REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wybór ceramicznego pokrycia dachowego – krok po kroku

Joanna Orzechowska
Dachówki ceramiczne.
Dachówki ceramiczne.

REKLAMA

REKLAMA

Dachówki ceramiczne to świetny sposób na pokrycie dachu. Są bardzo trwałe i niezwykle estetyczne, czym zaskarbiają sobie przychylność inwestorów. Jak wybrać dachówki, aby najlepiej dopasować je do własnych potrzeb. Co zrobić, aby jak najdłużej zachować je w doskonałym stanie?

Na co zwrócić uwagę wybierając dachówki ceramiczne?

Ważnych jest wiele aspektów – od estetyki po komfort użytkowania i układania:

REKLAMA

Lokalizacja domu

Pod uwagę należy wziąć otoczenie domu, m.in. roślinność porastającą okolicę. Jeśli dom stanie w pobliżu lasu lub bujnego drzewostanu, należy dobrać specjalne dachówki odporne na porastanie mchem. Możemy zdecydować się na dachówki angobowane lub pokryte warstwą glazury. Zwykłe dachówki mają porowatą powierzchnię, na której bez trudu mogą osadzać się i zakorzenić rośliny. Dzięki gładkiej glazurze deszczówka łatwiej spłukuje zanieczyszczenia z dachu.

Zobacz także: Budowa dachu – a właściwa termoizolacja pokrycia dachowego

Kształt dachu

To, jaki dach ma kształt determinuje rodzaj używanych dachówek – dlaczego? Dachy mniej strome gorzej odprowadzają wodę, dlatego dachówki na nich powinny to maksymalnie ułatwiać. Najlepsze do tego celu będą te, których fala jest wysoka i wyraźna. Decydujące jest także to, na ile dach jest skomplikowany – w przypadku prostego jedno- lub dwuspadowego mamy dosyć dużą swobodę, ale najkorzystniej będzie zdecydować się na większe dachówki. Jeżeli natomiast planujemy wymyślny dach o wielu załamaniach, lukarnach itd. łatwiej będzie używać mniejszych.

Kolor

W dzisiejszych czasach, gdy wybór materiałów budowlanych jest ogromny, każdy element elewacji może podkreślać indywidualność właściciela. Wiele osób skwapliwie z tego korzysta np. dobierając kontrastowe kolory ścian zewnętrznych lub krzykliwy kolor dachu. Każdy oglądający sam może ocenić efekty takich działań zgodnie z własnym poczuciem smaku. Jeżeli zależy nam na estetyce otoczenia w najbliższej przestrzeni rozejrzyjmy się dookoła i spróbujmy dobrać kolor, który będzie się komponował z sąsiednimi budynkami.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Kiedy warto zdecydować się na dachówki solarne?

Inwestycja w dłuższą żywotność – zabezpieczenie przeciwwilgociowe dachu

Wybór dachówek to nie koniec zmagań. Dobre i trwałe materiały bez odpowiedniego, fachowego wykonawstwa to nawet nie połowa sukcesu. Bardzo istotną sprawą jest tu odpowiednia ochrona przed działaniem wilgoci. Najpierw należy zadbać o to, żeby jak najmniej wody dostało się pod pokrycie – trzeba tak przygotować dach, żeby był szczelny jeszcze przed położeniem dachówki. W tym celu niezbędne jest należyte ułożenie paroizolacji, dopasowane gąsiorów oraz zastosowanie taśmy wentylacyjno-uszczelniającej na kalenicy. Gąsiory pozwolą wykonać szczelne połączenia pomiędzy kalenicami i zapewnią uszczelnienie grzbietów dachu. Taśma wentylacyjno-uszczelniająca uchroni więźbę przed przenikaniem wody opadowej i pośniegowej.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

REKLAMA

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik?

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik? Kto może kupić ziemię rolną? Jakich formalności należy dopełnić? Czy na ziemi rolnej można wybudować dom? 

Umowa kredytowa w dolarach lub euro. Czy można ją unieważnić?

Jeśli mówimy o kredytach w obcej walucie, to najczęściej myślimy o kredytach frankowych. Ale jest wielu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty indeksowane lub denominowane do innych walut, takich jak dolar amerykański czy euro. Oni również mogą dochodzić swoich praw na drodze sądowej i m.in. domagać się ustalenia nieważności swoich umów kredytowych.

Jeżeli nie dopełnisz tych obowiązków, w przypadku pożaru, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania. Obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich i czyszczenia przewodów kominowych

Na każdym właścicielu i zarządcy nieruchomości ciąży obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich oraz czyszczenia przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Niedopełnienie powyższych obowiązków to nie tylko ryzyko mandatu, ale również zagrożenie dla życia mieszkańców budynku oraz ryzyko utraty całego dobytku, w przypadku dojścia do pożaru spowodowanego niewłaściwym stanem technicznym przewodów kominowych. 

Wojna nerwów między sprzedającymi a kupującymi mieszkania przybiera na sile. A co z cenami, czy wskutek tego mocno ruszą w dół

Sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym spada wolniej niż na rynku deweloperskim. Klienci wolą mieszkanie gotowe do zamieszkania, najlepiej z garażem. Ale i tu trwa wojna nerwów – między chcącymi sprzedać nieruhomoć szybko a stawiającymi na kupno po jak najniższej cenie.

REKLAMA

Studenci z zagranicy ratują rynek najmu mieszkań w wielu miastach, zwłaszcza w tych, które niekoniecznie są metropoliami

Wzrost liczby studentów z innych krajów sprawił, że łączna liczba osób studiujących w Polsce przestała spadać. Dane GUS potwierdzają, że wzrost udziału zagranicznych studentów jest bardzo widoczny. W niektórych województwach stanowią oni ponad 10% wszystkich studiujących. 

Budownictwo: rok 2024 jednym z najtrudniejszych od 20 lat

Budownictwo wyhamowało. Rok 2024 jest jednym z najtrudniejszych dla branży od 20 lat. Co jest powodem kryzysu i z jakich rozwiązań można skorzystać? Jak przyczynił się do tego problem z kredytem na start?

REKLAMA