REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Uszczelnienie okien i drzwi przez zimą

Okno drewniane w kuchni. Fot. MS więcej niż OKNA
Okno drewniane w kuchni. Fot. MS więcej niż OKNA
MS więcej niż OKNA

REKLAMA

REKLAMA

Uszczelnienie okien i drzwi to zadania, których w żadnym wypadku nie powinniśmy zostawiać na ostatnią chwilę. Nieszczelne okna i drzwi mogą przyczynić się do dużych strat ciepła, a co za tym idzie wyższych rachunków za ogrzewanie.

REKLAMA

Stworzenie harmonogramu prac i dobór odpowiednich produktów, które pomogą ci w konserwacji uszkodzonych elementów to klucz do sukcesu. Poznaj prosty plan, za pomocą którego szybko dokonasz niezbędnych napraw w domu i na zewnątrz budynku.

Uszczelnij newralgiczne miejsca

Niewłaściwie uszczelnione okna i drzwi są przyczyną dużych strat ciepła, co przekłada się oczywiście na wysokie rachunki w sezonie grzewczym. Dopóki na zewnątrz panują dodatnie temperatury, warto dokładnie przyjrzeć się nieszczelnej stolarce i zlokalizować  newralgiczne miejsca. Uszczelnienie ubytków to rozwiązanie znacznie tańsze niż zakup nowych okien czy drzwi, a potrzebne produkty łatwo znajdziesz w pobliskim sklepie budowlanym. Szpary między skrzydłem a futryną wypełnisz za pomocą prostych w użyciu uszczelek silikonowych, charakteryzujących się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. W przypadku ubytków pomiędzy ramą lub ościeżnicą sprawdzi się pistoletowa pianka montażowa. Obniżona rozprężność pianki gwarantuje precyzję aplikacji, zapobiegając wypaczeniom ram okiennych lub ościeży drzwi w późniejszym czasie. Okna i drzwi jak nowe? Za pomocą pianki uszczelnisz także parapet, progi i stopnie schodów, a nawet rolety.

Przegląd systemu ogrzewania i instalacji wodno-kanalizacyjnej

Jeśli w twoim domu założono system centralnego ogrzewania wystarczy, że będziesz pamiętał o dokładnym odpowietrzeniu kaloryferów. W przypadku domowej kotłowni niezbędne będzie sprawdzenie stanu komina i wentylacji. O pomoc należy zwrócić się do kominiarza, który dokona profesjonalnego przeglądu i wyeliminuje potencjalne zagrożenia, spowodowane brakiem drożności systemu. W dostosowaniu wydajności pieca do potrzeb ogrzewanych pomieszczeń pomoże z kolei fachowy serwisant.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wymiana elementów instalacji wodno-kanalizacyjnej

Decydujesz się na większy remont, podczas którego będziesz wymieniać elementy instalacji wodno-kanalizacyjnej lub centralnego ogrzewania? Pamiętaj o izolacji rur, dzięki której ograniczysz straty ciepła i unikniesz niepotrzebnego wzrostu kosztów eksploatacji instalacji. Nieodzowne jest również wypełnienie i zabezpieczenie wszelkich przejść rurowych i kablowych w ścianach i stropach. W tej roli doskonale sprawdzi się pianka montażowa z poręcznym aplikatorem.

Punkt trzeci: sprawdźmy izolację dachu

REKLAMA

I w tym przypadku doskonale sprawdzi się powiedzenie „im wcześniej, tym lepiej”. To właśnie drobne i trudno zauważalne uszkodzenia dachu mogą stanowić przyczynę poważnych kłopotów. Jak ich uniknąć? Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie taśmy dekarskiej i użycie specjalistycznego uszczelniacza dekarskiego. Tym samym za pomocą jednego produktu usuniesz nieszczelności dachu oraz wokół kołnierzy okien dachowych, obróbek i parapetów dekarskich (na styku blachy z drewnem, murem i dachówką) lub w rynnach i rurach spustowych.

Reagując w porę i szybko likwidując nawet najdrobniejsze usterki, zadbasz o dobry stan techniczny domu i przygotujesz go na nadejście zimy. A na remoncie zyskają nie tylko domownicy, ale także… twój portfel.

Zobacz także:  Jak zabezpieczyć przed zimą rynny, bramy i ogrodzenia?

Zobacz także:  12 sposobów, aby przygotować dom letniskowy do zimy

Zobacz także:  Przegląd dachu jesienią. Jak zabezpieczyć dach na zimę? Poradnik

Źródło: Soudal

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od 2025 r. obowiązek selektywnej zbiórki odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Jak dostosować się do nowych przepisów?

W Polsce od 1 stycznia 2025 r. wejdą w życie przepisy stanowiące obowiązek selektywnej zbiórki i odbioru odpadów budowlanych oraz rozbiórkowych, z rozróżnieniem na takie materiały jak drewno, metale, szkło, tworzywa sztuczne, gips oraz odpady mineralne. Jakie wyzwania pojawiają się w kontekście tego obowiązku dla firm budowlanych?

Jak zmieniały się ceny ciepłej i zimnej wody przez lata?

Wzrost opłat za wodę to ostatnio dość głośny temat. Sprawdzamy zatem, jak ceny ciepłej oraz zimnej wody zmieniały się przez ostatnie 15 lat - 20 lat. 

Mimo zastoju na rynku, mieszkania nie chcą tanieć. Po stabilizacji cen w lipcu w sierpniu znów w większości miast wrócił trend wzrostowy

Na rynku mieszkań z drugiej ręki przybywa dużo nowych ofert. O dziwo jednak stosunkowo dużo jest też wycofywanych, mimo niesfinalizowania oferty. To dowodzi, że ani sprzedający, ani kupujący nie są usatysfakcjonowani aktualnymi cenami.

Po wakacjach na południu Europy Polacy nabierają chęci kupna nieruchomości w Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji. Czy warto?

Tegoroczne lato nad Wisłą było wyjątkowo gorące, ale w dłuższej perspektywie lokatorów w Polsce czeka sezon grzewczy, krótkie dni i mroźne noce. Można tego uniknąć mieszkając całorocznie tam, gdzie chętnie wyjeżdżamy na wakacje. Za mieszkanie nad morzem w Hiszpanii lub we Włoszech zapłacimy mniej niż za nieruchomość w Polsce.

REKLAMA

Szalone ceny na rynku nieruchomości sprawiły, że najwięcej osób poszukuje teraz domów o powierzchni 80-100 metrów kwadratowych

Kupujący domy są realistami. Wiedzą, że by zmieścić się z wydatkiem w milionie złotych – a na taki wydatek stać większość – muszą ograniczyć się do domów małych. Właściwie domków – o powierzchni do 80 metrów, a przy sprzyjających okolicznościach, stumetrowych.

8-15 proc. rocznie zysku z zakupu mieszkania na wynajem studentom [przykłady, obliczenia]

Zakup mieszkania z myślą o wynajmie studentom to stabilny i dochodowy sposób na lokowanie kapitału. Klucz do sukcesu leży w odpowiednim przygotowaniu nieruchomości oraz wyborze lokalizacji, która zapewni wysoki popyt. Mieszkania w miastach akademickich, które dodatkowo mają też potencjał turystyczny, oferują atrakcyjną stopę zwrotu, a także potencjalny wzrost wartości nieruchomości w perspektywie długofalowej. Na uwagę inwestycyjną zasługują tu zwłaszcza większe metraże mieszkań.

Teraz dom na przedmieściach tańszy od średniego mieszkania w centrum miasta. Co wybierają Polacy

Opcja zakupu domu pod miastem – zwłaszcza bliźniaka lub szeregowca – stała się rozwiązaniem dużo tańszym niż kupno nawet niezbyt dużego mieszkania w centrum miasta. Taki dom teraz można kupić okazyjnie także dlatego, że wielu rozczarowanych wadami mieszkania na przedmieściach chce powrotu do centrum.

Mieszkanie dla studenta: koszt wynajęcia pokoju to średnio 2 tys. zł miesięcznie, a co z miejscami w akademikach

Akademik, dom studenta – to marzenie wielu młodych, którzy chcą kontynuować edukację na studiach wyższych. Nauka w publicznych uczelniach jest bezpłatna, ale nie zmienia to faktu, że trzeba mieć wciąż dużo pieniędzy, by studiować. A największa pozycja w budżecie to mieszkanie.

REKLAMA

Ile kosztuje miejsce w akademiku a ile trzeba zapłacić za wynajęcie mieszkania? Rok akademicki 2024/2025

W bieżącym roku na studiującą młodzież czeka ok. 115 tys. miejsc w akademikach. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach akademickich ich dostępność jest największa oraz z jakim wydatkiem muszą się liczyć studentki i studenci, którym uda się zdobyć takie zakwaterowanie. 

Ile trzeba zapłacić za miejsce w akademiku? A gdzie student najtaniej wynajmie mieszkanie?

W całym kraju są tylko 443 akademiki uczelniane, które mogą przyjąć zaledwie ok. 115 tys. W praktyce jeszcze mniej, bo stan niektórych pokojów pozostawia wiele do życzenia. Reszta żaków musi szukać mieszkania na wynajem. Jakie są ceny w poszczególnych miastach? 

REKLAMA