REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Uszczelnienie okien i drzwi przez zimą

Subskrybuj nas na Youtube
Okno drewniane w kuchni. Fot. MS więcej niż OKNA
Okno drewniane w kuchni. Fot. MS więcej niż OKNA
MS więcej niż OKNA

REKLAMA

REKLAMA

Uszczelnienie okien i drzwi to zadania, których w żadnym wypadku nie powinniśmy zostawiać na ostatnią chwilę. Nieszczelne okna i drzwi mogą przyczynić się do dużych strat ciepła, a co za tym idzie wyższych rachunków za ogrzewanie.

REKLAMA

Stworzenie harmonogramu prac i dobór odpowiednich produktów, które pomogą ci w konserwacji uszkodzonych elementów to klucz do sukcesu. Poznaj prosty plan, za pomocą którego szybko dokonasz niezbędnych napraw w domu i na zewnątrz budynku.

Uszczelnij newralgiczne miejsca

Niewłaściwie uszczelnione okna i drzwi są przyczyną dużych strat ciepła, co przekłada się oczywiście na wysokie rachunki w sezonie grzewczym. Dopóki na zewnątrz panują dodatnie temperatury, warto dokładnie przyjrzeć się nieszczelnej stolarce i zlokalizować  newralgiczne miejsca. Uszczelnienie ubytków to rozwiązanie znacznie tańsze niż zakup nowych okien czy drzwi, a potrzebne produkty łatwo znajdziesz w pobliskim sklepie budowlanym. Szpary między skrzydłem a futryną wypełnisz za pomocą prostych w użyciu uszczelek silikonowych, charakteryzujących się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. W przypadku ubytków pomiędzy ramą lub ościeżnicą sprawdzi się pistoletowa pianka montażowa. Obniżona rozprężność pianki gwarantuje precyzję aplikacji, zapobiegając wypaczeniom ram okiennych lub ościeży drzwi w późniejszym czasie. Okna i drzwi jak nowe? Za pomocą pianki uszczelnisz także parapet, progi i stopnie schodów, a nawet rolety.

Przegląd systemu ogrzewania i instalacji wodno-kanalizacyjnej

Jeśli w twoim domu założono system centralnego ogrzewania wystarczy, że będziesz pamiętał o dokładnym odpowietrzeniu kaloryferów. W przypadku domowej kotłowni niezbędne będzie sprawdzenie stanu komina i wentylacji. O pomoc należy zwrócić się do kominiarza, który dokona profesjonalnego przeglądu i wyeliminuje potencjalne zagrożenia, spowodowane brakiem drożności systemu. W dostosowaniu wydajności pieca do potrzeb ogrzewanych pomieszczeń pomoże z kolei fachowy serwisant.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wymiana elementów instalacji wodno-kanalizacyjnej

Decydujesz się na większy remont, podczas którego będziesz wymieniać elementy instalacji wodno-kanalizacyjnej lub centralnego ogrzewania? Pamiętaj o izolacji rur, dzięki której ograniczysz straty ciepła i unikniesz niepotrzebnego wzrostu kosztów eksploatacji instalacji. Nieodzowne jest również wypełnienie i zabezpieczenie wszelkich przejść rurowych i kablowych w ścianach i stropach. W tej roli doskonale sprawdzi się pianka montażowa z poręcznym aplikatorem.

Punkt trzeci: sprawdźmy izolację dachu

REKLAMA

I w tym przypadku doskonale sprawdzi się powiedzenie „im wcześniej, tym lepiej”. To właśnie drobne i trudno zauważalne uszkodzenia dachu mogą stanowić przyczynę poważnych kłopotów. Jak ich uniknąć? Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie taśmy dekarskiej i użycie specjalistycznego uszczelniacza dekarskiego. Tym samym za pomocą jednego produktu usuniesz nieszczelności dachu oraz wokół kołnierzy okien dachowych, obróbek i parapetów dekarskich (na styku blachy z drewnem, murem i dachówką) lub w rynnach i rurach spustowych.

Reagując w porę i szybko likwidując nawet najdrobniejsze usterki, zadbasz o dobry stan techniczny domu i przygotujesz go na nadejście zimy. A na remoncie zyskają nie tylko domownicy, ale także… twój portfel.

Zobacz także:  Jak zabezpieczyć przed zimą rynny, bramy i ogrodzenia?

Zobacz także:  12 sposobów, aby przygotować dom letniskowy do zimy

Zobacz także:  Przegląd dachu jesienią. Jak zabezpieczyć dach na zimę? Poradnik

Źródło: Soudal

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA