REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Lafarge: Ambasador Regionu 2012

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Ekspert Lafarge
Ambasador regionu. Fot. Lafarge
Ambasador regionu. Fot. Lafarge
Lafarge

REKLAMA

REKLAMA

Firma Lafarge podczas tegorocznej edycji Liderów Regionu województwa świętokrzyskiego otrzymała wyróżnienie Ambasadora Regionu 2012. Nagrodę firmie przyznano za odniesione sukcesy na polskim rynku oraz zaangażowanie i wsparcie społeczności lokalnej.

8 lutego w Kielcach odbyła się trzynasta już Gala Liderów Regionu województwa świętokrzyskiego. Tegoroczna edycja przyznawania nagród gospodarczych liderom działającym w regionie miała wyjątkowy charakter. Po raz pierwszy patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Gospodarki z wicepremierem, ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim na czele. Kapituła konkursu, przyznaje co roku nagrody w kilkudziesięciu kategoriach, firmom i instytucjom, które osiągnęły dobre wyniki.

REKLAMA

Firma Lafarge, nagrodzona w zeszłym roku Super Liderem Regionu, w tym roku, ze względu na całokształt działań prowadzonych w na kielecczyźnie zdobyła tytuł Ambasadora Regionu 2012. Nagrodę w imieniu firmy odebrał Mirosław Majchrowicz, dyrektor Cementowni Małogoszcz, który tak skomentował wyróżnienie:

REKLAMA

– Chciałbym podkreślić, że do tego wyróżnienia przyczyniła się praca naszych wszystkich pracowników oraz dobra współpraca z władzami regionu, która służy lokalnej społeczności.  Bez zaangażowania i dialogu między nami nie udałoby się zrealizować tylu projektów. Ogromnie za to wszystkim dziękuję.

Lafarge działa w Polsce od 1995 roku. Firma zainwestowała w polski przemysł cementowy ponad 1,5 miliarda złotych. Główne inwestycje w tym obszarze są związane m.in. z modernizacją zakładów, które należą obecnie do najnowocześniejszych na świecie. Systemy odpylania najnowszej generacji, stacje monitoringu powietrza oraz wykorzystywanie paliw i surowców alternatywnych sprawiają, że cementownie Lafarge, w tym Małogoszcz, są przyjazne dla środowiska i spełniają wszelkie europejskie normy i standardy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: TopBuilder – nagroda dla ROCKWOOL

Lafarge od lat aktywnie działa na rzecz lokalnej społeczności, wspierając projekty służące jej rozwojowi oraz edukacji. W minionym roku firma zaangażowała się m.in. w projekt Wolna Strefa Lafarge w Muzeum Narodowym w Kielcach. To edukacyjna inicjatywa, w ramach której została otworzona specjalna przestrzeń przeznaczona do prowadzenia zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Lafarge cyklicznie organizuje projekty zawiązane z podniesieniem poziomu bezpieczeństwa w szkołach i przedszkolach zlokalizowanych wokół cementowni Małogoszcz. Akcja GAP (Gaśnica-Apteczka-Pierwsza Pomoc) polega na organizowaniu szkoleń z pierwszej pomocy dla uczniów i nauczycieli, wyposażeniu placówek szkolnych w gaśnice i apteczki oraz na oznakowaniu dróg przeciwpożarowych.

Informacje o Lafarge

Lafarge to światowy lider w produkcji materiałów budowlanych, zajmujący czołowe pozycje we wszystkich branżach swojej działalności: w produkcji cementu, kruszyw i betonu. Grupa Lafarge zatrudnia na świecie 68.000 pracowników w 64 krajach. W 2011 roku odnotowała sprzedaż na poziomie 15,3 mld euro. W uznaniu dla strategii spółki i jej aktywności na rzecz ochrony środowiska, międzynarodowa organizacja pozarządowa "Carbon Disclosure Project" już po raz drugi umieściła Lafarge wśród 10 najlepszych firm światowych, działających przeciwko globalnemu ociepleniu. Innowacyjność jest jednym z priorytetów firmy, która aktywnie wspiera zrównoważone budownictwo i architektoniczną kreatywność. W Polsce Lafarge prowadzi działalność od 1995 roku.

Zobacz także: Rheinzink – nowy asortyment od 2013 roku

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA