REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Niestandardowe skrzydła drzwiowe o nietypowych wymiarach

REKLAMA

REKLAMA

Jakie drzwi zamontować w niedużym pomieszczeniu, aby nie tracić miejsca? Jakie drzwi zamontować w otworze, który przekracza 100 cm. Jednym z rozwiązać są drzwi przesuwne i dwuskrzydłowe o niestandardowych wymiarach.

– Nietypowe wnętrza stwarzały kiedyś liczne problemy, były nieustawne, ciężko było dopasować meble i drzwi. Dziś takie niestandardowe wnętrze może być miejscem szczególnym, a właściwie do niego dobrane skrzydła drzwiowe stworzą z nim estetyczną całość. – mówi Maciej Sporek, szef centrum badawczo-rozwojowego w Classen

REKLAMA

– W zależności od potrzeb, przeznaczenia i zaplanowanych wydatków, można wybierać dziś pomiędzy drzwiami przesuwnymi naściennymi, dwuskrzydłowymi lub wykorzystać dostawkę do drzwi dwuskrzydłowych tzw. skrzydło drzwiowe bierne.

Drzwi przesuwne naścienne

Drzwi przesuwne naścienne posiadają właściwości i konstrukcję klasycznego skrzydła drzwiowego wewnętrznego. Większość dostępnych na rynku kolekcji drzwi wewnętrznych występuje również w systemie przesuwnym, co oznacza te same modele i dekory, ale też możliwość wyboru opcji jedno- lub dwuskrzydłowej. W tym ostatnim przypadku system otwierany jest synchronicznie – przesuwając jedno skrzydło, rozsuwają się jednocześnie oba. 

Drzwi przesuwne. Fot. Classen

Pojedyncze skrzydło w systemie przesuwnym posiada tradycyjną szerokość 60–100 cm. System dwuskrzydłowy występuje z kolei w wymiarach: 120, 140, 160, 180, 200 cm. Różnice pomiędzy klasycznym skrzydłem drzwiowym a systemem przesuwnym widoczne są m.in. w sposobie montażu, zamiast klamek występują tzw. pochwyty oraz zamek hakowy na klucz. Drzwi przesuwne zawsze są drzwiami bezprzylgowymi. 

Zobacz także: Czy warto kupić drzwi przesuwne?

System przesuwny sprawdza się we wnętrzach, które chcielibyśmy jednocześnie optycznie powiększyć, a także w tych, gdzie niemożliwy jest montaż drzwi tradycyjnych rozwieranych.

Drzwi dwuskrzydłowe

Drzwi dwuskrzydłowe składają się ze skrzydła drzwiowego czynnego oraz biernego bez otworów na zamek i klamkę. Drzwi dwuskrzydłowe otwierane są np. poprzez zamontowane kantrygle (górne i dolne okucia blokujące), wyposażone dodatkowo w blachę zaczepową zamka do drzwi dwuskrzydłowych. Wielu producentów oferuje możliwość dowolnego łączenia wymiarów skrzydeł drzwiowych zgodnie z posiadaną ofertą.

Drzwi dwuskrzydłowe. Fot. Classen

Drzwi dwuskrzydłowe stosuje się często w miejscach, gdzie otwór drzwiowy jest większy od klasycznego.  Najczęściej prowadzą do pomieszczeń o szczególnym charakterze, salonów, jadalni, sal konferencyjnych, itp.

Zobacz także: Jakie drzwi pełne wybrać: przesuwne czy skrzydłowe?

Dostawka – drzwi o szerokości 40 lub 50 cm

Jeśli nie możemy sobie pozwolić na drzwi dwuskrzydłowe o standardowych rozmiarach, doskonałym rozwiązaniem będzie wybór tzw. dostawki. Potocznie dostawką nazywa się skrzydło drzwiowe bierne o szerokościach 40 lub 50 cm, czyli znacznie mniejszych od tych występujących w standardowej ofercie. Dostawka występuje we wszystkich dostępnych dekorach i jest otwieranym elementem drzwi dwuskrzydłowych.

Drzwi - dostawka. Fot. Classen

Dostawka sprawdzi się we wnętrzach, gdzie występuje otwór drzwiowy o niestandardowej szerokości np. 110. Wówczas montujemy skrzydło drzwiowe z oferty standardowej, np. o szerokości 70 cm i dostawkę pełną o szerokości 40 cm. Wykorzystując dostawkę, unikniemy konieczności dobudowywania fragmentu ściany, a drzwi będą się prezentowały oryginalnie i efektownie. 

Zobacz także: Jak dobierać drzwi do poszczególnych pomieszczeń w domu?

Źródło: Classen

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Pergola na tarasie, ogród zimowy. Czy trzeba mieć pozwolenie na budowę? Czy konieczne jest zgłoszenie budowy?

    Mieszkać da się i na tarasie. Co więcej w ciepłe dni jest to bardzo przyjemne. Coraz popularniejsza jest zabudowa tarasów w formie pergoli. Zamożniejsi budują sobie ogrody zimowe. Czy budowa takich obiektów wymaga spełnienia formalności przewidzianych przez Prawo budowlane?

    Geranium, anginka (pelargonia pachnąca, pelargonia szorstka) – uprawa w domu, zastosowanie lecznicze

    Zamiast trzymać na parapecie i w innych miejscach w domu wyłącznie różne oryginalne rośliny, ale często o trujących liściach, czy kwiatach – warto docenić babcine geranium. Nie jest może zbyt efektowne, kwitnie tylko wtedy, gdy przejdzie zimowy spoczynek w niskiej temperaturze ale olejek geraniowy zawarty w liściach ma właściwości antyseptyczne. Oczyszcza i odkaża powietrze w domu a można też zastosować tę roślinę wspomagająco w leczeniu niektórych chorób. Jak uprawiać w domu pelargonię pachnącą?

    Dlaczego liście drzew zmieniają kolor i opadają?

    Pod koniec września możemy zaobserwować zjawisko przebarwiania się liści z różnych odcieni zieloni na całą paletę odcieni żółci, barwy pomarańczowej i czerwieni. Nasila się ono w październiku, aby zakończyć się z początkiem listopada, kiedy to z drzew spadną już wszystkie liście. Dlaczego tak się dzieje?

    Coraz więcej Polaków kupuje mieszkanie. Czy opłaca się jeszcze wynajmować?

    Zakup czy wynajem? Na rynku nieruchomości jest ostatnio duże poruszenie. Program Kredyt 2% przyczynił się do wzrostu sprzedaży mieszkań. Do tego dochodzi brak podatku PCC przy zakupie pierwszego mieszkania z rynku wtórnego. Czy w tej sytuacji wynajem mieszkania wciąż się opłaca? 

    REKLAMA

    Pogoda na weekend 22-24 września. IMGW: nadchodzi zimny front, od niedzieli znowu zmiana. Po weekendzie wraca lato?

    W piątek po południu zacznie do Polski wkraczać front atmosferyczny, który od zachodu będzie nam psuł piękną aurę. Sobota będzie najbrzydsza w tym weekendzie - z deszczem i trochę niższymi temperaturami. W niedzielę wraca już wyż, a więc słońce i piękna pogoda - powiedział w rozmowie z PAP rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

    Polacy na potęgę biorą kredyty mieszkaniowe

    Wyraźny wzrost na rynku kredytów hipotecznych. W II kwartale Polacy zaciągnęli je na 11 mld zł, ale wielu z nich wstrzymywało się z wnioskami do wejścia w życie w lipcu 2-proc. kredytu na pierwsze mieszkanie. Inni klienci, zainteresowani mieszkaniami z rynku wtórnego, czekali na jeszcze jedną korzystną zmianę – od 1 września od takiej transakcji nie trzeba płacić podatku od czynności cywilnoprawnych. 

    Ile trzeba zapłacić deweloperowi za mieszkanie trzypokojowe we wrześniu 2023 roku?

    Ile kosztują aktualnie najtańsze nowe mieszkania trzypokojowe? W jakim metrażu? W których inwestycjach można je znaleźć? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.                       

    Akustyka mieszkania i domu. Jak odizolować się od dźwięków z zewnątrz?

    Badania naukowe dowodzą, że życie w hałasie bardzo negatywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Dlatego coraz ważniejszym czynnikiem przy wyborze mieszkania jest jego akustyka. Eksperci wskazują, że ochrona przed dźwiękiem zależy od samego projektu inwestycji, rodzaju zastosowanych materiałów czy poprawnego wykonania obiektu.

    REKLAMA

    Bezpieczny Kredyt 2 proc. bije rekordy popularności. Kiedy zabraknie pieniędzy?

    Polacy zdążyli już pożyczyć na zakup mieszkań w ramach programu „Bezpieczny Kredyt 2%” blisko 3,7 mld złotych – tyle . I to w 11 tygodni! Popyt znacznie przekracza wstępne rządowe szacunki i to nie tylko te przewidziane na pierwsze tygodnie, ale na cały 2023 rok. Czy pieniędzy na ten program starczy do wiosny 2024 roku?

    Instalacje wodne w domu - jak ustrzec się legionelli? Na czym polega dezynfekcja termiczna?

    Problemy z występowaniem bakterii Legionella w instalacjach wody użytkowej występował już wcześniej w Polsce, ale ostatnio mamy więcej takich przypadków. Jednym z głównych powodów może być obniżanie temperatury w instalacjach ciepłej wody użytkowej aby ograniczyć koszty. Dlaczego właściwa temperatura w instalacji wodnej ma kluczowe znaczenie w walce z legionellą? Jak dezynfekować instalacje wodne i jak o nie dbać? Wyjaśnia Sebastian Brzoza, Dyrektor Działu Aplikacji i Wsparcia Technicznego z Danfoss Poland.

    REKLAMA