REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zmiany w produkcji okien drewnianych

Subskrybuj nas na Youtube
Produkcja okien drewnianych z roku na rok stale się zmienia i robi się coraz bardziej zaawansowana.
Produkcja okien drewnianych z roku na rok stale się zmienia i robi się coraz bardziej zaawansowana.

REKLAMA

REKLAMA

Produkcja okien drewnianych z roku na rok stale się zmienia i robi się coraz bardziej zaawansowana. Specjaliści cały czas pracują nad wdrażaniem nowych rozwiązań, które pozwolą produkować jak najlepsze okna drewniane. Zobacz co zmieniło się w ostatnim czasie w produkcji stolarki drewnianej i jaki ma to wpływ na konsumentów?

Zmiany wprowadzane w produkcji okiennej stolarki drewnianej ma wbrew pozorom dość duże znaczenie dla jej późniejszych użytkowników. Wprowadzane modyfikacje mają wpływ nie tylko na parametry oferowanych okien czy drzwi, ale umożliwiają także lepsze dopasowanie ich do potrzeb klientów a także wydłużają czas ich użytkowania.

REKLAMA

W ciągu ostatnich latach mogliśmy zaobserwować dynamiczny rozwój maszyn produkcyjnych pozwalających na wykonywanie nietypowych elementów. Klienci coraz częściej oczekują od producentów możliwości realizacji indywidualnych zamówień, gdzie sami będą decydować o wymiarach, kształcie a także funkcjach okien i drzwi. Aby było to możliwe, potrzebna była modernizacja procesu mechanicznej obróbki drewna.

Zobacz także: Z jakich gatunków drewna wykonuje się okna drewniane?

REKLAMA

Do tej pory przez wiele lat stosowano klasyczne maszyny stolarskie. Obecnie zastępuje się je w pełni zautomatyzowanymi ciągami produkcyjnymi, które wykorzystują nowoczesne urządzenia zwane centrami CNC (Computerized Numerical Control pol. komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych), i mają znacznie większe możliwości. Typowy proces skomputeryzowanego wytwarzania okna czy drzwi składa się z kilku faz projektowania wspomaganego komputerowo (CAD), przetwarzania projektu na plan sterowania maszyn (CAM) oraz CNC właściwego wykonania.

Niezbędna była również modernizacja konstrukcji poszczególnych elementów okien. Przykładem są stosowane obecnie profile, które dzięki większej grubości pozwalają na montaż trójszybowych pakietów szyb zespolonych, co zapewnia lepszą izolację cieplną. Niektóre rozwiązania wymagają też zastosowania innej technologii montażu np. wklejania wkładów szybowych do skrzydeł. Dzięki temu uzyskuje się większą sztywność i stabilność, co przekłada się na trwałość stolarki.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także:  Szyby okienne – poradnik

Bardzo szybko rozwijają się także technologia lakierowania powierzchni. Obecnie najczęściej stosuje się niemal wyłącznie lakiery wodorozcieńczalne, które w zależności od pokrywanej warstwy nakłada się poprzez: zanurzanie, polewanie, natrysk hydrodynamiczny lub natrysk elektrostatyczny. Wykorzystuje się do tego nowoczesne linie lakiernicze wyposażane w automaty lub roboty aplikujące lakier.  Chcąc uzyskać estetyczną powłokę a także zabezpieczyć okna drewniane na wiele lat, należy przestrzegać wszystkich obowiązujących zasad w produkcji stolarki. Wymagana są m.in. precyzyjna aplikacja, właściwa grubość każdej z warstw, stała kontrola w trakcie trwania procesu lakierowania czy w końcu odpowiednie parametry, takie jak: wilgotność, temperatura oraz czasy poszczególnych cykli. Producenci zaniedbujący te aspekty prędzej czy później będą musieli albo to zmienić, bo jeśli tego nie zrobią - stracą zaufanie konsumentów.

Zobacz także:  Czy opłaca się kupować okna drewniane?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

REKLAMA

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA