REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zawory regulacyjne – regulacja przepływu wody bez przebudowy instalacji

Zawór kulowy. Fot. SCHELL Polska Sp. z o.o
Zawór kulowy. Fot. SCHELL Polska Sp. z o.o
SCHELL Polska Sp. z o.o

REKLAMA

REKLAMA

Instalacja wodna w mieszkaniu lub domu powinna być wyposażona w specjalne zawory, które o ile zajdzie taka potrzeba umożliwią nam odcięcie wody np. w razie awarii. Zawory regulacyjne mogą także na co dzień, pomóc nam w ograniczeniu zużycia wody. W tym celu warto stosować zawory regulacyjne, montowane w instalacji tuż przed punktem poboru wody. Jeśli w pewnym momencie zajdzie potrzeba podłączenia dodatkowego urządzenia np. zmywarki, można zastosować zawór kombinowany, który umożliwi nam regulację dopływu wody bez potrzeby przebudowy instalacji.

Zawory pełnią w instalacji wodnej ważne funkcje odcinania i regulacji. O ich znaczeniu użytkownicy przekonują się dopiero podczas awarii baterii lub pęknięcia wężyka zimnej wody. Zawory kątowe czy kulowe pozwalają wtedy odciąć urządzenie od instalacji wodnej zapobiegając zalaniu pomieszczenia. Wygoda takiego rozwiązania polega na możliwości odcięcia dopływu medium tylko do danego urządzenia w razie jego awarii, bez potrzeby wyłączania wody w całym domu lub pomieszczeniu. Natomiast dodatkową zaletę w postaci możliwości oszczędzania wody dają tylko zawory regulacyjne. Zawór kombinowany pozwala na regulację przepływu zimnej wody do dwóch urządzeń naraz z jednego podejścia. Upraszcza to znacznie prace montażowe, szczególnie w przypadkach gdy do istniejącej już instalacji chcemy bezpiecznie podłączyć dodatkowe urządzenie w postaci zmywarki czy pralki. Solidne, mosiężne wykonanie gwarantuje bezawaryjną pracę.

REKLAMA

Zawór kulowy. Fot. SCHELL Polska Sp. z o.o

Zobacz także: Odwodnienie w łazience: brodzik czy odwodnienie liniowe?

Bezpieczeństwo i oszczędność

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zawór kombinowany reguluje natężenie przepływu wody w instalacji. Jego wstępne ograniczenie jeszcze przed baterią pozwala zaoszczędzić wodę i wyeliminować ryzyko nadmiernego zużycia podczas rutynowych czynności, jak mycie rąk czy zmywanie naczyń. Rozwiązanie ze zintegrowanym zaworem przyłączeniowym dla urządzeń gospodarstwa domowego pozwala na uproszczenie budowy instalacji lub jej szybką przeróbkę w sytuacjach, gdy potrzebne jest podłączenie naraz dwóch przyborów, takich jak bateria i pralka, czy bateria i zmywarka. Strumień wody można łatwo i wygodnie regulować za pomocą poręcznego pokrętła i oddzielnej głowicy z komorą smarną, która działa lekko nawet po wielu latach użytkowania.

Zobacz także: Kanalizacja w budynku i na działce - średnice przyłączy

Niektóre zawory kombinowany wyposażone są w podwójną blokadę strumienia zwrotnego. Zapobiega ona cofaniu się wody do instalacji i jej skażeniu w przypadku występowania podciśnienia w rurach, co czasem zdarza się podczas awarii wodociągu. Zawór może dodatkowo posiadać filtr na podłączeniu do baterii, który stanowi doskonałą ochronę armatury i gwarancję wysokiej higieny jej użytkowania. W celu czyszczenia, wystarczy go zdemontować za pomocą śrubokręta lub monety i wypłukać pod bieżącą wodą. Odporna na wyrwanie złączka ze stożkiem zaciskowym pozwala na szybkie i szczelne połączenie z instalacją zimnej wody. Zawory kombinowane są oferowane również w wersjach z samouszczelniającym gwintem przyłączeniowym.

Źródło: Materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Mieszkania w PRL. Ile nieruchomości można było legalnie posiadać? Ile kosztowała kawalerka w centrum Warszawy?

"W PRL mieszkanie było najbardziej deficytowym dobrem na rynku. Od 1989 r. realne zarobki Polaków wzrosły, ale i tak mieszkanie pozostaje towarem luksusowymi i trudno dostępnym dla znacznej części społeczeństwa" - powiedział PAP prof. Andrzej Zawistowski, historyk gospodarki, wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

REKLAMA

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

REKLAMA

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

REKLAMA