy chce zarobić. Do ceny, za jaką sprzedaje sprzęt, dolicza więc marżę. Im dłuższy łańcuszek pośredników, tym więcej osób musi zarobić i tym więcej musimy zapłacić w sklepie za taśmę LED.

Czy różnica w cenie rzeczywiście jest odczuwalna dla odbiorcy? Zachęcamy do eksperymentu i porównania cen takiej samej taśmy (o tych samych parametrach i komponentach) w kilku sklepach. Różnica w cenie może wynieść więcej niż 100%.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wiesz, co kupujesz

Producent dokładnie wie, z jakich podzespołów zbudował swój produkt. Jak wspominaliśmy – często nawet wprawne oko nie wystarczy, żeby odróżnić produkt dobry od złego. Jeśli sprzedawca nie jest w stanie udzielić nam precyzyjnych informacji o mocy oświetlania, jasności czy jego współczynniku odwzorowania barw (CRI) – lepiej omijać go z daleka.

Zobacz: Gniazda elektryczne na co dzień. Jak je rozplanować?

Gwarancja

REKLAMA

Inwestując pieniądze w energooszczędne źródło światła, chcemy mieć pewność, że będzie ono działało tak długo, by zwróciły się nam poniesione koszty. Warto wybrać więc sprzedawcę, który zaproponuje nam odpowiednie warunki gwarancji. Należy dowiedzieć się, czy gwarancja nie poddana jest jakimś restrykcjom (zdarza się, że sprzedawcy zawierają w niej klauzule mówiące, że taśma LED może świecić nie dłużej niż 4 godziny dziennie).

Warto też sprawdzić, jak długo firma istnieje na rynku. Sprzedawcy, którzy pojawiają się w listopadzie, by w marcu zakończyć swą działalność, często hojnie udzielają gwarancji na swoje produkty. Niestety są to gwarancje-widmo: kiedy chcemy z nich skorzystać, okazuje się, że firma, która jej udzieliła już nie istnieje, a my nie możemy zrobić absolutnie nic.

Redakcja poleca: Umowy budowlane - PDF

Porada eksperta

Warto poprosić sprzedającego o pomoc w wyborze odpowiedniego oświetlenia oraz wskazówki dotyczące jego montażu. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest montaż taśm LED pokrytych silikonową powłoką w profilach LED. Sprawia to, że taśmy się przegrzewają i szybciej przestają działać. Sprzedawca, który choć trochę zna się na oświetleniu LED, z pewnością nas przed tym przestrzeże i poleci inną (zazwyczaj tańszą) taśmę, którą możemy montować w profilach.

Producenci oświetlenia LED, często umieszczają wskazówki, które mogą ułatwić zakup i użytkowanie oświetlenia LED na swoich stronach internetowych lub blogach.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA