REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Lafarge: Ambasador Regionu 2012

Ekspert Lafarge
Ambasador regionu. Fot. Lafarge
Ambasador regionu. Fot. Lafarge
Lafarge

REKLAMA

REKLAMA

Firma Lafarge podczas tegorocznej edycji Liderów Regionu województwa świętokrzyskiego otrzymała wyróżnienie Ambasadora Regionu 2012. Nagrodę firmie przyznano za odniesione sukcesy na polskim rynku oraz zaangażowanie i wsparcie społeczności lokalnej.

8 lutego w Kielcach odbyła się trzynasta już Gala Liderów Regionu województwa świętokrzyskiego. Tegoroczna edycja przyznawania nagród gospodarczych liderom działającym w regionie miała wyjątkowy charakter. Po raz pierwszy patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Gospodarki z wicepremierem, ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim na czele. Kapituła konkursu, przyznaje co roku nagrody w kilkudziesięciu kategoriach, firmom i instytucjom, które osiągnęły dobre wyniki.

REKLAMA

Firma Lafarge, nagrodzona w zeszłym roku Super Liderem Regionu, w tym roku, ze względu na całokształt działań prowadzonych w na kielecczyźnie zdobyła tytuł Ambasadora Regionu 2012. Nagrodę w imieniu firmy odebrał Mirosław Majchrowicz, dyrektor Cementowni Małogoszcz, który tak skomentował wyróżnienie:

REKLAMA

– Chciałbym podkreślić, że do tego wyróżnienia przyczyniła się praca naszych wszystkich pracowników oraz dobra współpraca z władzami regionu, która służy lokalnej społeczności.  Bez zaangażowania i dialogu między nami nie udałoby się zrealizować tylu projektów. Ogromnie za to wszystkim dziękuję.

Lafarge działa w Polsce od 1995 roku. Firma zainwestowała w polski przemysł cementowy ponad 1,5 miliarda złotych. Główne inwestycje w tym obszarze są związane m.in. z modernizacją zakładów, które należą obecnie do najnowocześniejszych na świecie. Systemy odpylania najnowszej generacji, stacje monitoringu powietrza oraz wykorzystywanie paliw i surowców alternatywnych sprawiają, że cementownie Lafarge, w tym Małogoszcz, są przyjazne dla środowiska i spełniają wszelkie europejskie normy i standardy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: TopBuilder – nagroda dla ROCKWOOL

Lafarge od lat aktywnie działa na rzecz lokalnej społeczności, wspierając projekty służące jej rozwojowi oraz edukacji. W minionym roku firma zaangażowała się m.in. w projekt Wolna Strefa Lafarge w Muzeum Narodowym w Kielcach. To edukacyjna inicjatywa, w ramach której została otworzona specjalna przestrzeń przeznaczona do prowadzenia zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Lafarge cyklicznie organizuje projekty zawiązane z podniesieniem poziomu bezpieczeństwa w szkołach i przedszkolach zlokalizowanych wokół cementowni Małogoszcz. Akcja GAP (Gaśnica-Apteczka-Pierwsza Pomoc) polega na organizowaniu szkoleń z pierwszej pomocy dla uczniów i nauczycieli, wyposażeniu placówek szkolnych w gaśnice i apteczki oraz na oznakowaniu dróg przeciwpożarowych.

Informacje o Lafarge

Lafarge to światowy lider w produkcji materiałów budowlanych, zajmujący czołowe pozycje we wszystkich branżach swojej działalności: w produkcji cementu, kruszyw i betonu. Grupa Lafarge zatrudnia na świecie 68.000 pracowników w 64 krajach. W 2011 roku odnotowała sprzedaż na poziomie 15,3 mld euro. W uznaniu dla strategii spółki i jej aktywności na rzecz ochrony środowiska, międzynarodowa organizacja pozarządowa "Carbon Disclosure Project" już po raz drugi umieściła Lafarge wśród 10 najlepszych firm światowych, działających przeciwko globalnemu ociepleniu. Innowacyjność jest jednym z priorytetów firmy, która aktywnie wspiera zrównoważone budownictwo i architektoniczną kreatywność. W Polsce Lafarge prowadzi działalność od 1995 roku.

Zobacz także: Rheinzink – nowy asortyment od 2013 roku

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Budownictwo: rok 2024 jednym z najtrudniejszych od 20 lat

Budownictwo wyhamowało. Rok 2024 jest jednym z najtrudniejszych dla branży od 20 lat. Co jest powodem kryzysu i z jakich rozwiązań można skorzystać? Jak przyczynił się do tego problem z kredytem na start?

Nadchodzi dobry czas na kupno mieszkania w atrakcyjnej cenie, jeszcze przed końcem 2024 roku

Teraz to kupujący będą częściej rozdawać karty i mocniej negocjować cenę, wynika z prognoz ekspertów rynku nieruchomości dotyczących czwartego kwartału 2024 roku. Do końca roku liczba ogłoszeń powinna jeszcze wzrosnąć, co daje więcej szans na zakup atrakcyjnego cenowo i lokalizacyjnie mieszkania.

Amarylis – najpiękniejszy kwiat na Boże Narodzenie. Wystaw cebulkę, a zakwitnie na Święta [Wskazówki]

Oto najpiękniejszy i najbardziej okazały kwiat na Boże Narodzenie. Wystaw cebulkę w listopadzie i zacznij podlewać, a zakwitnie w grudniu na Święta. Jaką ziemię powinien mieć? Czy uprawa jest trudna? Oto kilka wskazówek.

10 największych miast świata [LISTA]

Są dane na 2024 rok. Największe miasta świata pod względem liczby mieszkańców znajdują się w Japonii, Indiach, Chinach, Bangladeszu, Brazylii, Egipcie i Meksyku. Które miasto jest największe na świecie?

REKLAMA

Rządowy Portal DOM - czy będzie pomocny dla kupujących nieruchomości?

Portal DOM to jeden z pomysłów projektu nowelizacji ustawy deweloperskiej. Ma on poprawić przejrzystość rynku m.in. w zakresie cen transakcyjnych mieszkań deweloperskich i z rynku wtórnego. Jak oceniają ten pomysł deweloperzy? W jakim stopniu portal może rzeczywiście pomóc kupującym? 

Rynek nieruchomości w Polsce – jakie zmiany czekają nas w IV kwartale 2024 roku? [ANALIZA]

Rynek nieruchomości w Polsce. Trwa ostatni kwartał 2024 r. Czy możemy się jeszcze spodziewać zmian dotyczących cen transakcyjnych mieszkań? A co z rynkiem najmu? Jakie czynniki wpływają na wzrost, a jakie na zahamowanie cen? 

To może być idealny moment na zakup mieszkania z rynku wtórnego

Jakie są prognozy dla mieszkań z rynku wtórnego do końca 2024 r.? Czy jest jeszcze szansa na zakup atrakcyjnej cenowo i lokalizacyjnie nieruchomości? Badanie przeprowadził portal Nieruchomosci-online.pl. 

Jak wygląda rzeczywistość mieszkaniowa w największych miastach w Polsce?

Światowy Dzień Miast to dobra okazja, żeby sprawdzić, czy poprawa standardu mieszkań w Polsce jest widoczna we wszystkich, czy tylko w niektórych największych miastach w Polsce.

REKLAMA

Prawo do dzierżawy działki po śmierci działkowicza

Osoby bliskie po śmierci działkowca mogą przejąć jego prawo do dzierżawy gruntu w ROD. Wyjaśniamy, jak wygląda taka procedura, bo działkowe dzierżawy są cenne.

Korzystne opodatkowanie garaży po zmianach w podatku od nieruchomości. Jak skorzystać w 2025 roku?

Zmiany w podatku od nieruchomości, które mają wejść w życie z dniem 1 stycznia 2025 r., co do zasady nie należą do korzystnych. Niemniej są wśród nich i takie, które można ocenić pozytywnie, jak np. opodatkowanie garaży w budynku mieszkalnym. Należy jednak pamiętać, że na dzień niniejszej publikacji (25 października 2024 r.), ustawa nowelizująca nie została jeszcze uchwalona.

REKLAMA