REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jacek Michalak – nowym prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń
Stowarzyszenie polskich producentów materiałów do wykonywania systemów ociepleń ścian zewnętrznych.
Prezes Jacek Michalak. Fot. Stowarzyszenie Na Rzecz Systemów Ociepleń
Prezes Jacek Michalak. Fot. Stowarzyszenie Na Rzecz Systemów Ociepleń
Stowarzyszenie Na Rzecz Systemów Ociepleń

REKLAMA

REKLAMA

Jacek Michalak, doktor nauk chemicznych, absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej, został nowym prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń. Funkcje wiceprezesów objęli Piotr Ciborowski z Henkel Polska oraz Ryszard Rówiński z Sto-ispo.

REKLAMA

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) wyłoniło władze, które wprowadzą stowarzyszenie w drugą dekadę działalności. Walne Zebranie SSO w głosowaniu w dniu 14 czerwca br. powierzyło stanowisko prezesa Zarządu Jackowi Michalakowi, reprezentującemu Grupę Atlas. Funkcje wiceprezesów objęli Piotr Ciborowski (Henkel Polska) i Ryszard Rówiński (Sto-ispo). W skład nowego Zarządu organizacji weszli ponadto Kamil Kiejna (Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu), Rafał Adamczyk (Ejot Polska) i Waldemar Pilczek (Caparol Polska).

Zobacz także:  MAGNAT – nowy wizerunek znanej marki

Ponadto, decyzją Walnego Zebrania, Komisją Rewizyjną SSO kierować będzie, przez kolejną już kadencję, Anna Śpiewak (Austrotherm). Z kolei szefem Komisji Technicznej od 2005 roku pozostaje Mariusz Garecki (Henkel Polska). Stowarzyszenie, zrzeszające wiodących producentów systemów ociepleń, dzięki wytężonej pracy od swego powstania w 2003 roku, zasłużyło na miano reprezentanta branży ETICS w Polsce i nie zaprzestaje starań o jakość polskiego rynku ociepleń, zarówno w zakresie stosowanych wyrobów, jak i wykonawstwa.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Prezes Jacek Michalak. Fot. Stowarzyszenie Na Rzecz Systemów Ociepleń

REKLAMA

– Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń działa już dziesięć lat. Mało kto wie, że europejskie stowarzyszenie EAE we wrześniu obchodzić będzie dopiero piąte urodziny – pokreślił nowo wybrany prezes Zarządu. Zdaniem Jacka Michalaka, SSO w trakcie swej pierwszej dekady wyraźnie zaznaczyło obecność na polskim rynku, dysponuje więc zasobami i metodami realizacji dalszych zadań: – Dzisiaj Stowarzyszenie ma dwudziestu członków, jednak w Polsce jest znacznie więcej producentów złożonych systemów izolacji cieplnej. Wspólnie z kolegami z zarządu będę chciał przekonać do uczestnictwa w pracach stowarzyszenia nieobecne jeszcze w nim firmy. SSO wiele zrobiło w zakresie uświadomienia odbiorcom znaczenia kompletnych rozwiązań systemowych i te działania będą kontynuowane. Wyzwaniem dla nas jest także promowanie i wspieranie właściwych rozwiązań w przypadku konieczności naprawy znacznej liczby elewacji docieplonych w minionych latach w nieprawidłowy sposób. Początek mojej kadencji zbiega się z wejściem w życie regulacji CPR. To kolejne wyzwanie dla SSO. Chciałbym też w swoich działaniach poświęcić nieco czasu na uświadomienie polskiemu odbiorcy pozycji Stowarzyszenia oraz polskiego rynku systemów ociepleń na arenie europejskiej – zapowiedział prezes Michalak.

Jacek Michalak, doktor nauk chemicznych, jest absolwentem Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej. Odbył staże naukowe w Instytucie Chemii Fizycznej Uniwersytetu we Fryburgu (Szwajcaria) oraz na Wydziale Chemicznym The Ohio State University w Columbus (USA). Z branżą budowlaną związany zawodowo od 1996 roku w spółce Atlas, od października 2007 roku jako wiceprezes ds. rozwoju. Jest zastępcą przewodniczącego Komitetu Technicznego nr 184 ds. Klejów i ekspertem w Komitecie Technicznym Europejskiego Komitetu Normalizacyjnego CEN/TC 67. Autor i współautor 22 publikacji naukowych w czasopismach międzynarodowych, 25 referatów naukowych wygłoszonych na konferencjach naukowych w kraju i zagranicą, współautor jednego podręcznika akademickiego oraz wielu artykułów popularnonaukowych. Od 2003 roku prezes zarządu Atlas Sztuki, spółki prowadzącej galerię sztuki współczesnej. Żonaty, ma córkę i syna.

Zobacz także: Lafarge – nowa wytwórnia betonu w Gorzowie Wielkopolskim

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń reprezentuje następujące obecne na polskim rynku podmioty: Alpol Gips, Austrotherm, Baumit, Bolix, Caparol Polska, Ejot Polska, Fabryka Styropianu Arbet, Atlas, Henkel Polska, Knauf Bauprodukte, Koelner, Lakma, Mapei Polska, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej, Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS), Quick-mix, Saint-Gobain Construction Products Polska/Weber, Sto-ispo, Termo Organika i Textilglas Polska.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA