REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jacek Michalak – nowym prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń
Stowarzyszenie polskich producentów materiałów do wykonywania systemów ociepleń ścian zewnętrznych.
Prezes Jacek Michalak. Fot. Stowarzyszenie Na Rzecz Systemów Ociepleń
Prezes Jacek Michalak. Fot. Stowarzyszenie Na Rzecz Systemów Ociepleń
Stowarzyszenie Na Rzecz Systemów Ociepleń

REKLAMA

REKLAMA

Jacek Michalak, doktor nauk chemicznych, absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej, został nowym prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń. Funkcje wiceprezesów objęli Piotr Ciborowski z Henkel Polska oraz Ryszard Rówiński z Sto-ispo.

REKLAMA

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) wyłoniło władze, które wprowadzą stowarzyszenie w drugą dekadę działalności. Walne Zebranie SSO w głosowaniu w dniu 14 czerwca br. powierzyło stanowisko prezesa Zarządu Jackowi Michalakowi, reprezentującemu Grupę Atlas. Funkcje wiceprezesów objęli Piotr Ciborowski (Henkel Polska) i Ryszard Rówiński (Sto-ispo). W skład nowego Zarządu organizacji weszli ponadto Kamil Kiejna (Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu), Rafał Adamczyk (Ejot Polska) i Waldemar Pilczek (Caparol Polska).

Zobacz także:  MAGNAT – nowy wizerunek znanej marki

Ponadto, decyzją Walnego Zebrania, Komisją Rewizyjną SSO kierować będzie, przez kolejną już kadencję, Anna Śpiewak (Austrotherm). Z kolei szefem Komisji Technicznej od 2005 roku pozostaje Mariusz Garecki (Henkel Polska). Stowarzyszenie, zrzeszające wiodących producentów systemów ociepleń, dzięki wytężonej pracy od swego powstania w 2003 roku, zasłużyło na miano reprezentanta branży ETICS w Polsce i nie zaprzestaje starań o jakość polskiego rynku ociepleń, zarówno w zakresie stosowanych wyrobów, jak i wykonawstwa.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Prezes Jacek Michalak. Fot. Stowarzyszenie Na Rzecz Systemów Ociepleń

REKLAMA

– Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń działa już dziesięć lat. Mało kto wie, że europejskie stowarzyszenie EAE we wrześniu obchodzić będzie dopiero piąte urodziny – pokreślił nowo wybrany prezes Zarządu. Zdaniem Jacka Michalaka, SSO w trakcie swej pierwszej dekady wyraźnie zaznaczyło obecność na polskim rynku, dysponuje więc zasobami i metodami realizacji dalszych zadań: – Dzisiaj Stowarzyszenie ma dwudziestu członków, jednak w Polsce jest znacznie więcej producentów złożonych systemów izolacji cieplnej. Wspólnie z kolegami z zarządu będę chciał przekonać do uczestnictwa w pracach stowarzyszenia nieobecne jeszcze w nim firmy. SSO wiele zrobiło w zakresie uświadomienia odbiorcom znaczenia kompletnych rozwiązań systemowych i te działania będą kontynuowane. Wyzwaniem dla nas jest także promowanie i wspieranie właściwych rozwiązań w przypadku konieczności naprawy znacznej liczby elewacji docieplonych w minionych latach w nieprawidłowy sposób. Początek mojej kadencji zbiega się z wejściem w życie regulacji CPR. To kolejne wyzwanie dla SSO. Chciałbym też w swoich działaniach poświęcić nieco czasu na uświadomienie polskiemu odbiorcy pozycji Stowarzyszenia oraz polskiego rynku systemów ociepleń na arenie europejskiej – zapowiedział prezes Michalak.

Jacek Michalak, doktor nauk chemicznych, jest absolwentem Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej. Odbył staże naukowe w Instytucie Chemii Fizycznej Uniwersytetu we Fryburgu (Szwajcaria) oraz na Wydziale Chemicznym The Ohio State University w Columbus (USA). Z branżą budowlaną związany zawodowo od 1996 roku w spółce Atlas, od października 2007 roku jako wiceprezes ds. rozwoju. Jest zastępcą przewodniczącego Komitetu Technicznego nr 184 ds. Klejów i ekspertem w Komitecie Technicznym Europejskiego Komitetu Normalizacyjnego CEN/TC 67. Autor i współautor 22 publikacji naukowych w czasopismach międzynarodowych, 25 referatów naukowych wygłoszonych na konferencjach naukowych w kraju i zagranicą, współautor jednego podręcznika akademickiego oraz wielu artykułów popularnonaukowych. Od 2003 roku prezes zarządu Atlas Sztuki, spółki prowadzącej galerię sztuki współczesnej. Żonaty, ma córkę i syna.

Zobacz także: Lafarge – nowa wytwórnia betonu w Gorzowie Wielkopolskim

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń reprezentuje następujące obecne na polskim rynku podmioty: Alpol Gips, Austrotherm, Baumit, Bolix, Caparol Polska, Ejot Polska, Fabryka Styropianu Arbet, Atlas, Henkel Polska, Knauf Bauprodukte, Koelner, Lakma, Mapei Polska, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej, Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS), Quick-mix, Saint-Gobain Construction Products Polska/Weber, Sto-ispo, Termo Organika i Textilglas Polska.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA