REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Drzwi wewnętrzne – drewno, fornir czy okleina

Drzwi przesuwne z przeszkleniami.
Drzwi przesuwne z przeszkleniami.
Invado

REKLAMA

REKLAMA

Jakie drzwi wewnętrzne będą najlepsze? Drewniane, fornir czy okleina? Drzwi drewniane na pewno docenia osoby, które cenią sobie naturalne materiały. Drzwi fornirowane to drzwi wykończone cienkim płatem skrawanego drewna. Drzwi okleinowane to najtańsze rozwiązanie, które wbrew pozorom ma wiele zalet.

Drzwi powinny spinać całość aranżacji, dlatego ich wybór powinien uwzględniać kolory i fakturę podłóg oraz ścian we wnętrzu. Inne będą prezentowały się dobrze w towarzystwie antyków, inne w wystroju czerpiącym z współczesnych trendów.

REKLAMA

Jeżeli lubimy nowoczesne rozwiązania, warto zastanowić się nad drzwiami o minimalistycznym designie i jasnych tonacjach. Zarówno drzwi w wersji pełnej, jak i z dużą powierzchnią przeszklenia, będą znakomicie komponować się z gustowną, odrobinę ascetyczną estetyką współczesnych wnętrz.

Wybierając drzwi z szybą w drzwiach warto wybrać te ze szkłem bezpiecznym gdyż w przypadku rozbicia, rozpada się ono na setki bezpiecznych kawałki o bardzo małych rozmiarach. Szkło bezpieczne hartowane może być również malowane i wypalane w procesie hartowania.

Zobacz także: Błędy popełniane przy zakupie i montażu drzwi wewnętrznych

Zalety drzwi z przeszkleniami – dlaczego warto je wybrać?

Niewątpliwie zaletą przeszkleń jest to, że optycznie powiększają i rozjaśniają pomieszczenie. Dlatego, szczególnie w małych mieszkaniach, mogą być doskonałym rozwiązaniem. Nie zawsze dają jednak wystarczające poczucie komfortu. W sypialni czy łazience – miejscach, w których szczególnie cenimy sobie intymność i ciszę, warto zdecydować się na drzwi w wersji pełnej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także:  Jak rozwiązać problemy z otwieraniem drewnianych drzwi?

Drewno, fornir czy okleina?

REKLAMA

Drzwi drewniane, choć piękne i trwałe, nie są jednak zbyt praktyczne. Z czasem wypaczają się i zaczynają skrzypieć. Dlatego często także Ci, którzy lubią tradycyjne lub oparte na naturalnych materiałach aranżacje, wybierają drzwi fornirowane, to znaczy pokryte prawdziwą, drewnianą okleiną.

Fornir to cienkie płaty, uzyskiwane przez skrawanie drewna o dużych średnicach – tłumaczy A. Hucz z Invado. Coraz wyższa jakość oraz szeroki wybór dekorów sprawia, że to rozwiązanie staje się bardzo popularne.

A może drzwi okleinowane

Ciekawą alternatywą są również drzwi okleinowane. Przemawia za nimi nie tylko konkurencyjna cena, ale również fakt że tak samo dobrze jak te z drewna czy forniru odnajdują się w roli designerskich akcentów wykańczania wnętrz. Nie trzeba też obawiać się, że pod wpływem wilgoci, okleina zniszczy się lub odklei.

Zobacz także: Drzwi naścienne oraz drzwi chowane w ścianie – najlepsze do małego mieszkania

Drzwi dopasowane do charakteru mieszkania

Drzwi, w zależności od charakteru mieszkania, mogą być stonowane albo stanowić mocny akcent aranżacyjny. Szeroka gama dekorów, wzorów, materiałów i akcesoriów sprawia, że ich funkcja znacznie wykracza poza zwykłe zamykanie. Jednak szansa na tak dużą kreatywność nie powinna przysłaniać nam świadomości, że drzwi nie wymieniamy przy każdym remoncie. Zwykle służą przez lata, dlatego warto dobrze zastanowić się nad tym jakiego rodzaju klamrę aranżacyjną powinny stanowić.

Źródło: Invado

Drzwi przesuwne z przeszkleniami.
Invado
Drzwi z przeszkleniami.
Invado
Drzwi pełne.
Invado
Drzwi z przeszkleniem.
Invado
Drzwi z przeszkleniami.
Invado
Drzwi z przeszkleniami.
Drzwi z przeszkleniami.
Invado
Drzwi z przeszkleniami.
Invado
Invado
Drzwi z przeszkleniem.
Drzwi z przeszkleniem.
Drzwi z przeszkleniami.
Drzwi z przeszkleniem.
Drzwi z przeszkleniami.
Drzwi z przeszkleniem.
Drzwi pełne.
Drzwi z przeszkleniem.
Drzwi z przeszkleniem.
Drzwi z przeszkleniem.
Drzwi przesuwne.
Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Podsumowanie rynku nieruchomości: Ile mieszkań sprzedali deweloperzy w 2024 roku?

Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży w 2024 r.? Czy sytuacja na rynku miała odzwierciedlenie w popycie na mieszkania?

Mieszkanie pod inwestycję w 2025. Jak wybrać najlepiej?

Wygląda na to, że rynek nieruchomości powoli wkracza w fazę stabilizacji. Czy to oznacza, że inwestycje poczynione w tym roku będą bardziej opłacalne? Jakie mieszkanie wybrać, by skorzystać najbardziej?

Kto teraz może liczyć na pomoc w spłacie rat kredytu hipotecznego. Wakacje kredytowe w 2025 roku

Wakacje kredytowe, które w minionych latach pozwalały na zawieszenie spłaty rat kreddytu hipotecznego w 2025 roku już nie są dostępne. Przynajmniej w takiej powszechnej formie. Nie oznacza to jednak, że osoby mające kłopot z terminową spłatą kredytów mieszkaniowych są całkowicie bez wsparcia

Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

REKLAMA

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

REKLAMA

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

REKLAMA