REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

325. lat istnienia szwedzkiego koncernu Husqvarna

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

W tym roku szwedzki koncern Husqvarna obchodzi swoje 325-lecie istnienia. Przez ostatnie trzy wieki Husqvarna zajmowała się – od produkcji broni, aż do budowy automatycznych robotów koszących trawę. Husqvarna nadal stawia sobie kolejne wyzwania na przyszłość.

REKLAMA

Pasja i wiedza

Od rozpoczęcia swojej działalności w roku 1689 Grupa Husqvarna szczyci się produkcją szerokiej gamy urządzeń i wysokiej jakości produktów, które zawsze służyły człowiekowi: w kuchni, w pracy, w lesie czy w ogrodzie. Stosowanie nowoczesnych technologii połączone z przedsiębiorczością ówczesnych założycieli oraz zamiłowaniem do wysokiej jakości produktów zaowocowało powstaniem jednej z najprężniej działających firm na świecie. Firma Husqvarna rozpoczęła swoją działalność od ręcznej produkcji broni. Muszkiety dostarczane były do króla Szwecji, a logo firmy nawiązuje do muszki z muszkietu. Dziś pięknie zdobiona, wiekowa broń Husqvarna jest dla znawców bardzo cenna.

Dawne logo firmy. Fot. Husqvarna

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Firma Husqvarna nieustannie się rozwija, można to zauważyć już od pierwszych lat działalności – każdy produkt sygnowany marką Husqvarna oznaczał się jakością oraz funkcjonalnością. Produkujemy wysokiej jakości produkty, aby pomóc użytkownikom w osiągnięciu najlepszych rezultatów. Nie stałoby się to, gdyby nie pasja i zamiłowanie do stawiania sobie celów - aby być najlepszym” – powiedziała Marta Winiarek-Miętus, Rzecznik Prasowy Husqvarna.

Fot. Husqvarna

Dziedzictwo firmy

Pod koniec XVII wieku, kiedy to wojna pochłaniała Europę, w Szwecji wzrosło zapotrzebowanie na produkcję broni. Do rozpoczęcia działalności przemysłowej w tamtych czasach niezbędna była energia wodna, więc Szwedzi zdecydowali się na budowę pierwszego zakładu w miasteczku Huskvarna na południu kraju, gdzie wiele urządzeń produkowanych jest tam do dziś!

Fot. Husqvarna

Z czasem spadało zapotrzebowanie na broń, jednak firma bardzo szybka dostrzegła korzyści płynące z otwarcia produkcji innych urządzeń wymagających zaawansowanych technologii. Zdecydowano się między innymi na takie formy produkcji jak maszyna do szycia, motocykle, kuchenki gazowe, kuchenki mikrofalowe oraz wiele więcej.

Fot. Husqvarna

Środowisko i ergonomia

Poprzez lata wiedza i umiejętności zdobyte dzięki produkcji tak wielu różnych urządzeń stała się atutem marki Husqvarna. Odtąd projektowanie nowych, innowacyjnych produktów i stosowanie najnowszych technik stało się nierozłączne dla firmy. To właśnie „myślenie poza schematami” doprowadziło do skonstruowania pierwszej pilarki łańcuchowej Husqvarna. Dotychczasowe urządzenia tego typu na rynku sprawiały znaczące problemy ze zbyt wysokim poziomem hałasu. Dopiero zastosowanie tłumika, wykorzystywanego wcześniej w motocyklach Husqvarna, sprawiło, że poziom hałasu obniżył się aż o połowę w stosunku do ówczesnej konkurencji. Wkrótce potem firma Husqvarna wprowadziła do swoich urządzeń takie rozwiązania jak system antywibracyjny i hamulec automatyczny pilarki.

Fot. Husqvarna

Przez lata, firma Husqvarna dowodziła o swojej przewadze technologicznej wprowadzając przełomowe i wielokrotnie nagradzane rozwiązania:

REKLAMA

- X-Torq® - Technologia zastosowana w najnowszych modelach pilarek sprawia, że emisja zanieczyszczeń jest zmniejszona nawet o 70%, a zużycie paliwa spada o 20%. Cała tajemnica tej technologii tkwi w zastosowaniu podwójnych kanałów przelotowych

- AutoTune™ - jest gaźnikiem kontrolowanym przez procesor, który automatycznie optymalizuje pracę silnika. Dostosowuje on właściwą mieszankę powietrza i paliwa, eliminując konieczność spędzania czasu na regulowaniu gaźnika. AutoTune™ niweluje także takie czynniki jak: wilgotność, temperatura, wysokość czy ryzyko zapchanego filtru powietrza.

- Urządzenia bateryjne - kosiarki akumulatorowe i piły łańcuchowe o wydajności maszyn spalinowych -  lekkie, ciche i wolne od emisji spalin

- Roboty koszącerodzina kosiarek Automower® - inteligentne, zużywają bardzo mało energii, pozwalają zaoszczędzić czas - mogą pracować bez ingerencji użytkownika 24/7.

- Ciężkie roboty dla budownictwa – zapewniają duża moc pomimo niskiej wagi, maszyny wyposażone w piloty do zdalnego sterowania umożliwiają prace na obszarach niebezpiecznych dla pracowników.

REKLAMA

„Husqvarna to synonim jakości i nowoczesnej technologii - cieszymy się, że także Polska jest częścią tej ogromnej, międzynarodowej firmy. Jesteśmy znaczącym rynkiem dla Husqvarna Group – to właśnie w Mielcu, w Polsce zdecydowano się na otwarcie jednej z najnowocześniejszych fabryk Husqvarna na świecie. Mieleckie produkty odpowiadają światowym standardom” - powiedział Krzysztof Wardęga, Dyrektor Zarządzający Husqvarna Polska.

Dziś produkty marki Husqvarna pracują ciężko dla swoich użytkowników – w parkach, lasach, przy pracach budowlanych na całym świecie, dając gwarancję  jakości oraz solidnie wykonanej pracy.

Zobacz także: PSB: ceny materiałów budowlanych - od nowego roku w górę

Źródło: Husqvarna

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

REKLAMA

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA