REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Kontaktrony – system zabezpieczający przed włamaniem

Kontraktony to niewielkie, magnetyczne czujniki otwarcia. Mają one tę przewagę nad tradycyjnymi czujnikami, że informują o każdej próbie wyważenia okna bądź drzwi, ostrzegając nas, zanim jeszcze włamywacz dostanie się do wnętrza. Fot. Saint-Gobain Glass
Kontraktony to niewielkie, magnetyczne czujniki otwarcia. Mają one tę przewagę nad tradycyjnymi czujnikami, że informują o każdej próbie wyważenia okna bądź drzwi, ostrzegając nas, zanim jeszcze włamywacz dostanie się do wnętrza. Fot. Saint-Gobain Glass

REKLAMA

REKLAMA

Najważniejszą funkcją naszego domu jest ochrona nas i naszego dobytku przed zagrożeniami zewnętrznymi np. włamywaczami. Jednak, aby dom był bezpieczny, potrzebuje odpowiednich instalacji w postaci alarmów czy dodatkowych zamków. Coraz częściej zabezpieczenia stosowane są także w oknach czy drzwiach balkonowych, ponieważ to one najbardziej narażone są na ataki włamywaczy.

Skuteczny i niezawodny system ostrzegania jest istotny nie tylko podczas rodzinnych wyjazdów czy urlopu, ale także na co dzień, bowiem w każdej chwili zabezpiecza nas przed ewentualnym włamaniem. Złodzieje prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych sposobów sforsowania domu, starając się dotrzymywać kroku nowym technologiom i zabezpieczeniom. Dlatego tak ważne jest zaopatrzenie się w kompleksowy system ochrony, który z powodzeniem odstraszy potencjalnych włamywaczy.

REKLAMA

System alarmów w całym domu

REKLAMA

Okna, drzwi wejściowe, a także balkon czy piwnica to miejsca szczególnie wystawione na chciwe oko włamywacza, dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by je odpowiednio zabezpieczyć. Warto pomyśleć o wykorzystaniu kompleksowego, inteligentnego systemu antywłamaniowego – na przykład centrali i kontraktonów. 

Kontraktony to niewielkie, magnetyczne czujniki otwarcia. Mają one tę przewagę nad tradycyjnymi czujnikami, że informują o każdej próbie wyważenia okna bądź drzwi, ostrzegając nas, zanim jeszcze włamywacz dostanie się do wnętrza. Co ciekawe, kontraktony są także niezastąpionym rozwiązaniem zabezpieczającym dom w budowie, gdy klasyczne czujki mogą się nie sprawdzić z powodu zapylenia. Kontraktony montowane w oknach to nie tylko tanie i estetyczne, ale również skuteczne rozwiązanie.

– Kontaktrony składają się z dwóch części – magnesu oraz rurki z zatopionymi dwoma stykami. Wszelkie próby wyważenia skrzydła skutkują przerwaniem obwodu oraz aktywują system alarmowy. Wczesny system ostrzegania przed włamaniem, jaki gwarantuje zastosowanie kontaktronów, daje czas na reakcje domownikom, a także skutecznie zniechęca złodzieja do dalszych prób – mówi Izabela Tryba, ekspert firmy OknoPlus.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wygodny system alarmowy dla wszystkich domowników

REKLAMA

Użytkownicy tradycyjnych systemów alarmowych nierzadko nie włączają ich w obecności zwierząt domowych. Inaczej jest w przypadku instalacji wyposażonej w kontaktrony, bowiem nawet pozostawiony w domu pupil nie jest w stanie aktywować systemu – o ile nie będzie miał możliwości samodzielnego otwarcia drzwi lub okna. Dzięki kontraktonom możemy zatem zabezpieczyć alarmem wszystkie pomieszczenia w domu, bez obawy o niepożądane włączenie systemu przez zwierzęta.

Dodatkowo, innowacyjne rozwiązanie, jakim są kontaktrony, można zamontować w drzwiach wejściowych, tylnych lub balkonowych, oknach a także włazach dachowych. Instalacja już na etapie produkcji sprawia, że przy zamkniętym oknie zabezpieczenie jest całkowicie niewidoczne – zarówno nie zaburza harmonii we wnętrzu domu, jak i stanowi zaskoczenie dla złodzieja.

Zobacz także: Jak prawidłowo uszczelnić okna?

Sposób założenia systemu alarmowego

–Istnieje kilka możliwości zastosowania instalacji alarmowej w połączeniu z kontaktronami firmy OknoPlus. Możemy połączyć czujniki szeregowo i w razie włamania otrzymać sygnał z jednego pomieszczenia. Natomiast w przypadku połączenia równoległego, otrzymamy informację od konkretnego aktywowanego czujnika, które miejsce jest zagrożone. Inną formą montażu instalacji jest połączenie szeregowe grupy pomieszczeń – przy takim ustawieniu otrzymamy sygnał z kilku pokoi. Możemy więc indywidualnie dostosować schemat montażu całej instalacji alarmowej do naszych potrzeb” – tłumaczy Izabela Tryba.

Systemy zabezpieczeń mają nam zapewnić bezpieczeństwo i ochronić przed włamaniem, dlatego warto się zastanowić nad wyborem inteligentnej instalacji, która będzie niezawodna i trwała a jednocześnie łatwa w użyciu.

Zobacz także: Dylemat wyboru okien

– Solidne okna o wzmocnionych okuciach, wyposażone w nowoczesny system kontaktronów, to skuteczna metoda ochrony przed włamaniem. Czujniki te można połączyć z każdym systemem alarmowym, co znacznie redukuje koszt całej instalacji. Kontaktrony są więc odpowiednim rozwiązaniem, dzięki któremu poczujemy się bezpiecznie i komfortowo – przekonuje Izabela Tryba.

Źródło: materiały prasowe

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

REKLAMA

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA