REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Kontaktrony – system zabezpieczający przed włamaniem

Subskrybuj nas na Youtube
Kontraktony to niewielkie, magnetyczne czujniki otwarcia. Mają one tę przewagę nad tradycyjnymi czujnikami, że informują o każdej próbie wyważenia okna bądź drzwi, ostrzegając nas, zanim jeszcze włamywacz dostanie się do wnętrza. Fot. Saint-Gobain Glass
Kontraktony to niewielkie, magnetyczne czujniki otwarcia. Mają one tę przewagę nad tradycyjnymi czujnikami, że informują o każdej próbie wyważenia okna bądź drzwi, ostrzegając nas, zanim jeszcze włamywacz dostanie się do wnętrza. Fot. Saint-Gobain Glass

REKLAMA

REKLAMA

Najważniejszą funkcją naszego domu jest ochrona nas i naszego dobytku przed zagrożeniami zewnętrznymi np. włamywaczami. Jednak, aby dom był bezpieczny, potrzebuje odpowiednich instalacji w postaci alarmów czy dodatkowych zamków. Coraz częściej zabezpieczenia stosowane są także w oknach czy drzwiach balkonowych, ponieważ to one najbardziej narażone są na ataki włamywaczy.

Skuteczny i niezawodny system ostrzegania jest istotny nie tylko podczas rodzinnych wyjazdów czy urlopu, ale także na co dzień, bowiem w każdej chwili zabezpiecza nas przed ewentualnym włamaniem. Złodzieje prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych sposobów sforsowania domu, starając się dotrzymywać kroku nowym technologiom i zabezpieczeniom. Dlatego tak ważne jest zaopatrzenie się w kompleksowy system ochrony, który z powodzeniem odstraszy potencjalnych włamywaczy.

REKLAMA

System alarmów w całym domu

REKLAMA

Okna, drzwi wejściowe, a także balkon czy piwnica to miejsca szczególnie wystawione na chciwe oko włamywacza, dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by je odpowiednio zabezpieczyć. Warto pomyśleć o wykorzystaniu kompleksowego, inteligentnego systemu antywłamaniowego – na przykład centrali i kontraktonów. 

Kontraktony to niewielkie, magnetyczne czujniki otwarcia. Mają one tę przewagę nad tradycyjnymi czujnikami, że informują o każdej próbie wyważenia okna bądź drzwi, ostrzegając nas, zanim jeszcze włamywacz dostanie się do wnętrza. Co ciekawe, kontraktony są także niezastąpionym rozwiązaniem zabezpieczającym dom w budowie, gdy klasyczne czujki mogą się nie sprawdzić z powodu zapylenia. Kontraktony montowane w oknach to nie tylko tanie i estetyczne, ale również skuteczne rozwiązanie.

– Kontaktrony składają się z dwóch części – magnesu oraz rurki z zatopionymi dwoma stykami. Wszelkie próby wyważenia skrzydła skutkują przerwaniem obwodu oraz aktywują system alarmowy. Wczesny system ostrzegania przed włamaniem, jaki gwarantuje zastosowanie kontaktronów, daje czas na reakcje domownikom, a także skutecznie zniechęca złodzieja do dalszych prób – mówi Izabela Tryba, ekspert firmy OknoPlus.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wygodny system alarmowy dla wszystkich domowników

REKLAMA

Użytkownicy tradycyjnych systemów alarmowych nierzadko nie włączają ich w obecności zwierząt domowych. Inaczej jest w przypadku instalacji wyposażonej w kontaktrony, bowiem nawet pozostawiony w domu pupil nie jest w stanie aktywować systemu – o ile nie będzie miał możliwości samodzielnego otwarcia drzwi lub okna. Dzięki kontraktonom możemy zatem zabezpieczyć alarmem wszystkie pomieszczenia w domu, bez obawy o niepożądane włączenie systemu przez zwierzęta.

Dodatkowo, innowacyjne rozwiązanie, jakim są kontaktrony, można zamontować w drzwiach wejściowych, tylnych lub balkonowych, oknach a także włazach dachowych. Instalacja już na etapie produkcji sprawia, że przy zamkniętym oknie zabezpieczenie jest całkowicie niewidoczne – zarówno nie zaburza harmonii we wnętrzu domu, jak i stanowi zaskoczenie dla złodzieja.

Zobacz także: Jak prawidłowo uszczelnić okna?

Sposób założenia systemu alarmowego

–Istnieje kilka możliwości zastosowania instalacji alarmowej w połączeniu z kontaktronami firmy OknoPlus. Możemy połączyć czujniki szeregowo i w razie włamania otrzymać sygnał z jednego pomieszczenia. Natomiast w przypadku połączenia równoległego, otrzymamy informację od konkretnego aktywowanego czujnika, które miejsce jest zagrożone. Inną formą montażu instalacji jest połączenie szeregowe grupy pomieszczeń – przy takim ustawieniu otrzymamy sygnał z kilku pokoi. Możemy więc indywidualnie dostosować schemat montażu całej instalacji alarmowej do naszych potrzeb” – tłumaczy Izabela Tryba.

Systemy zabezpieczeń mają nam zapewnić bezpieczeństwo i ochronić przed włamaniem, dlatego warto się zastanowić nad wyborem inteligentnej instalacji, która będzie niezawodna i trwała a jednocześnie łatwa w użyciu.

Zobacz także: Dylemat wyboru okien

– Solidne okna o wzmocnionych okuciach, wyposażone w nowoczesny system kontaktronów, to skuteczna metoda ochrony przed włamaniem. Czujniki te można połączyć z każdym systemem alarmowym, co znacznie redukuje koszt całej instalacji. Kontaktrony są więc odpowiednim rozwiązaniem, dzięki któremu poczujemy się bezpiecznie i komfortowo – przekonuje Izabela Tryba.

Źródło: materiały prasowe

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

REKLAMA

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA