REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Uszczelnienie okien i drzwi przez zimą

Okno drewniane w kuchni. Fot. MS więcej niż OKNA
Okno drewniane w kuchni. Fot. MS więcej niż OKNA
MS więcej niż OKNA

REKLAMA

REKLAMA

Uszczelnienie okien i drzwi to zadania, których w żadnym wypadku nie powinniśmy zostawiać na ostatnią chwilę. Nieszczelne okna i drzwi mogą przyczynić się do dużych strat ciepła, a co za tym idzie wyższych rachunków za ogrzewanie.

REKLAMA

Stworzenie harmonogramu prac i dobór odpowiednich produktów, które pomogą ci w konserwacji uszkodzonych elementów to klucz do sukcesu. Poznaj prosty plan, za pomocą którego szybko dokonasz niezbędnych napraw w domu i na zewnątrz budynku.

Uszczelnij newralgiczne miejsca

Niewłaściwie uszczelnione okna i drzwi są przyczyną dużych strat ciepła, co przekłada się oczywiście na wysokie rachunki w sezonie grzewczym. Dopóki na zewnątrz panują dodatnie temperatury, warto dokładnie przyjrzeć się nieszczelnej stolarce i zlokalizować  newralgiczne miejsca. Uszczelnienie ubytków to rozwiązanie znacznie tańsze niż zakup nowych okien czy drzwi, a potrzebne produkty łatwo znajdziesz w pobliskim sklepie budowlanym. Szpary między skrzydłem a futryną wypełnisz za pomocą prostych w użyciu uszczelek silikonowych, charakteryzujących się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. W przypadku ubytków pomiędzy ramą lub ościeżnicą sprawdzi się pistoletowa pianka montażowa. Obniżona rozprężność pianki gwarantuje precyzję aplikacji, zapobiegając wypaczeniom ram okiennych lub ościeży drzwi w późniejszym czasie. Okna i drzwi jak nowe? Za pomocą pianki uszczelnisz także parapet, progi i stopnie schodów, a nawet rolety.

Przegląd systemu ogrzewania i instalacji wodno-kanalizacyjnej

Jeśli w twoim domu założono system centralnego ogrzewania wystarczy, że będziesz pamiętał o dokładnym odpowietrzeniu kaloryferów. W przypadku domowej kotłowni niezbędne będzie sprawdzenie stanu komina i wentylacji. O pomoc należy zwrócić się do kominiarza, który dokona profesjonalnego przeglądu i wyeliminuje potencjalne zagrożenia, spowodowane brakiem drożności systemu. W dostosowaniu wydajności pieca do potrzeb ogrzewanych pomieszczeń pomoże z kolei fachowy serwisant.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wymiana elementów instalacji wodno-kanalizacyjnej

Decydujesz się na większy remont, podczas którego będziesz wymieniać elementy instalacji wodno-kanalizacyjnej lub centralnego ogrzewania? Pamiętaj o izolacji rur, dzięki której ograniczysz straty ciepła i unikniesz niepotrzebnego wzrostu kosztów eksploatacji instalacji. Nieodzowne jest również wypełnienie i zabezpieczenie wszelkich przejść rurowych i kablowych w ścianach i stropach. W tej roli doskonale sprawdzi się pianka montażowa z poręcznym aplikatorem.

Punkt trzeci: sprawdźmy izolację dachu

REKLAMA

I w tym przypadku doskonale sprawdzi się powiedzenie „im wcześniej, tym lepiej”. To właśnie drobne i trudno zauważalne uszkodzenia dachu mogą stanowić przyczynę poważnych kłopotów. Jak ich uniknąć? Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie taśmy dekarskiej i użycie specjalistycznego uszczelniacza dekarskiego. Tym samym za pomocą jednego produktu usuniesz nieszczelności dachu oraz wokół kołnierzy okien dachowych, obróbek i parapetów dekarskich (na styku blachy z drewnem, murem i dachówką) lub w rynnach i rurach spustowych.

Reagując w porę i szybko likwidując nawet najdrobniejsze usterki, zadbasz o dobry stan techniczny domu i przygotujesz go na nadejście zimy. A na remoncie zyskają nie tylko domownicy, ale także… twój portfel.

Zobacz także:  Jak zabezpieczyć przed zimą rynny, bramy i ogrodzenia?

Zobacz także:  12 sposobów, aby przygotować dom letniskowy do zimy

Zobacz także:  Przegląd dachu jesienią. Jak zabezpieczyć dach na zimę? Poradnik

Źródło: Soudal

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kiedy najlepiej siać trawnik?

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

REKLAMA

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

REKLAMA

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

REKLAMA