REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wybieramy działkę w zgodzie z feng shui

Bożena  Radzikowska
Dyplomowany konsultant feng shui
Działka
Działka
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wybranie działki w zgodzie z zasadami feng shui wcale nie musi być trudne, wystarczy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Jaka działka będzie odpowiednia według feng shui? Na co zwrócić uwagę? Czy możemy zająć się tym sami?

Podróż na tysiąc mil zaczyna się od pierwszego kroku – tak dawno temu powiedział Lao Tsy, chiński filozof, twórca Taoizmu. Ale nie o filozofii będę teraz pisać, ale o podróży do własnego domu. Tę podróż zaczynamy od pierwszego kroku, czyli zakupu działki. To pierwszy i najważniejszy krok, i pierwsza ważna decyzja. Dom budujemy na lata i często dla pokoleń. Ma być ostoją, miejscem, w którym nabieramy sił, czujemy się komfortowo i bezpiecznie. Każdy dom stoi na działce i ma sąsiedztwo. I ta działka oraz nasze sąsiedztwo mogą przysporzyć nam wiele radości lub wiele trosk. Dlatego wybierając działkę na nasz dom w zgodzie z feng shui zwróćmy uwagę na to czy:

REKLAMA

Zobacz także: Feng shui w domu

– Działka nie jest zlokalizowana w miejscu, w którym kiedyś były tereny przeznaczone na wysypisko lub składowisko odpadów. Warto się tez zorientować czy nie postawimy domu na jakimś bardzo starym cmentarzu albo na terenie gdzie kiedyś były np. mokradła. Można skorzystać ze starych map, porozmawiać z ludźmi, którzy mieszkają w tym miejscu od bardzo dawna, zapytać w Urzędzie Gminy, co na tym terenie mieściło się 20, 30 i więcej lat temu. Obserwujemy roślinność w okolicy. Jeśli roślin jest mało, są wątłe i rośnie niewiele gatunków albo przeważa konkretny rodzaj roślin warto się zastanowić, dlaczego tak jest. Wierzby, topole i olchy to drzewa, które preferują wilgotne podłoże. Ich dominacja w terenie może świadczyć o wysokim poziomie wód gruntowych i wtedy może pojawić się kłopot z wybudowaniem piwnicy oraz z wilgocią w domu. Na takim terenie warto też zadbać o sprawdzenie czy na wybranej działce nie występuje ciek wodny. Oczywiście wysoki poziom wód gruntowych może być przydatny, jeśli nie zależy nam na piwnicy, a chcielibyśmy mieć własna studnię. Zlokalizowane blisko działki zbiorniki wodne typu rzeka czy jezioro mogą być dodatkowa atrakcją i… siedliskiem komarów. Rzeka w pobliżu według feng shui powinna być szczególnie wnikliwie oceniona, gdyż może zagrażać powodzią. Raczej unikałabym bagien czy mokradeł oraz zarośniętych stawów w bliskiej okolicy domu. Oprócz kumkających żab gnieżdżą się w nich komary.

Zobacz także: Czym się kierować przy zakupie działki pod budowę domu?

– Oprócz nadmiaru wody i zatrutego środowiska dokuczliwe mogą się okazać różne obiekty użyteczności publiczne, takie jak: cmentarz, kościół, szkoła, jakikolwiek dworzec lub market. Według feng shui powinniśmy tez unikać lokalizacji w pobliżu linii wysokiego napięcia, oczyszczalni ścieków (nawet odległość kilku kilometrów ma znaczenie w przypadku oczyszczalni ścieków) torów kolejowych, lotniska, autostrady lub drogi szybkiego ruchu. Te obiekty albo emitują nadmiar energii Sha albo kumulują lub rozpraszają nadmiar jin lub jang.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jak wybrać miejsce na dom?

–  Niewidzialny i nieuchwytny jak feng shui wiatr też jest ważny, dlatego jeśli wybieramy działkę na obrzeżach dużego miasta warto zastanowić się, z której strony przeważnie wieją wiatry. Jeśli wieje z zachodu, a działka jest na wschodzie miasta, to całe zanieczyszczone miejskie powietrze zostanie przewiane do nas. Warto tez zapytać, które dzielnice miasta są uważane za bardziej prestiżowe. Dowiemy się tego sprawdzając ceny nieruchomości w poszczególnych dzielnicach.

Wybieranie działki w zgodzie z feng shui nie jest skomplikowane, jednak wymaga od nas poświęcenia trochę czasu na ustalenie wszystkich, potrzebnych nam do tego danych.

Zobacz także: Feng shui: układanie książek

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

REKLAMA

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

REKLAMA

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

REKLAMA