REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Budowa ogrodzenia odpornego na mróz i śnieg

Krzysztof Krysiński
Ekspert Betafence – systemy ogrodzeniowe, bramy, gabiony.
Dobre ogrodzenie powinno być odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych.
Dobre ogrodzenie powinno być odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych.

REKLAMA

REKLAMA

Dobre ogrodzenie powinno być odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Dobrze wykonane ogrodzenie przetrwa wysokie temperatury latem i nie będzie wymagać poprawek po mroźnej zimie. Kupując ogrodzenie dobrej jakości, można uniknąć późniejszych wydatków na jego naprawę po zimie. Ważny jest również profesjonalny montaż ogrodzenia.

Przemyślany zakup ogrodzenia

Aby zaoszczędzić sobie zbędnych wydatków, warto zainwestować w ogrodzenie dobrej jakości wyprodukowane przez sprawdzonego producenta. Szczególnie ważna jest jakość spoin przy siatkach zgrzewanych i panelach, a także jakość powłoki. Ocynkowane systemy ogrodzeniowe to gwarancja trwałości. Ogrodzenia wykonanego z dobrego materiału nie trzeba konserwować przed zimą i ponownie malować wiosną.

REKLAMA

Zobacz także: Murowanie klinkierowego ogrodzenia. Przewodnik, krok po kroku

System ogrodzeniowy od jednego producenta

Najlepiej kupić wszystkie elementy ogrodzenia u tego samego producenta. Wtedy mamy pewność, że poszczególne części systemu będą do siebie pasować i nie pojawią się trudności przy montażu ogrodzenia. Kupując system ogrodzeniowy jednej firmy, nie trzeba będzie modyfikować poszczególnych elementów (przycinać czy nawiercać dodatkowych otworów). Taka ingerencja może spowodować rdzewienie niezabezpieczonych końcówek zimą.

Dobry montaż ogrodzenia

Nie należy montować ogrodzenia w ujemnych temperaturach. W takich warunkach proces zastygania betonu jest wydłużony, a ogrodzenie może się wypaczyć (pochylić, wygiąć).

Beton, który wykorzystuje się do instalacji ogrodzenia powinien być dobrej jakości. Słupy muszą być solidnie osadzone, żeby ogrodzenia wytrzymało zimowe warunki. Ogrodzenie ma spełniać swoje funkcje bez względu na porę roku.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przy montażu ogrodzenia należy stosować się do zaleceń zawartych w instrukcji. Wskazania te dotyczą przygotowania terenu i procesu montażu. Jeśli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności, najlepiej poprosić o pomoc fachowca.

Zobacz także: Jak zaprojektować profesjonalne ogrodzenie?

Instalowana brama musi być dobrze wypoziomowana, aby otwierała się i zamykała luźno, bez tarcia. Zimą, kiedy temperatury są ujemne, bramy chodzą ciężej. Źle wypoziomowana brama zetrze się i uszkodzi.

Montując bramy przesuwne (główne bramy automatyczne), należy odgarnąć śnieg z terenu, który będzie zajmować brama. Brama, która napotka na opór śniegu, może się zniekształcić, a napęd automatyki spali się.

Przed zimą pamiętaj o naoliwieniu zawiasów bramy. Wtedy nie ulegną one zatarciu.

Profesjonalnie zamontowane ogrodzenie to inwestycja na wiele lat. Zbędnych wydatków związanych z naprawą ogrodzenia można uniknąć pod warunkiem że zdecydujemy się na dobre system ogrodzeniowy.

Zobacz także: Drewniane bramy przeciwpożarowe – ekologia i innowacyjność

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

REKLAMA

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

REKLAMA

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

REKLAMA