REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jacek Michalak – nowym prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń
Stowarzyszenie polskich producentów materiałów do wykonywania systemów ociepleń ścian zewnętrznych.
Prezes Jacek Michalak. Fot. Stowarzyszenie Na Rzecz Systemów Ociepleń
Prezes Jacek Michalak. Fot. Stowarzyszenie Na Rzecz Systemów Ociepleń
Stowarzyszenie Na Rzecz Systemów Ociepleń

REKLAMA

REKLAMA

Jacek Michalak, doktor nauk chemicznych, absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej, został nowym prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń. Funkcje wiceprezesów objęli Piotr Ciborowski z Henkel Polska oraz Ryszard Rówiński z Sto-ispo.

REKLAMA

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) wyłoniło władze, które wprowadzą stowarzyszenie w drugą dekadę działalności. Walne Zebranie SSO w głosowaniu w dniu 14 czerwca br. powierzyło stanowisko prezesa Zarządu Jackowi Michalakowi, reprezentującemu Grupę Atlas. Funkcje wiceprezesów objęli Piotr Ciborowski (Henkel Polska) i Ryszard Rówiński (Sto-ispo). W skład nowego Zarządu organizacji weszli ponadto Kamil Kiejna (Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu), Rafał Adamczyk (Ejot Polska) i Waldemar Pilczek (Caparol Polska).

Zobacz także:  MAGNAT – nowy wizerunek znanej marki

Ponadto, decyzją Walnego Zebrania, Komisją Rewizyjną SSO kierować będzie, przez kolejną już kadencję, Anna Śpiewak (Austrotherm). Z kolei szefem Komisji Technicznej od 2005 roku pozostaje Mariusz Garecki (Henkel Polska). Stowarzyszenie, zrzeszające wiodących producentów systemów ociepleń, dzięki wytężonej pracy od swego powstania w 2003 roku, zasłużyło na miano reprezentanta branży ETICS w Polsce i nie zaprzestaje starań o jakość polskiego rynku ociepleń, zarówno w zakresie stosowanych wyrobów, jak i wykonawstwa.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Prezes Jacek Michalak. Fot. Stowarzyszenie Na Rzecz Systemów Ociepleń

REKLAMA

– Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń działa już dziesięć lat. Mało kto wie, że europejskie stowarzyszenie EAE we wrześniu obchodzić będzie dopiero piąte urodziny – pokreślił nowo wybrany prezes Zarządu. Zdaniem Jacka Michalaka, SSO w trakcie swej pierwszej dekady wyraźnie zaznaczyło obecność na polskim rynku, dysponuje więc zasobami i metodami realizacji dalszych zadań: – Dzisiaj Stowarzyszenie ma dwudziestu członków, jednak w Polsce jest znacznie więcej producentów złożonych systemów izolacji cieplnej. Wspólnie z kolegami z zarządu będę chciał przekonać do uczestnictwa w pracach stowarzyszenia nieobecne jeszcze w nim firmy. SSO wiele zrobiło w zakresie uświadomienia odbiorcom znaczenia kompletnych rozwiązań systemowych i te działania będą kontynuowane. Wyzwaniem dla nas jest także promowanie i wspieranie właściwych rozwiązań w przypadku konieczności naprawy znacznej liczby elewacji docieplonych w minionych latach w nieprawidłowy sposób. Początek mojej kadencji zbiega się z wejściem w życie regulacji CPR. To kolejne wyzwanie dla SSO. Chciałbym też w swoich działaniach poświęcić nieco czasu na uświadomienie polskiemu odbiorcy pozycji Stowarzyszenia oraz polskiego rynku systemów ociepleń na arenie europejskiej – zapowiedział prezes Michalak.

Jacek Michalak, doktor nauk chemicznych, jest absolwentem Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej. Odbył staże naukowe w Instytucie Chemii Fizycznej Uniwersytetu we Fryburgu (Szwajcaria) oraz na Wydziale Chemicznym The Ohio State University w Columbus (USA). Z branżą budowlaną związany zawodowo od 1996 roku w spółce Atlas, od października 2007 roku jako wiceprezes ds. rozwoju. Jest zastępcą przewodniczącego Komitetu Technicznego nr 184 ds. Klejów i ekspertem w Komitecie Technicznym Europejskiego Komitetu Normalizacyjnego CEN/TC 67. Autor i współautor 22 publikacji naukowych w czasopismach międzynarodowych, 25 referatów naukowych wygłoszonych na konferencjach naukowych w kraju i zagranicą, współautor jednego podręcznika akademickiego oraz wielu artykułów popularnonaukowych. Od 2003 roku prezes zarządu Atlas Sztuki, spółki prowadzącej galerię sztuki współczesnej. Żonaty, ma córkę i syna.

Zobacz także: Lafarge – nowa wytwórnia betonu w Gorzowie Wielkopolskim

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń reprezentuje następujące obecne na polskim rynku podmioty: Alpol Gips, Austrotherm, Baumit, Bolix, Caparol Polska, Ejot Polska, Fabryka Styropianu Arbet, Atlas, Henkel Polska, Knauf Bauprodukte, Koelner, Lakma, Mapei Polska, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej, Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS), Quick-mix, Saint-Gobain Construction Products Polska/Weber, Sto-ispo, Termo Organika i Textilglas Polska.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

REKLAMA

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

Rośnie drzewo z tysiącletniego nasiona znalezionego przez archeologów. To wymarły gatunek. Ma związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

Międzynarodowy zespół naukowców wyhodował drzewo z tysiącletniego nasiona, znalezionego podczas wykopalisk archeologicznych. Badacze uważają, że to wymarły gatunek rośliny, o której leczniczych właściwościach wspominano w Biblii. Roślina ta zawiera m.in. związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

REKLAMA

Czy można było zapobiec powodzi? Jedną z głównych przyczyn rosnących szkód jest zabudowa terenów zagrożonych powodzią

To już trzecia tak duża i tragiczna w skutkach powódź w ciągu niespełna 30 lat. Po poprzednich dwóch podejmowano działania, które miały zapobiec kolejnej. Eksperci portalu GetHome.pl sprawdzili, jak wyglądało to w praktyce na podstawie… statystyk budowlanych.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży mieszkania czy domu u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży nieruchomości, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – była ona w pełni bezpieczna dla sprzedającego? 

REKLAMA