Ogrzewanie podłogowe - oszczędniejsza alternatywa?
REKLAMA
REKLAMA
Ogrzewanie podłogowe zapewnia równomierne i zbliżone do idealnego dla organizmu człowieka rozłożenie temperatury w pomieszczeniach, a dzięki temu, że jest integralną częścią podłogi nie zakłóca estetyki mieszkania.
REKLAMA
W domu, w którym jest podłogówka, najcieplej jest tuż nad posadzką, dlatego odczuwalna temperatura jest o 2–3°C wyższa niż w rzeczywistości.
Co ważne, obniżenie temperatury o 1°C zmniejsza zużycie energii o kilka procent. Ma to niebagatelny wpływ na wysokość płaconych rachunków.
Ogrzewanie podłogowe minimalizuje do wartości śladowej ruch powietrza i zawartego w nim kurzu – ciepło oddawane jest przez promieniowanie, a nie przez konwekcję jak w tradycyjnym ogrzewaniu grzejnikowym.
Zobacz także: Czy ogrzewanie podłogowe jest odpowiednie dla alergików?
Jest to idealne rozwiązanie dla alergików.
Brak grzejników eliminuje kłopoty związane z ich konserwacją i naprawą oraz znakomicie podwyższa estetykę pomieszczeń.
Wodne ogrzewanie podłogowe bardzo dobrze współpracuje z niskotemperaturowymi ekologicznymi źródłami ciepła (jak np. pompy ciepła), które odbierają ciepło z gruntu i przekazują je do systemu grzewczego domu.
Pompa ciepła pracuje najbardziej wydajnie i oszczędnie, gdy maksymalna temperatura grzewcza wody nie przekracza 35°C. Jedynym systemem grzewczym, który akceptuje taką temperaturę jest wodne ogrzewanie podłogowe.
Zobacz także: Główne błędy popełniane przy montażu instalacji wodnego ogrzewania podłogowego
REKLAMA
REKLAMA